bugün

(bkz: gökten üç elma düştü üçünü de o topladı)

nasıl moderator olduğunu bilmem ama bırakırken helallik istemesi yakıştı.
(bkz: rabbim ol dedi oldu)

edit: (bkz: rabbim tatile git dedi gitti)
artık rs ne la neden moderatörlüğü bıraktı? ve moonlight sonata nasıl moderatör oldu? sekline donusen soru.
başlangıçta her şey toz ve gaz bulutuydu. daha sonra tanrı, evreni yarattı. daha sonra ise insanlar dünya denen gezegen üzerinde yaşamaya ve çoğalmaya başladı. bu yaşayış ve çoğalış sonrası günlerden bir gün "rs ne la bebek" dünya gezegenine gözlerini açtı. anlamsız gözlerle bakıyordu etrafına. tabii o zamanlar sözlük falan yok. bir zamanlar moderatör olacağını bilmeden, umarsızca yaşıyordu. ilkokul, ortaokul, lise derken; büyüdü, büyüdü, büyüdü... deve gibi oldu. moderatör olacağından hala haberi yoktu. gençlik ateşiyle yanıp tutuşurken sözlüğe üye oldu. idealist bir sözlük yazarı idi. daha sonra ise olan oldu ve "bedenime sahip olabilirsin ama ruhuma asla" nidaları eşliğinde ansızın moderatör oldu...

şeklinde bir cevabı olan soru.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
+çabuk bana rs ne lanın telefon kayıtlarını getirin.
internet geçmişini de tarayın. kimlerle görüşüyormuş bu çocuk, nasıl moderatör olmuş bileceğiz.*
-hemen efenim.

bu kısma edit dit dit yaparak sizleri bilgilendireceğiz.
*
- rs ne la, nasil moderator oldun?

+ sana ne la..

- kiriliyorum ama..

+ bana ne la..

- bunu sen istedin..

+ o ne la..

- (dan dan!!)

+ eshedu ne la..

- yeni soru.. moderator rs ne la nasil öldü?
(bkz: rs ne la nın filminin çıkması) *
soru başlığa cevap entryden kitleyecekler diye kimselerin açıklayamadığıdır.

konuşursam beni bulurlar müdür kusura bakma.
sözlükçü babaya gitti diyorlar. az çaput bağlamamış ağaçlara moderatör olabilmek için. valla bende milletin yalancısıyım.
belgesel tadında. rs ne la nın küçüklüğünden başlayıp moderatörlük sürecine kadar yaşadığı dönemi anlatıyor olmalı. ya da bir magazin haberi de olabilir;

-rs ne la moderatör olurken kameralarımıza yakalandı. pekii rs ne la nasıl moderatör oldu? az sonra.
benim bildiğim :

(bkz: çıkarmadan 5 posta atıomuş hacı)*
(bkz: kendisine sorsanıza olm)

ya da

(bkz: moderatöre)
rs ne la uludağ sözlük adında bir sözlüğün varlığından haberdar olur, siteye girer, kayıt olur ve olaylar gelişir...
----------- alıntı ----------

r: sen beni moderatör yapıp benim sakalımı kestin ama yazarların kolunu kestin. kesilen sakal daha gür çıkar ama kol yeniden çıkmaz

(zall'a hitaben)

----------- alıntı -----------
z: hişşş seni mod yapmaya karar verdim.
r: ya ben anlamam abi modluktan falan.
z: yazarlıktan çok anlıyon sanki m.k. gel dediysek gel işte.

z: zambrotta ( böyle yazılmıyor olabilir )
r: reykart ( bu kesin böyle yazılmıyor )
işin içinde müthiş bir gizem sezinliyorum girilen entry'lere bakınca. sislerin arasından " ben kapitalim. silemem, silemeyiz, nasıl silebiliriz ki, silmek olmaz, en fazla zikeriz. sözlük benim değil, yazarlarındır. yazarları bafi bafii" diyen medyadik bağ düğümü elinde bir bastonla belirdi. işte bütün gizem orda, yani bastonda. o baston iktidar borazanı oldu şimdi. üfledikçe üflüyor, üfledikçe taşaklarım serinliyor.
(bkz: benim moderatörüm işini bilir)
üniversiteden sonra cern'de araştırmalara katıldı.
dan brown'un kitap çıkartıyorum gel iki kalem salla demesiyle 10.000 dolarlık işten ayrılıp yazın dünyasına ilk adımı orda attı kemalettin tuğcu ile 3 bilemedin 5 sene çalışıp depresyona girdi.
fbi'in ısrarlarına dayanamayıp 45 sene hizmet edip malulen fbi'den emekli oldu. zall'ın teklif ettiği aylık 8.000 doları az buldu. sonra 8000 dolar, yemek, servis artı ssk anlaştılar ve moderatörlüğe ilk adımını attı.
şimdi karşınızda beşinci sınıf öğrencisi sew7 günün anlam ve önemini belirten şiirini sizlerle paylaşacakmış:

rs ne la nasıl moderatör oldu

neler yaptı kimi yordu
arkadaşlarını mı vurdu
sabancı'nın mı torunuydu
ıssız adam gibi cool muydu
lades sonucu muydu?

melek gibi adam mı
o da yoksa yalan mı
dağa küsen tavşan mı
elektriği bulan mı
rs ne la moderatör
ama değil ki kör
tehlikeyi sen gör
öper seni sonradan
rahatsız olmayasın gladyatör

olmaz öyle hemen gaza gelme bebiyim
lale devri değil bu her gün gülüp eğlenelim
devran döner sözlük de yorulur bilelim
ulu sözlüğün modlarını bizlere küstürmeyelim. *
şahsımı hiç mi hiç ilgilendirmeyen konu. nasıl olduysa oldu abura koyayim, derdi beni mi gerdi? rs ne la denilen şahsı da tanımam etmem. mod olmasında sakatlık arz eden bir durum varsa (hani yamuktur, taraf tutacağı bellidir vs.) açık açık yazılsın o zaman bilelim. bilelim ki ona göre sözleri sıralayalım, tepkimizi koyalım. yoksa nasıl olduğundan bana ne be zekim?
"ben niye moderatör olmadım da o oldu" diye hayıflananların sorduğu sorudur.
bence böyle oldu;

http://www.youtube.com/watch?v=amkQDkNWqvk&feature=related
bir yunan heykeli gibi parıldayan bronz teni, rüzgarda dalgalanan kumral saçları ve yağmur ormanlarından daha yeşil gözleriyle...
daha ne olacağıdı len, söyleyin hanginiz bu üstün özelliklere sahip.
bir gün topu moderatörlüğe kaçtı...
baaazı sözlük yazarlarının kafasını parmaklayan sorudur.

açıklıyorum;

sokullu memed paşa, osman gazi, orhan gazi şarap içiyoruz eminönü köprüsünde, o zamanlar gözlerim devletlü, çok tehlikeliyim, gözlerime bakacak adam arıyorum, karma puanım 2 milyon, atını sken kovboy, ferrasini satan bilge kıvamındayım, bi baktım rs ne la, saipsiz abi saipsiz abi... ne var? dedim rs, abi dedi, benim mod olmam lazım, dur dedim, sakin ol, ağlama, git şurdan kendine bir şarap al, gel yanıma dedim,

bu gitti, şarabı alıp geldi, o gelene kadar ben zall'ı çağırdım, aldım bu ikisini karşıma, zall dedim, önce şu iğrenç kırmızı kazağını bi çıkar, sonra da söyleyeceklerimi iyi dinle, bu çocuk ( rs ne la yı gösterdim ) iyi bir çocuktur, mahallemizin bebesidir, bunu dedim mod yapacaksın, bundan sonra da o kazağı giymeyeceksin !

tamam abi, emredersin dedi, emrettiğim gibi olsun dedim, ve arkamı dönüp ağır adımlarla ufukta kayboldum.
çıkardı masaya koydu. o anda herkes birbirine baktı. sabahına rs mod olmuştu bile. inna sabirin!