bugün

buradan yetkililere ve. medyaya sesleniyorum Rize Artvin ve Trabzona işçi olarak gelen Batumlu gürcüler haksızca Yerli Halkın parasını sömürmektedir. Çayını toplatmak toplat Mak isteyen isteyen köylüler işçi bulamadığı için mecburen zira başka çalışan yok gürcüleri günlük olarak almakta ,3 öğün yemek verip bir de üzerine 150₺ para vermektedir. halkıın tembel olup illaki çayını işçiye toplattığını anlatan uyanık gürcüler bunun fırsat bılerek her sene yevmıye parasına zam yapmakta (60₺ile başladılar bugun160 tl günlük çalışan var)ve bölge insanı buna hiçbir şekilde müdahele edemiyor.adam yok çunku.burda işsiz kardeşlerime sesleniyorum mevsimlik doğu karadenize gidip 3 ay çalışarak bır senelik gelirinizi kazanın.dışarıya para kaptırdığımız yeter.gürcülerin yaptığı bu hileye son verilmesi için yetkıliler bu işe el atmalı.medya artık bunu görmeli.
Beter olun!

150x30=4500 tl
4500/1.5= 3000 lari (gürcü para birimi)

Gürcistan’da asgari ücret 400 lari.

3000/400= 7.5

Adam bir ay burada çalışıp 7.5 ay ülkesinde yatıyor. 2 ay çalışsa bütün yılı çıkarır. 3 ay çalışsa bir yıl boyunca gayet iyi standartlarda yaşar.

Rize halkı çalışmayı sevmezmiş... e beter olun!
tembelden kastım gürcüler işi bilmesi.yoksa herkes toplatmıyor işçiye .ihtiyacı olan var.10ton çayı olup iki kişi 2kişi olan aile mecbur işçi alıyor.
oha çok pahalıya çalışıyorlarmış bu değirmenin suyu nereden geliyorsa artık..

kısfmet..
sadece rize değil ki, tüm ülke kabagöt.
önüme gelsin, aman onu ben kaldırmayayım, şimdi namaz vakti, şimdi yemek vakti, şimdi kahve vakti...

ayık ve çalışkan olun oğlum biraz.

25 yaşında uludağ universitesi bitirdin diye kimse seni 5000 maaşla masa başına koymaz.