bugün

hayırlı rüyalar arkadaşlar...

asgari ücretin 1500 rtl yapılmasının devlet büyüklerimiz tarafından kararının her an verilmek üzere olacağı haberini alır almaz meydanlara koşup çeşitli anarşik mitinglerde boy gösterip refah ve huzuru bu ülkede istemeyen, hayata geçirilmiş türlü hizmetleri görmezden gelerek adeta nankörlüğün vücut bulmuş halini bizlere gösteren, dahil olduğu gruplarla birlikte o dükkan senin bu dükkan benim cam çerçeve indirip kamu malına da zarar verip sağa sola bira şişesi falan fırlatan maceraperestlerin; yorgun argın evlerine gidip yataklarına uzandıktan sonra hemen uykuya dalıp rüyalarında cehape'nin ezici bir üstünlükte tek başına iktidar olduğunu görüp, "handaleley vandaleyyy kılıçdaroğluuu" şarkısını söylerken, rüyanın en tatlı yerinde uyanıp kollarını bacaklarını falan kıpırdatamadıklarını fark edip öylece yattıkları yerde kalakalmalarıdır, yani daha açık konuşmak gerekirse; aşırı doz nankörlükten başa bela gelmesidir...

evet sevgili arkadaşlar; kusura bakmayın ama cumhuriyet tarihinde görülmemiş hizmetleri, metrobüsleri, düzgün renkli kaldırımları, marmarayları falan, hadi onları geçtim; ekonomik kalkınmada dünyanın zirvesine oturmuş bir ülkeyi, refahta ve muasır medeniyet ölçülerinde lider olmuş bir türkiye'yi görmezden gelip tüm bu yapılan güzel icraatlara rağmen anarşik davranışlar içerisinde millet iradesine karşı gelmenin bedeli ağırdır. yani polisten kurtulsa bile biyolojik olarak bünye zaten aşırı doz nankörlüğü kaldırmaz o yüzden yüksek tansiyondan gakkk diye ağız falan yamulup böyle kolunuzu bacağınızı karabasanlar basmış gibi kıpırdatamazsınız. sonradan da "allah" dersiniz ama uzun yıllar adını bile anmadığınız allah size ne yapsın ki?

o yüzden mümkün olduğunca devlete baş kaldırmamalı, millet iradesine saygı gösterip sağda solda hükümet hakkında da dedikodu yapmamalı, her daim barış ve huzur yanlısı olmalıyız. yoksa yaprak dökümündeki ali rıza bey gibi ğakk diye çarpılıp bi daha kendinize gelemezsiniz, bacınız necla falan da oğuz bulur bi tane, siz etrafınızda ne olup bittiğini görürsünüz ama ses çıkaramazsınız, gözünüzün önünde yiyişirler mazallah. ay ne kötü yaa..
biz her sabaha felçli uyanıyoruz zaten.

(bkz: ayakkabı kutusu partisi)
(bkz: şeytan kulağına kurşun)

cenabet gezildiğine alamettir.
ekonomik kalkınmada! dünyanın zirvesine oturmuş bir ülkeyi...... cümlesinden sonrasını okumadım neyi kaldırmış ?
imanı yitirmekten kat kat iyidir.
La refah diyor la hala refah diyor dedirten yazar soylemi. Almanyanin tek bir bayern i turkiyenin iki kati para kazaniyor adamlar 1800 lerin sonunda yapmis melihin 2000 de yapamadigini hala refah diyor bana. Ekonomi ogrenin gozunu sevdiklerim. Tr 6 sifir atilmadan once 1 milyon liran onlarin 0.3 euro su ediyordu 6 sifir attin parayi az bastin bir sey degismedi. Turkiye buyuk bir ekonomi degil.
ülkede bi kalkınma olduğu gerçek, ama bu kalkınmanın ekonomik kalkınma olmadığı daha bi gerçek. kalkan şeyin hep vatandaşa karşı olduğu en gerçektir.
(bkz: Sabah ereksiyonu)
Rüyada görsem inanmam.
rtl ney lan, adam tl yi bile rte ye cevirecek nasıl bi bilinç altı bu amk.