bir umut "vardır la sözlükte mantıklı 2-3 düşünce" `denilip lakin hala böyle bir başlığın bulunmadığını görünce hayal kırıklığına uğratmıştır.. elbette sözlükte yazıyor diye "oha bu doğru olabilir" deyip denemeyecektim ama 2-3 taktik vereydiniz de zaman geçireydik sevineydik, nolur du!
kendini üzmemesinden başka yoktur verebileceğimiz tavsiye.
ısırgan otlu şampuan kullanın.
kuaförlerde saç dökülmesine karşı ampul satılıyor, pahalı da olsa sonuç veriyor. onu kullanabilirsiniz.
bir de kendinizi stresten uzak tutun.
stresi azaltmaya çalış.
Saçınızı kestirin.
Vitamin ve çinko takviyesi alın.
Saçınıza tatlı badem yağı, zeytin yağı ve cam terebentin yağı sürün. Ayrı ayrı tabi.
Saç dökülmesini engelleyici şampuanlar kullanın.
Sıkıntı stresten uzak olun.
maranki'nin bir yağ karışımı vardı .. denedim işe yaramıştı bi ara.
komple kafanızı aldırırsanız saç dökülmesi diye bir probleminiz kalmaz.

not: denenmemiştir.
bitkisel özlü şampuanın içine, mümkünse ısırgan otu olmalı 5 bephantene serumu 4 tane de evigen serum katıyorsunuz yıkamadan önce şampuanı iyice çalkalıyorsunuz birde üç günde bir badem yağı ve hint yağını karıştırarak saçınıza sürün ve durulayın, saçlarınız hem dökülmüyor hem de çoğalıyor.
çok materyal olsa da maddi olarak pek zorlamıyor.

serumlar 7 lira
hint ve badem yağı 10 lira
dökülmeyen saçlar paha biçilemez.

not: denenmiştir.
BiOXCiN FORTE SERUM, BEN DE ÇOK iŞE YARADI TAVSiYE EDERiM, AMA KÖKÜ OLAN SAÇI ÇIKARIYOR TABiKi, MUCiZE BEKLEME.
yazar erkekse, topu topu 2 yolu vardır.

finasterid veya minoxidil.

bu iki seçenekten daha etkili olan finastreid, aynı zamanda en denenmemesi gerekendir. zira hormonlarınız üzerinde oyunlar oynar, ılık götlü olabilirsiniz.

minoxidil ise, ciddi bir kalp probleminiz vs yoksa, doktorunuzun tavsiyesi üzerine ömür boyu güvenle kullanılabilir. günde iki kez kullanılan bu losyon, bir ilaçtır. öyle bitki özlü sikindirik şampuana benzemez. şampuanlara para vermek de apayrı bir mallıktır.

(bkz: minoxidil)
(bkz: minoxil)
saçların dökülmesi seyrek olması, erkek bayan günümüz insanlarını temel sorunu haline gelmiştir. bakınız uzman doktorumuz size neler tavsiye ediyor:
ıhım ıhım evet efendim öncelikle bu konuda doğru bilinen yanlışlardan başlayalım. saça iyi geliyor diyerek arkadaşlarımızdan, komşu teyzelerden duyduğumuz bir takım ilaçlar yağlar bize faydalı olmayabilir. "yok arkadaş illa da kullanacam kullanacam da kullanacam" diyorsanız siz bilirsiniz. ama unutmayın saçlarınız giderden akarkene ardından bakmak acıklı oluyor. evlat acısı gibidir diyim.
şöyle bir şey var. her şampuan ve aşaı yukarı her saç ürününde şu açıklama vardır: "saç derinize masaj yaparak uygulayın"
saç derisine masaj yapmanın yeri ayrı gerçekten. boşa yazmıyorlar. günde on dakika saç derisine masaj yapmak, onu bunu kullanmaktan daha çok canlılık verecektir saç köklerine. kan dolaşımı artacaktır. netice olarak hücreler yenilenecek ve saçlar çıkacaktır.
not: yetmişlik bir babaanne üzerinde denenmiştir, işe yaradığı somut olarak gözlemlenmiştir.
minoxil ya da bioxcin tavsiye edilebilir. Fakat etkilerini hemen göstermezler 4-6 ay arası düzenli kullanım sonunda etkilerini göstermektedirler. bu süre 12 ayı bulabilir.
bioksin, minoksil gibi şeylere paranızı kaptırmayın. ne yazık ki kel kalacaksınız. ama hiç değilse saçma sapan şeylere paranızı harcamayın. gezin dolaşın o parayla. bisiklet kiralayın mesela. dağa taşa çıkıp içki falan için. ama harcamayın umut tacirlerine para. herkes şunu düşünsün. eğer kel kalmanın çözümü olsaydı, koç, sabancı gibi multimilyonerlerin kafalarında saç olur. bioksinin fabrikasını alacak güçtelerdir. ama adamlar kel. demek ki, yalan dolan bu işler. inanmayın.
saçlarınızı toplayın herkesin midesi kaldırmıyor çünkü.
toptan kazıtın gitsin.
bol bol brazzersdaki kel adama bakıp moral depolasın. allah birinden alıp diğerine veriyor deyu. *
güvercin gübresi günlük kel bölgelere emdirilerek sürülür. *
not: denenmiştir. evet bildiğin bok işte.
sarımsak konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. bitkisel diye zarar vermeyecek değil. evet sarımsak mucizevi bir bitkidir ama saç derisine uygulanırken dikkatli olunmalıdır. saç derisinde yara oluşabilir.
Keloğlan mağarasına girin. bakın keloğlan mağarasına giren saadettin teksoy ne diyor:
Saçım benim saçım benim
Dökülüyor saçım benim
Girdim keloğlan mağarasına
Gür çıkar saçım benim
Tarak tutar başım benim
saç çıkartma ürünlerinin kısır bırakma riskini de göze alarak kullanılması gerektiğini göz ardı etmeyin.hatta onlara para yedirceğine biriktirip saç ektir ne uğraşcan amk.
gojiberry dediler. denedim. henüz bi hikmetini görmedim ama çok önerdiler. sizde deneyin.
AZ SEViŞiN. TESTESTERON TESTESTERON NEREYE KADAR ARKADAŞ!
saçınızı kısa kestirin gayet kısa, şampuan olarak bioxcin yada tresan ısırgan otlu şampuan önerilebilir. ayrıca saçınızın dökülen bölgelerine yada seyrek alanlara duştan çıkınca yu dali saç solüsyonu sıkın birazda parmak uçları ile masaj yapın hemen değil ama birkaç seansta faydasını görebilirsiniz.
ancak dökülme ileri derecede ise doktora başvurun yada saç ekim merkezlerine gidin zira saç ekim fiyatları o kadar da yüksek değil 1500 ila 2500 dolar arasında değişiyor bildiğim kadarıyla
Fazla testesteron salgilamamaya calisin.
brazzerstaki kel adamı kendinize düstur edinin.