bugün

https://www.cumhuriyet.co...atan-kadina-uyari-1842571

https://eksisozluk.com/rt...amamak--6941509?a=popular

Eksi sozlukteki yorumlara bakar misiniz ?

Yok akp kadına değer vermiyormuş.
Yok erdoğan egoluymuş.
Yok erdogan halktan biri degilmiş.

Erdogan siradan bir insan degil. Devletin en tepesindeki en yetkili kisi.Halkin buyuk cogunlugunun oylari ile secilen bir devlet baskani.dolayisiyla sevsen de sevmesen de saygi göstermek zorundasın. Bu sadece erdogan icin degil tum bakanlar milletvekilleri hakim ve savcilar gibi devletin onemli noktalarinda gorev alip toplum nezdinde saygin isler icra eden herkes icin gecerli.

Boyle siyaset olmaz kemalistler. Iyi siyaset yapamiyorsunuz. Uyarayım.

Edit: kemalistlerin hışmına uğradim iyi mi ehehehehe
Halkin buyuk çoğunluğuyla secilen degil bu birinci.

Diyelim ki büyük çoğunluk ile seçildi.yine de saygı duyma zorunluluğu yoktur. Saygı içten gelir. Zorla olmaz.

Üçüncüsü de devlet dediğimiz yapı bireylerin vergileriyle var olan bir yapıdır.ve devlet, bireylere hizmet için vardır. Dolayısıyla devlet adamları da bireylere hizmetle mükelleftir. Bundan dolayı ortada saygı göstermesi gereken birileri varsa devlet adamlarıdır.
obama'nın karşısında bacak bacak üstüne atmak gibi durumlar akp açısından çok mühim bir prestij unsuru olduğu için, yani bu tür şeyleri inanılmaz derecede çok kafaya taktıkları için, tepkiyle karşılanmış olmasına çok şaşırmamak lazım.
Kurumlar saygıyı hakeder. Kişiler değil. Cumhurbaşkanlığı bir "kamu hizmeti" makamıdır. Yani cumhurbaşkanı halka hizmet eder. Ne demişti asrın liderimiz gelirken;

görsel

Bir de şuna bak.

görsel
haddini bilmeyen edep erkan desturdan bi haber karılardan biridir. bunlar anne babasının yanındada ayak ayak üstüne atarlar. gerçekten çok yazık..
ortada bir saygısızlık var evet, o da şu salgın günlerinde kapalı alanı hınca hınç doldurup mevcut müşterleri rahatsız eden akp heyeti saygısızlığıdır.

görsel

medeniyet arıyorsanız ilgili fotoğrafa bakabilirsiniz.

alayı kompleksli bunların…
görüntüye bakılırsa erdoğan'ın pek umrunda bile degil. tamamen korumanın işgüzarlığı.
Niye bacak bacak üstüne atmasin ki ?.

Burasi özgür bir ülke değil mi ? Öyle ise sorun yok. Ama anlaşılan değilmiş !.

Devlet adamlarına aşırı anlam yüklemeye hacet yok. Bugün var yarın yok. Ayrıca o da bir kul. Eşittirler.
kisisel dusuncem: makama saygi makamda olur, dondurmacida degil. ek olarak ben boyle bir karede yer almayi istemezdim. zaten c.b neden dondurmacida medyaya poz veriyor anlamadim.

ak genclige notum: yalniz bacak bacak ustune atan kadinin dis görünüşüne bayildim gencler. turbanli dar kirmizi pantolon ve topuklu ayakkabili "dindar nesil" daha reisinin onunde nasil oturacagini bilmiyor. bu mudur sizi kameralar karsisinda reisin yaninda temsil eden zihniyet! istişare edilmesi gereken bir konu bu.aklinizda bulunsun. kips.
Derhal Fetöcü olup olmadığı araştırılması gereken kadındır.
Terbiyesiz,edepsiz kadın. O adam bu ülkenin cumhurbaşkanı.
Hiç sevmediğim cumhurbaşkanı a. Necdet sezer'dir. Bugün bile raslasam ayağa kalkar önümü iliklerim.
Seçmen ile seçilen arasındaki ayrımı anlayamadığınız o kadar belli işte.
bacak bacak üstüne atılması gereksiz veya saçma olabilir ama atatürk olsa o pozisyonda secde edecek tiplerin bacak bacak üstüne atılması hakkında yazması komik.
hahahah.
ulan harbi malsınız. siz herkesi sanırım kendiniz gibi önüne kemik atılan aktroll zannediyorsunuz.

kadın ister bacak bacak üstüne atar, ister atmaz.

olayın geçtiği yer bir dondurmacı, kadın orada oturmuş dondurmasını yiyor, mekana sonradan gelen kişi tayyip erdoğan. yani kadın tayyip gelmeden önce de orada oturuyor ve istifini bozmuyor.

yahu ekmeğini tayyip mi veriyor kadının ki saygı göstersin.

ancak devletten ihale bekleyen, kemik bekleyen biri bu tip şeylere dikkat eder, demek ki bu ablanın devletle, tayyiple, onla bunla işi yok, ekonomik özgürlüğü olan bağımsız ve güçlü bir birey.

burada asıl saygısızlığı yapan, kadına uyarı yapan yalaka şahsiyettir. kimsenin oturmasına, kalkmasına, nasıl davranacağına karışamazsınız. hasiktirin oradan.

pozisyon gayet temiz, masanın üstüne çıkıp tepinin isterseniz...
mülkiyet haklarını dilediği gibi kullanmış bir insandır.
Korku üzerine kurulu her sistem çöker. Çökmeye mahkumdur. Sizinki saygı değil korku. Siz devlet bekasını umursamıyorsunuz. Sizin tebaa olmak genlerinize işlemiş. Siz birey değil, kula kul olmaya alışmışsınız. Başka bir yol olduğunu anlayamıyorsunuz.

görsel
türk örf ve adetlerine göre büyüklerin yanında bacak bacak üstüne atılmaz.
Atatürk'e hakaret serbest, rtenin yanında bacak bacak üstüne atmak yasak.
rte kim tanrı ya da peygamber mi?
Siyasileri bu kadar kutsal gören bir millet daha yoktur.

Belki Arap dünyası bile bu konuda bizden iyi durumdadır.

Koltukta oturan kişiyi ben seçiyorum, sen seçiyorsun anla lan artık!
bacak bacak üstüne atmak bana göre gayet saygılı bir davranıştır. neden bunu saygısızca görür insanlar asla anlamam.
başörtülü bacımızı deri pantolonlarıyla uyardılar.
Fox haberde Erdoğan'ın korumalarindan dayak yiyen avukatin haberi vardı .korumalara takipsizlik verilmiş.dua edelim kadını dovmemisler.
Büyüğünün yanında da böyle oturmazsın yani de o adamın uyarması rahatsız edici bana göre. saygısızlıksa kızın kendi saygısızlığı. Niye yetişkin birinin oturuşuna müdahale ediyorsun.
kadının bir an boşluğuna gelmiştir. şahsı kim olursa olsun bir devlet büyüğünün yanında bacak bacak üstüne atmak saygısızlıktır diye düşünüyorum.