bugün

Malumunuz akp 'nin tüzüğü gereği rte 'nin akp de son dönemi.
Akp yoluna rte siz devam etmek zorunda. Rte siz akp 'nin Akıbeti ne olacaktır.
çoğu akp değil rte yalakası olduğu için düşecektir.
ilk seçimde muhalefete düşecekleri aşikar.
ilk dönem oy kaybedeceğini sanmıyorum, nitekim rte de gitmeden sıkı sıkı tembih edecektir müritlerine. Anap, Mesut başına geçtiği zaman iyi bir oy tutturmuştu çünkü Özal ısrarla Anap'ı işaret ediyordu. Ne olduysa mesut'un döneminde oldu o zaman battılar. O da Mesut'un ikinci seçiminde sandığa yansıdı. Bu da öyle olacaktır büyük bir ihtimal.
iddialara göre seçsis in bileceği iştir.
mhp kadar ancadır.
akp'nin iç tüzüğü kolayca değiştirilebilir. ama, parti içinde sırasını bekleyenler olması bakımından büyük sorunlara yol açar. bu bakımdan erdoğan'ın planı tüzüğe dokunmadan başkan olmaktı. artık başkan olması hayaldir. cumhurbaşkanı bile olması zayıf ihtimaldir. herhalde, kuracakları vakıf üniversitesinin mütevelli başkanı olur.

bu durumda, akp içindeki odakların liderlik mücadelesi parçalanmaya yol açar. bütün halinde kalsalar dahi, bu tek adam partisinin alacağı oy oranı, özal'ın başından gitmesinden sonraki anap'ın aldığı oy oranlarına düşer.
önümüzdeki genel seçimlerde göreceğimiz oy oranıdır. hhraaaşşh tüh, buraya yazıyorum.
ya tayyip yeni parti kurup seçimlere katılırsa.
gündemin etkilediği dışında değişmeyecektir. şu an alınan oylar zaten kemik oylardan ibaret. mhp'nin bahçeli öderliğinde kaybettiği oylar akp'ye gitmişti zaten. mhp'de kalan oylar ise kemik. mhp belki bir tık yükselir ama inmez. rte olmazsa akp'den chpye oy geçişi olmaz.

ancak gündemin getirdikleri ne derece bir oy dalgalanması oluşturur onu tam olarak kestirmek zor olsa da açılım gezi parkı gibi faktörlerin oy keybettrdiği aşikar.
O GÜN HEPSi
senden benden daha mhpli
senden benden daha chpli
senden benden daha saadet partili
hatta senden benden daha bdp li olarak yalakalığa devam edecektir.
koltuk sevdası diye bir şey bizim ülkemizde. ben bir yere gideceğine ihtimal vermiyorum.
%10.... erdoğan olmazsa kimse bunlara koyun muamelesi yapmaz.. yerine gelecek olanlar kabadayıca davransalarda bunları recep kadar korkutamazlar bunlar korkarak yönetilmeyi severler... geriye kalan %10luk kesimse şeriat isteyen kesimdir bu ise zaten cumhuriyet kurulduğundan beri mevcut olan antikemalist-gerici kesimdir.
Bence cemaat ne isterse o olacak sorun yok , tabi akp'nin oylar %30 ,%35 falan düşcek yine ama iktidar yine Akparti olacak gibi .
düşmeyecektir. tayyip erdoğan' dan bahsediyoruz bu adam yerine getirecegi adamı daha başbakan olmadan seçmiştir.
Kaybedecek kaybedecek diyoruz da bu Parti yime %45'den aşagi almaz.
% -30 larda olacaktır. Seçmenler geçen seçimlerde verilen oylarıda geri alacaktır.