bugün

Ruhi’ciğim eleştirenlere, hakaretlere takılmamanı öneririm.

Mükemmel bir şey mi yapıyorsun? Hayır.

He mükemmel nedir ki?

Özgün bir şeyler yapsın deniyormuş.Yapılmamış ne var adam havada mı dursun?

Başka kaynaktan besleneceksin tabi neyden besleneceksin?Bunu açıklamana bile gerek Yok.

iyi kötü bir emek veriyorsun bu işe, bu kadar takılma...

Kimler eleştiriliyor, hakaretlere uğruyor da sana mı “lan ayıp ettik” diyecek bu köfteler...

Sen bildiğin gibi devam et.
görsel

Ben bunu ne ara yazmışım lan.
Adam 00.00.01’i beklemiş resmen.
Not: entrysini silip kaçmış dengesiz herif.

T: Sözlüğü eleştirmiş YouTube amelesi.

Edit: oradan buradan arak Videolar yayınlayan Google translate efendiyi ne çok seven varmış sözlükte. Komedi.
Azıcık ingilizceniz varsa gidin bari orijinallerini izleyin de emeğe saygınız olsun.
Edit2: eksile yavrum, eksile. Ameleler, arakçı reyiz oradan buradan yürüttüğü basit Videolar ile sizi uyutuyor. Bunlar da savunma pozisyonuna geçmiş puhaha. Olum, amacım ruhi çenet denilen eleman değil. O işini kurmuş. Sizin gibi cahillerin sırtından parasını kazanıyor. Misler gibi, helal olsun diyorum sadece.
Ben jet fadıl’a da helal olsun diyorum. Aptalları kandırmak, bile isteye size inananları dolandırmak suç olmamalı bence.
Benim derdim sizlersiniz. iki kelime ingilizce bilmeden yahut tüm cahilliğiniz ile verdiği çalıntı bilgilere balıklama atlamayın diyorum. Eleman Birebir, arka fonu bile ayni videoyu almış. Arkasına Türkçe dublaj yapmış, size yutturmuş. 1-2 milyon izlenme kasmış.
Simdi gelip de buna laf etmeyin anasını satayım. ingilizce YouTube’dan içerik araklamak mı emek-çaba size göre?
Eksile annem, hadi az daha eksile.

Edit3: olum siz ne tür aptallarsınız böyle?
Arak yapıyor diye bu adamı eleştirince slime izlemiş mi oluyoruz? iq’nuz kaç yahu? Beş? On? En fazla onbeş.
Kurzgesagt in a nutshell diye bir kanal var bilir misiniz? Girin ona bir bakın derim. Kaliteli ve orijinal içerik nasıl oluyormus öğrenirsiniz. Bazılarında Türkçe altyazı dahi var.
Ruhi gibi de çalıntı değil, birebir emek.

Yanı, sizinki gibi hayatımız slime, sevgilimin g*tünde torpil patlattım, babamı parmakladım videoları çerçevesinde geçmiyor.

Sanırım cahilsiniz yahu. Cidden bak. Yoksa 12 yaşa hitap eden bilgiler ve videolar ile böylesine bilgilenmezdiniz.
puhaha.
(bkz: kara kuru)
Memleket meselesi oldu. Biz doları bu kadar konuşmadık burada.
Offf ne güzel dertlerin var ya. Artık sabrı taşmış mış bak baaak.

Kusura bakma beyimiz ya sen ne sandın bu en çok izlenen YouTuber popülerliği olayını? Herkesin, ne muhteşem adam yeağğ diye egonu şişirmelerini ve herdaim övülmeyi mi bekliyordun?
Sen kimsin afedersin? Ünlü, başarılı, önemli işlere imza atmış bilim adamı, astronot, yazar falan mısın? Yooo, evinde oturup videolar çekip 15-20 yaş aralığına hitap eden birisin yani. Sadece biri.
Bu kadar önemli görme kendini.
Hırsızdır işi gücü içerik çalmak.
canım ruhiciğim bunu okuyacağını biliyorum.bu salaklara aldırış etme sen hep bütün sepyoseksüel kadınlar için harikasın sen.

hayatta hiçbir beceresi olmayan insanların taş attığı adamdır.
not: yerim seni.
Genellikle underground youtuberları takip ederim. Ruhi çenet mainstream piyasada sesini duyurabilmiş youtuberlar arasından takip ettiğim tek youtuber. Mükemmel videolar üreten bir şahıs. Yalnız islamcı yobazların eleştiri videolarını kâleye alıp da bir cevap videosu hazırlaması çok yanlış olmuş. Adamları yok yere ünlü etti. Kendisine tavsiyem bu tarz eleştirileri görmezden gelmesi ve saçma sapan insanları ünlü etmemesidir. Başarılarının devamını diliyorum ruhiciğim.
özellikle, yabancı ülkeleri bizzat gezip deneyimlerini aktarması fazlasıyla hoş. Kitap alarak öğrenirim izleyeceğime kitap okurum diyen arkadaşlar bunu yapabilmekte serbestler. Ruhi çenet'in anlattığı içerikleri kitap okuyarak edinebilecek arkadaşlar okusunlar adamın çektiği videolar sizin kitap okuyarak aynı bilgileri edinmenizi engellemiyor. ki bunları diyen 10 kişinin 6'sının sözlükteki girdilerinden bilgi birikimlerini anlayabiliyoruz.

Ruhiciğim, gezmeye ve anlatmaya devam.
Güzel reklam yapmış kişi.
Bugüne kadar adını bile duymamıştım.
Uludağ sözlük'ü ciddiye alıp cevap veriyorsa izlemediğim isabet olmuş zaten.
hitap ettiği kitle 10 15 yaş aralığıdır.
adam haklı çekememezlik ve kıskançlıkla mücadele kolay değil.
https://www.youtube.com/watch?v=c4kEGng9WqA

ruhi çenet'in dün paylaşmış olduğu videoda nickimin geçtiğini öğrendim fakat dışarıya çıktığım için ilgili bölüm haricinde tamamını izleyememiştim. Şimdi izleme fırsatım oldu ve bir açıklama yapma gereği duydum.

Öncelikle söylediklerinde haklı olduğunu söylemek istiyorum.

girdiğim entry ruhi çenet başlığında bulunmuyor. ruhi çenet youtube eğitim seti başlığında bulunuyor bunu kenara koyalım çünkü ruhi çenetbaşlığına yazmakla onun arasında fark var.
Ayrıca ilgili başlık yanlış anlaşılmalara müsait bir başlıktır. "youtube eğitim seti" denildiğinde youtube taktikleri, hit yükseltme gibi konuların anlatılacağını düşünmemiştim. Benim sandığım olay hani şu ilber ortaylı kitap setleri gibi... E haliyle tepki olarak ilgili entryi o başlığa döşedim.

Her ne kadar sesin uykumu getirse de "dea amına goduğumun ergen veleti" deyip videonu eksileyip kapatmadığımı ve bazı videolarını izlediğimi bilmeni isterim. Ayrıca "ergen" dediğimde kimi/kimleri kastettiğimi anlamışsındır dillendirmeye gerek yok. Sen onlardan olmadığın için bu olayı ciddiye alıp yazma gereği duydum.

Araştırma yapılıp o bilgilerin 10 katını bulma konusunda bir şey diyemem çünkü bu bir gerçek. çoklu kaynaklardan, yabancı kaynaklardan bilgileri derleyip, sadeleştirip paylaşman güzel bir şey elbette. benim takıldığım ve yorumladığım olay youtube eğitim olayı. o da yanlış anlaşılmadan ibaret.

Eğer ki kırdıysam, üzdüysem affola. Hakkını helal et. Kusuruma da bakma. Buralarda yazıyorsan çak bir mesaj.

Videoda geçen benim entry: https://youtu.be/c4kEGng9WqA?t=6m15s
Videoda geçen entry ekran görüntüsü. : görsel
Entry ekran görüntüsü : görsel
ilgili entry : (#38698637)
ilgili başlık : ruhi çenet youtube eğitim seti

Edit : ayrıca seni tebrik ediyorum. ben olsaydım ana bacı kayardım.
nedense üzerine fazla gidilen youtuber. aslında şu linç bile türk toplumunun yapısı hakkında çok şey söylüyor. iki tip insansı saldırıyor genelde adama. yobaz radikal islamcılar ve hiçbir bok beğenmeyen aynı zamanda hiçbir bok beceremeyip sadece eleştiren ekşiciler.

peki, yıllardır video yapıp youtube’dan para kazanan adam neden şimdi hırsız damgası yiyip linç ediliyor? islam ile ilgili video yaptığı için... malum hassas konu...

yobaz çomar tayfası bu daş sana: birkaç dinci çomar video yapmış saydırmış. bir de tehdit ediyor koduğumun çomarı. ben de şimdi aşırı dincileri gördüğüm yerde öldüreceğim desem ne olur peki? sonu var mı bunun? kutuplaşmaya o kadar meyilliyiz ki... senin peygamberin belki ahlaklıydı. evrensel etik kuralları savunurdu, iyiliği güzelliği öğütlerdi ama sen dinci yobaz! sen ahlaksızsın. sen sadece kendinde ve dininde olduğunu düşündüğün ama aslında pratikte uygulamadığın ve uygulamayacağın ahlakı bahane edip kendinden olmayana saldırırsın. gücünün yetmediği yerde de mağdur edebiyatı yaparsın. kendi fikrin yoktur. sadece dogmaların vardır. kusura bakma ama senin etik anlayışını ve olmayan fikriyatını sikeyim.

sen ekşici çomar bu daş da sana: adam kendince bir şeyler yapıyor, kaliteli de yapıyor. öyle veya böyle izleniyor, tutuluyor. sen de onun yaptığını yapamadığın için açıkçası götün yemediği için, yeteneğin olmadığı için bok atıyorsun, eleştiriyorsun. ama karılı kızlı ortamlarda gacı tavlamak için oradan buradan duyduğun yalan yanlış bilgileri hatunların yüzüne yüzüne ateşliyorsun. ayrıca konjonktüre göre de dini kendince koruyormuş gibi görünüp tribünlere oynuyorsun. kusura bakma ama senin de samimiyetini sikeyim.

ruhi’nin çoğu videosunu izlemişimdir. meraklı, bilgiye aç bir kardeşimiz. babasının oğlu da değilim, paralı köpeği de... tanımam etmem videoları dışında. lakin yukarıdaki zihniyete sahip insanlar olduğu sürece kendi halinde, işinde gücünde olan adamlara bile bir yolunu bulup saldıran, sözlerini veya işlerini yanlış anlayıp dinine milletine hakaret edildiğini zanneden ve durumdan vazife çıkarıp kendini din, vatan, millet kurtarıcısı sanan beyin fukarası tiplerden artık bıktığım içindir bu tepki entrysinin sebebi. yoksa kişinin ya da kişilerin bir kıymeti yok. sadece ruhi’nin söyleyemediğini söyleyeyim istedim.

o da “zihniyetinizi sikeyim”
ruhi çenet kim amk. triptonik sakalından ve internet aleminden afırdığı bilgiler dışında ( ki herkesin ulaşabileceği bilgiler) ne katmış lan bu gezegene. evraka yolları dar bana bakma benim yarim var diye türkü filan mı söylemişte biz mi duymamışız. yapayın kulak memenizi yiyim yahu. aynı masada iki bira içseniz ne kadar boş adam olduğunu anlarsınız. defaatle söyledik bunu. lakin hala çenet aşağı çenet yukarı. yarım yamalak üstüne dökmen bilgilerle tıklıyorsunuz da tıklıyorsunuz. ilginç insanlarsınız. videolarının çoğu var olanı gizemliymiş gibi sunmaktan ibaret. samimiyetle söylüyorum fena boş bir adam.
--spoiler--
belli bir yaş ve iq üstündekiler tek yürek, akıllarında aynı soru ; ruhi çenet kim ulan ?
--spoiler--
başta çomar ve yobazların sonra hayatta bir sik olmamış, olamayacakların saldırısına uğramış çok düzgün, üretken ve yararlı yubırlardan.

https://www.youtube.com/watch?v=c4kEGng9WqA
Neden bu kadar eleştrildiği ve üzerine ağız dolusu hakaretlerle gidildiğini anlamadığım youtuber.

Slime videosu çekse, çinden getirttiği ürünleri kıçına sokup sağlamlık kontrolü yapsa, ne bileyim şaka videosu diye sevgilisini herifin biriyle yatağa soksa böyle eleştirilmezdi herhalde. Eleştiren kitlenin de bunları izlediğine eminim ayrıca.
Son videosunda kendisini kafirlikle suçlayan birine islam dersi vermiştir. gerçekten başkasını kafirlikle suçlamak nasıl bu kadar kolay hale geldi anlamış değilim.

Tanım: kendisi hakkındaki düşüncelerimi değiştiren YouTuber. Vizyonu beklediğimden daha güzelmiş, başarılarının devamı dileğiyle.
mümkünse kendi videolarında oynamasın ve kendi videolarını seslendirmesin. yoksa çoğu içeriği ilgi çekici. bazı videolarını severek izledim.
Neredeyse her videosunu izlediğim youtuber kesinlikle yapılan hakaretleri haketmiyor.
Ben videolarını fazlaca başlangıç seviyesinde buldum. Ayrıca kullandığı dili de pek beğenemedim. Ama çocuğun yüzbinlerde takipçisi var.

Ben bir şeyi beğenmediğim zaman izlememeyi tercih ediyorum. Size de öyle ya da böyle bir emekle hazırladığı videolarına ve şahsına hakaret etmek yerine izlememenizi/takip etmemenizi öneririm.
Ülkenin zeka-kültür seviyesini, bu çocuk ve hazırladığı videolar belirliyor lan.
Arapçı ışid zihniyetli alagavatların tehtid ettiği youtube bilgesi. Yolunda başarılar diliyorum.
Not:ruhi diyarbakıra git ve video çek. Bekliyorum vallaha öyle videolar.