oldukça güzel bir olaydır.
rusya da yaşamak, geceleri dışarı cikamamak, polise guvenememek, her yerde haraç vermek, akşam sokaklarda etrafta sarhoş kusan ve taşkınlık yapan erkekler ve kadınlar görmektir. bir de rusya dan bakınca ağzının suyunun aktığı abaza türk erkekleri de çok net görülüyor. yazık lan kimin cocuguysa...
Sanıldığı kadar hoş olmayan eylem.

Hele de moskova dışında.
Yaşanılan yer Tataristan olursa kabul edilebilir onun haricinde Moskova ve St Petersburg güzel şehirlerde olsalar da Türk vatandaşları için tehlikelidirler. Dazlak neo nazi çeteler, Rus mafyası, Çeçen mafyası, sarhoşlar, uyuşturucu bağımlıları...

Edit: Rusya'ya gitmişliğim hiç yok. Yazdıklarım dışarıdan görünenler ve arkadaşların anlattıklarından ibaret. Ama Tataristan'ın hoşgörüsü ve doğasıyla bizim için daha gezilecek ve yaşanılacak bir yer olduğu söyleniyor diğer bölgelerine oranla.
Okullar oraya göre temiz. Eğitim daha iyi. Hiç sıkmazlar. Sınavlarda zorlamazlar.
Elektrik, su, doğal gaz, benzin aşırı ucuz. Telefon, bilgisayarlar vs aynı denebilir Türkiye ile. Otomobillerde bayağı ucuz. Yarı fiyatı neredeyse .
Tabiki çokta zorlukları var kurallar çok ve sert kuralların dışında orada yabancıları pek sevmezler ama türkleri seviyolar gibi diğer ülkelerdede olduğu gibi uyuşturucu kullanımı çok fazla ve siz anlamadan sizi bağımlı yapabilirler bir maddeye bu maddeler henüz türkiyede yok.
1.Metamfetamin=onlar bu maddeye mex adını veriyorlar etkisi baya büyük ve delirme şansınız çok yüksek bir çok ismi var aslında bunların kristal, buz, sina, krank ama çoğunluk ona mex diyor kokainden daha güçlü daha ucuz 6 ile 12 saat etkisi var.
2.LSD= Delirme oranı çok fazla 12 saatlik bir halisinasyon uyuşturucusu sıvıdır yiyeceğinize veya içeçeğinize 1 damla sıkmalı yeterlidir diğer isimleri ise mor duman, beyaz şimşek, elektrik kula.

Rusyada suç oranı çok yüksek polisler bile suç işliyor onun dışında çeteler, mafyalar çok ama bir işlerine karışmassanız bişey olucağını zannetmiyorum normal bi hayat sürebilirsiniz.

he son olarak ev fiyatları çok pahalı düşürülücek deniyor.
cennette yaşamaktır. mis gibidir.
Her yıl 3 aylığına yaptığım aktivitedir .
Vatandaşı olarak moskovada gerçekleştirdiğim durum. Siz türkiyeye pahalı diyorsunuz dimi ? gelin burayada anlayın türkiyenin kıymetini.
sen sor, ben söyliyeyim dediğim sorulardır. Fazla sıkma ama....
yavşak adam iseniz rusya gibi bir yerde ağzınıza sıçarlar zira yavşak adam sevmezler.
soğuk havaya alışkın olmaktır.
Soğuktur ora bana bura bile soğuk geliyor.