bugün

25 li yaslarda hayata yeni tutunmus ve basariyi ufaktan yakalamaya baslamis bir genc erkek evladinin basina gelecek en kotu seylerden biridir.

Bilindigi uzere baba erkegin idoludur. Ozellikle erkek kucuk yaslarda babasinin tavirlarini, hal ve hareketlerini asla unutmaz ve taklit eder. "aslan oglum benim!" diye icten gurledigi zaman baba, erkek cocugu babasinin basina bisey gelse cok uzulucegini dusunur.

Baba kahramandir. Aksam gelnce ogluna istedigi oyuncagi, istedigi cikolatayi ve o pahabicilmez bakisi atan dunyanin en guclu adamidir baba. herkesi dover ve bunu butun arkadaslara ovune ovune, ballandira ballandira anlatirsin. Bigun zaman gelir gidersin yurt disina. (veyada uzaga) Hayatini artik kurmus, cebine parayi koymussundur. Bigun yolda yururken, birisiyle konusurken veya siradan bisey yaparken bir bakmissinki sen artik baban olmussun! Onun gibi yuruyor, onun gibi dusunuyor ve onun gibi yapiyosun herseyi. Bi bakmissinki en buyuk zevkin ailenle vakit gecirmek olmus.

bir an icin dahi aklina babanin basina bisey geldigini dusununce icin sikilir olmus. Sanki sikistiriyolar yuregini cok saglam bir presle. Dusunce biter bitmez en acilinden arayip bi sesini duymak geliyor adamin icinden. Telefonu baba actiginda "aslan oglum! nasilsin?" diyince o anlik uzuntu ve can sikilmasi gidiyo. Yine erkek adam kendi kendine " benim babam gibi olmam icin daha 40 firin ekmek yemem lazim" diyor.

BABAM! bugun ruyamda seni gordum. Sadece ve sadece bilegin burkuluyordu. Yuzunden caninin acidigini gordum. Cigliklarla uyandim. Cunku seni hayatimda hic bir zaman ac cekerken gormedim. Herzaman dimdiktin herkese ve herseye karsi. Bana gulmesinide cok iyi biliyodun. Gulusundeki agirlikta beni sevdigini, bana guvendigini, arkamda oldugunu ve birlikte her sorunu halledebilicegimizi bana kelimeleri kullanmadan soyledin.

Aslan babam! hep iyi ol olurmu. Benim yaptigimin herseyin temeli sensin. Sen olmazsan ben cokerim!
rüyalar tersine çıkar derler. esasen rüyalara pek itibar etmemek de gerekir.
Anamdan Boşandığını gördüm amk. Önceki gün de ikisine kötü davranmıştım aralarını bozacak şeyler yapmıştım kıymetlerini anladım.
rüyalar tersine çıkarmış kardeşim ananla baban 3 vakte kadar nikah tazeleyecek.