bugün

bugün kullanmaya başladığım ilaç. yan etkilerinden dolayı endişeliyim ama bakalım nasıl bir sonuç verecek, iki yıl düşündükten sonra anca cesaret edebildim.
kullanan herkesten korkutugum, kactigim ilac. kullanan dort insan taniyorum, dordu de deliden beter. degisik degisik insanlar. neyin kafasini yasatiyosa artik. ruh hastasi gibi gezecegime sivilceli gezerim amk.
ergenken kullandigim ilactir. Duzenli kullanilirsa ise yarar.
Ygs lys den sonra başlamayı düşündüğüm ilaçtır.
4 aydır kullandığım ilaç. aşırı derecede akne problemim olmamasına karşın ara sıra çıkanlar gerçekten canımı sıkıyordu. Dermatoloğum daha önce yazdığı tetradox türevi antibiyotikler ve çeşitli kremler, sabunlar kalıcı çözüm sağlamadığından dolayı son gittiğimde elime bir tanıtım kitapçığı tutuşturup bu ilacı önerdi. Zaten daha önceden az çok bilgi sahibi olduğum için kısa bir süre göz attıktan sonra tedaviye başlamak istediğimi söyleyip, 'ölürsem sorumlusu benim' mesajı verilen bir kağıdı imzaladım. 30 mg ile başladım. ilk ay yüzümün daha önce hiç bozulmadığı kadar bozulmasına karşın ikinci ayda düzelmeye başladı, üçüncü ayın sonunda tamamen düzeldi. şu an 4. aydayım ve yüzüm bebek poposu diye tabir edilecek seviyede. Fakat tekrarlamaması için 4 ay daha kullanmalıymışım. Yan etkilerine gelecek olursam dudak kuruması dışında bir sorun yaşamadım. işin özü kullanın derim ben, değer.
Sivilce sorunları için piyasadaki en etkili ilaç .
ilk 1 haftadan sonra insanı gizlice yavaş yavaş kurutmaya başlayan ilaç. *
götümü kurutan ilaç. götüm kurudu. abartmıyorum götüm kurudu. çüküm artık eski bir dost. ellerim? ellerim hani?
her türlü yolu deneyip sonuç alamamaktan dolayı dayanamayıp başladığım ilaç. aslında bir sene evvel doktor bu ilacı vermişti ancak ilaç hakkında söylenenleri okuyup vazgeçmiştim. şimdi düşündüm de o zaman başlamış olsam şuan tamamen kurtulmuştum. *

birinci ay: kullanalı ortalama bir buçuk ay oldu. aslında hayatımı çok olumsuz etkileyen bi yan etkisi olmadı. günde 20 mg kullanırken doktor 30 mg'a çıkardı. aslında ilacın beni en çok bunaltan kısmı alkol alırken dikkat etmek sanırım. hiç almıyorum değil ama seyrek ve az miktarda kullanıyorum. gece yatarken dudağıma blistex medplus sürüyorum sabaha hiç bir sıkıntı olmuyo nerdeyse. elbet zaman geçtikçe daha çok etkileyecek ancak şimdilik durum bu.

not:prospektüste gece görüşünü azaltıyor diye bir bilgi yazıyodu, doktora soramadım. başına gelen biri varsa mesajını bekliyorum. saygılar.
7. günümdeyim. Dudaklarımda kuruluk ve yüzümde kızarıklık mevcut. Ergenlik döneminde çıkan sivilcelerimin hala geçmemesinden dolayı* doktor tavsiyesi ile başlamış bulunmaktayım. öyle çok fazla siv,ilcem yoktu fakat yanaklarımda her daim 3-4 tane vardı. sık sık editleyip sonuçları buradan bildireceğim böylece kullanmayı düşünen arkadaşlara yardımcı oluruz.

Edit: Gun 25...Fakultedeyim. sabah 2 kat krem surdum buna ragmen yuzum soyuluyor, dudaklarim catlak degil bildigin yarik. belki ilactandir bilmem ama sozluk moralim cooook bozuk...
2 kez tedavisini gördüm. ikisinin de tedavi bitiminde manik atak yaşadım. hatta ikincisi hastaneyle son buldu. muhtemelen roaccutane ın çok büyük etkisi vardı. doktorlar da öyle dedi.
o yüzden bipolarssanız asla ama asla tavsiye etmem. bu rahatsızlıgın psikoloji üzerine de etkisi oldugu zaten bi gercek. sivilce için hayatınızla oynamayın.

(bkz: bipolar bozukluk)
2 yıl kullandım bu ilacı ergenlikten çıkalı uzun zaman olmasına rağmen önüne geçemiyordum sivilcelerimin. biteli 4 ay oldu ve yüzümde sadece 1 sivilce çıktı çok şükür sivilcelerimin ardından kalan izleri tedaviyle uğraşıyorum yarı yarıya azaldı.
yüzümde cok fazla bisey olmamasina rağmen yorumlari önemsemeyip iki ay önce basladiğim ilac. ilk ay doktorum zoretanin yazdi ikinci ay bunu yazdi hicbi farki yokmus söylediğine göre. hakkinda öyle seyler söylenmis yazilmis ki insan baslarsam ölür müyüm acaba diye düsünüyor. en kötü yan etkisi karaciğeri kötü etkileyebiliyomus zaten buna bakmak icin her ay kan tahlili veriyo kullananlar, bi sikinti olmasi durumunda doktor ilaci kesiyo. abartildiği gibi değil henüz daha cok yan etkilerini gördüm ama cevremde kullanip yüzü tertemiz olan insanlari gördükce dudaklarimi elimi kolumu kurutmasini önemsemiyorum sabirla bekliyorum. ha bi de baslarken imzaladiğimiz kağit ölürsem ben sorumluyum diye değil, kullandiğim süre icinde hamile kalmayacağim diye. özetle kesin cözüm isteyenlere tavsiye ederim.
yaklaşık 2 yıldır çektiğim düzenli bir sivilce problemim var. özellikle son 1 yıldır kullanmadığım ilaç, losyon, krem kalmadı diyebilirim. istanbul ve ankara da işinin ehli denilen tüm doktorlara gittim. binlerce lira verip radyofrekans, lazerli tedavi ne varsa gittim hep sabrettim ama yok. olmadı. bu ilacı kullanmamak için ne yaptıysam olmadı. benim sivilcelerim durmak bir yana gittikçe boynuma doğru çoğalmaya başladı. sırtımda hiç yokken artık bu kadar takmam sebebiyle sanırım sırtım da bile sivilcelenme başladı. ama sonunda pes ettim. net bir şekilde kararımı verdim yaz ayları falan demeden bu ilacı kullanmaya başlayacağım. ucunda ölüm yok nasıl olsa. en fazla bu yaz tatile gitmem, güneşten olabildiğince kaçarım, düzenli kremlerimi sürerim 6 ay sonrasında en azından psikolojim düzelecek onla motive olurum. hadi hayırlısı.
sabırlı olabilen her kullanıcıyı güzel sonuçlara götüren ancak tedavi sürecinde her türlü çileyi çektiren ilaç. en büyük sıkıntısı bana göre vücutta yarattığı kuruluk. hele hele dudağınız kuruduktan sonra o kabukları yolmaya başlarsanız dudağınızda yarıklar oluşabiliyor.
(bkz: kendimden biliyorum)
not: işin garibi sivilcelerim çok aşırı da değildi ama çoğu kişiye göre çok geç çıkmıştı.
Gözlerimdeki kurumanın verdiği hasardan dolayı bıraktığım ilaçtır.
4 ay kullandım dudaklarım parçalanmadı, gece görme problemim vardı.
Pek bir yararını gördüm mü bilmiyorum suratım aşırı kuru ve kabuk kabuk düzelsin diye beklemekteyim.

Tedavi sürecinde sizi ilaç değil insanlar hasta edecektir.

Edit:Hala düzelmedi.
vakt-i zamanında kullandığım ve insanın sabrını epey zorlayan ilaç.
Kullanmayındır.
(bkz: insanı kurutan ilaçlar)
Yan etkileri arasında:
-cilt kuruluğu
-Kısırlık

Yeterli sanırım.
Dördüncü ayında beni ayda bir kere gören doktorumun, ruh halimi anlatmama binaen; " siz eskiden daha pozitiftiniz, en iyisi bir ay ara verelim eğer bu haliniz ilaç kaynaklıysa hafif bir antidepresanla devam edelim" demesine sebep olacak kadar psikolojinin içine eden bir ilaç. Psikolojik açıdan kendine güvenmeyen insanlar cidden kullanmasın. Kimse ota boka ağlamak, bağırıp çağırmak, günah olmasa canıma kıyardım gibi isyanvari düşüncelere kapılmak istemez. Günaha inanmasa da istemez. Hangi mal kişi sivilce gibi abidik bir şeyden kurtulmaya çalışırken ölmeye karar versin ki. Sırf bu çelişkiye girmek bile adamı öldürebilir. Adam olun sözlük.
hemen hemen her insanın (90 yıllardan başlayarak kuvvetle muhtemel) ergenlikte kullandığı başta dudaklara olmak üzere vücutta değişik bölgelere tecavüz eden ilaçtır. sivilceleri ve yağı gerçekten azaltır ancak psikolojinin de içine eder. şahsım da tecrübe etmiştir.

ek olarak prospektüsü en uzun ilaçlardan biridir.
yurdum gençlerinin gereksiz yere kullandığı tehlikeli ve de bi o kadar gereksiz ilaç.

pek sivilce ve siyah nokta problemim olmamasına rağmen tamamen tesadüfi şekilde * amoklavin kullanmaya başladım ve o günden beri yüzümde tek bir sivilce bile çıkmadı. üstelik 1 hafta içinde bebek poposu gibi bir cilde kavuştum.

(bkz: amoklavin)
(bkz: aprol)

prospektüsü okuduktan sonra bu iki ilacı aynı anda kullanın ve eminim bana dua edeceksiniz. *
- dr skinnyman
sırtımdaki sivilceler için doktora gittim, bana en son çare olan bu ilacı ilk çare olarak yazdı, bir metre uzunluğunda yan etki listesi var, her branştan, dahiliye,cildiye,psikoloji,kulak, göz hepsini mahvediyomuş diye okudum. ölenler bile varmış hatta.4 ay kullanmam lazım olan bu ilacı 40 gün kullandım ve sonuçlar şöyleydi:

-sırtımda hiç bi sivilce kalmadı
-yüzümde sivilce yoktu ama eskisinden daha iyi oldu çünkü cilt yenilendi
-8- 9 ay boyunca keselenme ihtiyacı hissetmedim çünkü kullanmayı bıraksam bile ilacın etkisi sürekli ölü deriyi yok ediyordu
-kullandıktan sonra yaptırdığım tahliller hayatımdaki en güzel tahlillerdi.
ayrıca kullanma esnasında dudakları kalınlaştırıyor.

ama bunlar benim şansımdı sadece. omuzunda durduk yere kemik çıkan, boyun fıtığı olan arkadaşım da vardı. bunun yanı sıra geniş burunlu bir kızın burnunu da düzeltmişti.

kısacası sivilce için birebir ama bazen ölümcül, bazen de sürprizlerle dolu ilaç.
Bırakınca tekrar Çıkıyo. En iyisi sürekli kullanmak yan etkisi de abartılı değil.
bu ilacı 1 buçuk aydan fazla kullanan insan manyaktır. Net.
7.ayın sonunda tedavinin sonuna geldiğim ilaçtır. günde 10 mg sabah, 20 mg akşam olarak kullandım. aslında okuduğum abartılı etkileri hiç görmedim. hayatımı da çok kısıtlamadım. dudak kuruluğu, yüz soyulması etkileri elbet oldu ancak yanımda sürekli dudak kremi taşıdım ve aklıma geldikçe sürdüm. başlamayı düşünüyorsanız eğer dudak ve yüz kuruluğu etkilerini öncelikle kabullenmeniz gerekiyor. ama psikolojik etkileri, burun kanaması gibi sorunları hiç yaşamadım ben. bu konuda biraz şanslıyım sanırım. he sivilcelere gelecek olursak sonra tekrar çıkar mı bilmiyorum ama yüzümde şuan hiç sivilce kalmadı. sadece izler var onlar da zamanında yolduğum için. umarım daha sonrasında olumsuz bi etkisi çıkmaz.