bugün

azeri sözlüktür.
interaktif sözlük adresiymiş. azerili başlıklarda sol framede anılan sözlüktür.
şuradan ulaşılabilir:
http://www.soz6.com/
şöyle bir göz atıp, biraz okuyup mutlu olduğum, hafif tebessüm ettiğim sözlük. azeri kandaşlarımıza selam olsun.
2012 mart ayından itibaren faaliyete başlamış azerice sözlük. Umarım akıbeti öz aramızda gibi olmaz.
(bkz: ateizmi götünd&#601 n anlamaq)
(bkz: deizmi götünd&#601 n anlamaq)
(bkz: aqnostizmi götünd&#601 n anlamaq)
(bkz: ne götmüş arkadaş)

bazı şeyler değişmiyor. *
Başlık: deniz gezmiş

Entry: 25 yaşında edamından evvel son isteyi concierto de aranjuez(rodrigonon gitar konçertosu) ve bir fincan demli çay olan gözel insan. türkiyede kitablarla, filmlerle, seriallarla ve mahnılarla yaşadılmağa çalışılır bu gün de. mezar daşının üstünde ancaq doğum ili olan 1947 yazılıb. ölüm ili yazılmayıb. sivasa qaçmış ve orda ele keçirilmişdir. deyilene göre o dövrün daxili işler naziri elini xeritede sivasın üstüne qoyub lağ ederek soruşub ki: "inqilaba burdan başlacaqdız?" deniz: "senin aklın ermez o işlere.(sen giren kol deyil)"
bir öz aramızdı değil.*
mobil versiyonu mükemmel olan azeri sözlük.
birinci nesil umbay olduğum sözlük.

can azerbaycanlı kardeşlerimizin harika platformu.
Söyle bir duyuruda bulunan sözlük:

sözlükdeki türk yazarlar
neçesi gelib, yazıb ne qeder, tesdiqlenmeyib gedibler, neyniyek bunları? mene ele ya yox. gelir ki sözlükdekilerin ümumi fikri tesdiqlenmemeleri üzeineir, ona göre de tesdiqlemirem. sehv düşünmürem ki? hamı öz fikrini qısaca yazsaydı bilerdim ki moderatorlar olaraq düz edirik.

Hakaret mi degil mi cozmekte zorlandigim duyuru.

Edit: ters e ler cevrilmistir.
http://www.soz6.com/sds-elancavab.php?id=62
yaran sözlüktür.
öldüm gülmekten ya, azerileri bazı türklerden daha çok seviyorum lan.
azerbaycanlılardan türkiyede soruşulan menasız suallar başlığı ile yaran sözlüktür. bir bakmakta yarar var. http://www.soz6.com/nedir...rusulan-menasiz-suallar/1

tıklamaya üşenenler için de bir kaç örnek verelim entrylerden;

- sizin orda kaleciye qapıçımı diyolar la?

- sizin orada silaha yarrak diyormuşlar?!

-"hacı ruscan var mı?"
"hacı sizin kizlar evlenince mi kaşlarını alıyolar?"
"cuma namazına gidelim mi abi?"
"hazar denizi sizin orda mı abi?"
"sizde metro var mı?"

okuyun okutun gençler, bir gecede gülmekten gençleştim resmen lan!
türk kızları başlığına "3 saat ikna 5 dakika seks" entry'sini giren yazarları barındıran sözlük.

kızları yalnızca 3 saatte sekse ikna ettiğimizi zannediyor hıyarlar. *
(bkz: gazaltı kaynak)
(bkz: tozaltı kaynak)
http://www.soz6.com/nedir...vererdim-dedirden-adamlar

süper başlıklar açılmış. bayıldım. gerçi okurken birazcık zorlanıyorum tabi.
üye olunmalıdır. orası da bizim sayılır.
daha yazmadım ama üye oldum. özaramızdı dan bilirim hayli eğlenceliydi.
Azerbaycan'da Bir Sözlük " Sözaltı Sözlük"
türkiye ve türk başlıklarında bize fena giydiren üyelere sahip. ibnelere bak biz can azerbaycan diyelim siz bizi ayakta sikin amk. neyse yine de çok komik başlıklar falan var, okuyun.
üye olurken türkiye, azerbaycan ve yurt dışı diye üç seçenek var. yani türkiye'yi yurt dışı olarak saymamışlar.
bravo be, helal olsun. harbiden helal olsun.
aynı güzelliği bizim sözlükçülerden de beklerdik.
ama onlar daha erdemli çıktı.
Azerbaycan da açılan diğer sözlüklerin yaptığı hatayı yaptılar.
türkiye den gelen büyük ilgiyi yanlış algılayıp yazarları uzaklaştırdılar.
bilmişlik yapıp anlatmaya çalıştık ama nuh deyip peygamder demiyorlar.
üzülerek söylüyorum ki kapanır gider. inşallah yanılırım.
bi saat bu sözlükte takılın, uluya döndüğünüzde yazıları azerice görüyorsunuz. *
yada ben çok malım.
rus sikiyle gerdeğe girmiş piçlerin, türkiye ve türkler hakkında demediklerini bırakmadıkları sözlük.

ulan bu milletin kaderi bu be..

-kktc: adamlar için savaşa girdik, keşke gelmeseydiniz diyorlar.

-azerbaycan: kardeş diyoruz, ana bacı bırakmamışlar. demek ki rus yarrağı yemek kolay değilmiş.

üye falan olmayın. türkiye, türklerden nefret etme sebepleri gibi başlıkları okuyun.

bunları yazan piçlerde benim ülkemin üniversitesinde eğitim alan piçler.
kim düşündüyse aferin . kesin türkiyede kalan bir azeri kurmuştur. hayırlı olsun . güzel eğleceli gibi gönüyor.
az önce üye olduğum sözlük. yalnız sözlükteki türkiyeliler başlığında hep şikayetlerini dile getirmişler. ya entrylerin sonuna ay balam yazıyorlarmış ya da acayip acayip entryler giriyorlarmış. yani bir kere de dış ülkelere kendimizi doğru tanıtalım amk. ne lan bu. ayrıca ay balam hitabını hep iyi bir şey diye bildik biz. ama onlar yanlış anlıyorlar.

edit: yazamıyorum lan. neyse okuyayım.