bugün

halk arasında çarşaf olarak bilinen değişik işlevlere sahip geniş sigara kağıdıdır. ne için satıldığını ve ne için alındığını herkesin bilmesine rağmen seçkin marketlerde ve bakkallarda ısrarla satılmaya devam etmektedir.
çarşaf markası. (bkz: ocb) http://www.rizla.com
(bkz: rızla vs ocb)
yokluğunda ocb illetine sarildigim postmodern papirus. özledim ulan!
yapışmayan bir sigara kağıdıdır.
tutunumu * kendisi ile sardigim kagit markasi. sahsen, rizla marka sarma makinasi kullandigimdan; kenarlari kesik, kisa, yesil paketini kullaniyorum. paketlerinin uzerinde "the art of rolling"* diye bir spot var.
sigara kagidi olayinda asmis bir markadir, oto boka sponsor olmaktaymislar.
deneyim ettigim kadariyla inceden kalina dogru sirasiyla- gri, mavi, kirmizi, yesil ve sari olmak uzere farkli renkleri, normal ve king size olmak uzere iki farkli boyu vardir.
griler cok incedir ve sigara sarmak icin pek uygun degildir, ne icin kullanildigini anlatmaya gerek yok.
mavi olanlari sigara sarmak icin en optimal olanlaridir, fazla tecrubesi olmayanlar en kalin kagit olan yesil kagidi deneyebilir ama sigara dumani ice cekildiginde yanan sigara kagitinin dumaninin da cigerlere cekildigini hatirlatmakta fayda var. ayrica sari pakette olani aromalidir ve kagitin rengi kahverengidir.
kırmızısı, mavisi, turuncusu ve siyah yaldızlı bi pakette olmak üzere çeşitli versiyonları vardır. daha da var olabilir ben bilmem o kadar. yaldızlısından uzak durun diyolar bi de. kırmızı ve mavisiyle sardım ben. sanki mavisi az daha ince... bana öyle gelmiş de olabilir.

edit: siyah yaldızlı onun değil, ocb'ninmiş.
en kaliteli çarşaf diyebileceğim bir ürün. yapıştıramayan arkadaşların aldıkları büyük ihtimal çakma rızladır efenim.
hayatında sigara bile içmemiş bir arkadaşın şahane yorumuna göre siyah olanı çok iyi kafa yapıyormuş.
bu yorumu yapacak kafaya sahip olduğuna göre kendisinin kullanmasına cidden gerek yok sanırım.
üçlü beşli yapıştırmak isteyenlere özel büyük boyu olan ve zarf gibi kendinden yapışkanı olan kaliteli bir çarşaftır.
siraga sarmak için en iyisi kırmızı olanıdır diye düşünüyorum.
tütün saracaksanız koyu mavi ya da kırmızı. cannabis ise amacınız büyük yeşil tavsiye olunur. yeşil kalın ve yağlı olduğundan yanması geç olur bu da size ürünün yanması için yeterli zamanı sağlar.

tütün için ısrarla koyu mavi rızla derim. en ince rızladır, tütünle birlikte yanar erken ya da geç gitmez.
"rızla sar hadi aynı hızla"
eskiden kırmızı paketli olanının yapışkanlı kısımlarının olmadığı sigara kağıdı.
geçen bakkalda gördüm. hüzünlendim.