bugün

Rüzgara karşı tıkınan adamdır.
hayırlı olsun kardeş, duyar duymaz geldik valla.

hep birlikte nice 8 senelere inşallah.
görsel
Efenim iki yakayı birleştirecek bu yıllanmışlık dosta güven düşmana korku Salacak. Hayırlı olsun diyelim.
Yeni yıla, yeni yıkanmış eşofman takımıyla giren yazar.

görsel
Uludağ sözlük 2018 istatistiklerinde En çok oylama yapan yazar olarak ilk elliye girmişim. Bu gayet mutlu etti beni. Onun dışında tabii ki kıyıda köşede kalmış yazarlardan biriyim.
Bana diyene bak! 2 gün önce sildiği entriyi bugün tekrar buraya giriyor? Ayrıca köfteyi çok severim.
Nikini sol tarafta gören yazar.

görsel
ütülerin korkulu rüyası.
Üç günden beri öksürmekten geberen yazar.

Ulan bir çorba yapan bile yok. Telefonda konuşurken ciğerim dışarı çıkıyor, arkadaşım diyor makale nasıl gidiyor. Ölüyorum ulan bilim sevdalısı pezevenk!
buralardaysa bana bi ulaşması gereken yazar.

önemli bi sorum var.
gözleri yaşarır.
uzun zamandır ortalarda olmayan yazar.

malum uzun ve yorucu bir seçim dönemi geçirdik. ben de muhtarlığa adaylığımı koyduğum ve bu yönde çalışmalar yaptığım için sözlüğe fazla giremedim. "verin yetkiyi görün etkiyi" sloganıyla girdiğimiz bu demokrasi yolunda umduğumuzu bulamadık. kamuoyuna saygıyla duyrulur.
görsel
Canı sağolsun.
Muhtarlığa adaylığını koyacak kadar yaşı ileri bir yazar mıydı yaa ? *
evet hüsranla sonuçlanan bir muhtarlık seçimi maratonu bana tam 10 bin tl'ye mal oldu.

broşürler, pankartlar, foto çekimleri, imaj çalışmaları bir yana köylüye dağıttığım lahmacunlara çok içim gitti. şerefsiz elinde benden aldığı lahmacunu yiye yiye gitti rakip adaya oyunu bastı. elleri de yağlıydı pisin! bu arada 250 seçmenli köyden üç (3) oy çıktı lan. keşke lahmacunun yanında ayran vereydik.
olm koskoca akp bile mitinklerde simit dağıtıyor, sen bir garip muhtarsın, lahmacun senin neyine?

bir de nasıl bir imaj çalışması yapıldı merak etmekteyim. sorun orada gibi.

en azından "kazanırsam yediririm" diyebilirdin. lahmacunu önceden yedirirsen tabi oy vermezler.

benim gibi delifişek bir aza bulsaydın bu iş tamamdı ama geçti artık...
evet arkadaşlar biliyorsunuz yakın geçmişte başımdan nahoş bir muhtarlık seçimi macerası geçti. koca köyden sadece üç (3) oy alabildim. hem de seçim gününden önce dağıttığım lahmacunlara rağmen! demokratik hakkımı kullanıp oyların tekrar sayılması için ihtiyar heyetine müracat ettim ve oylar tekrar sayıldı. oy sayım ikiye (2) düştü. benim dışımda bana oy veren arkadaş kendini belli et sana 1,5 iskender ısmarlayacağım. kamuoyuna saygı ile duyrulur.
32 yıl önce bugün bu saatlerde dünya yolculuğuna başlayan yazar. kendimi kutlar, kendime nice yıllar dilerim.
Baharı ayrı, papatyı daha bir ayrı seven yazar.

görsel
At içinde kalan yazar

görsel
Ömr-ü hayatında 64. Bayramını görecek olan yazar.

Böyle yazınca ufak bir şok etkisi oluyor. 64 bayram! Geldik gidiyoruz böyle bir his sanırım. Oysa ben başucumda yarin bayram namazında giyeceğim spor ayakkabıları izleyerek heyecandan uyuyamadığım o Arife gecesini daha dün gibi hatırlıyorum.

Herkese mutlu bayramlar.
görsel
Nickimi değiştirme konusunda desteklerini arkamda(!) hissettiğim arkadaşlara teşekkür ederim.
Tabi ki doğru düşünüyorsun seni şapşik!

Ben her gün mevlid şekeri yerim öyle de iyi bir insanım. Ayrıca benden 1,5 porsiyon iskender kazandın tebrikler.
Adamın dibidir..

Artık bu sözlükte bir erkeğin poposunu atma zamanı gelmişti..
Ve o bu şafak vakti olacak..

Tüm kezolar artık çıta en yukarı çıkartılıyor..

Buna nasıl cevap vereceksiniz...

Bu hareketi meme resmide kesmez artık..

Ve sözlükte kartlar yeniden dağıtılıyor...