introsu ile beni coşturan çizgi dizi.

the simpsons ve south park dan sonra favorim.
Sezon 3 umut vaad ediyor da yine de bir şeyler eksik gibi sanki.

Espriler gayet üst düzeye çıkmış da işin "felsefe" kısmından kırpmalar var Ve wubba lubba dub dub yok. Sahi rick neden söylemiyor artık bunu?
yeni bolumleri cikmis hemen ekrana kilitleyen program.
4. Bölümü izledim de pek olmamış gibi .
3.bölümden sonra 4.bölüm biraz sönük gibi dursa da yaptıkları göndermelerle yine alıp başını giden bir bölümdü.

--spoiler--

vindicators ekibi aslında interdimensional cable 1&2 bölümlerinde gördüğümüz ball fondlers ekibinin başka evrendeki yani izlediğimiz evrendeki hali.

vindicators: https://cdn.shopify.com/s...02_large.jpg?v=1502298064
ball fondlers: https://i.ytimg.com/vi/S7hxHTm0Tbw/maxresdefault.jpg

noob noob

--spoiler--
iyi ki geç keşfetmişim de biraz bölüm birikmiş dediğim dizi.
efsanedir.
--- spoiler ---

Olm jerry'e çok ayıb ediyolar lan.

--- spoiler ---
sezon 3 bölüm 6 çıkmış en sonunda izlicem az sonra düşüncelerimi editlerim.

edit: 3. sezonun şahlandığı bölümdü. ayrıca the wolf of wall street gönderimi çok güzeldi.
Morty'nin kızıl manita da ne sikilirdi be.
Kiminin çok sevdiği kiminin 1 bölümü bile tamamlayamadığı animasyon dizi.
Son zamanlarda izledigim en iyi dizilerden biri.Gittikçe dizinin etkisine kapılarak rick gibi konustugumu farkettim. Paralel evrenleri düşünmeden duramıyorum.
abi 3x7 neydi öyle ya. yani çıkan her bölümde "bu dizinin en iyi bölümü olmuş aga" diyorum resmen. resmen sanat ya bu dizi falan değil.

bölüm 1x10'a selam olsun.

http://www.youtube.com/watch?v=4Js-XbNj6Tk

--spoiler--
evil morty back bitches
--spoiler--
7. bölüm neydi abi resmen 2 saatlik film izlemiş gibi oldum. dizinin ayrıntılı analizi için ekşi sözlüğe bakmanızı öneririm.
dün başlayıp izlediğim 6 bölüm sonrasında "doctor who'nun çizgi filmi" çıkarımında bulunduğum yapım. bilim-kurgunun delisi olmamdan mütevellit ilgi çekici buldum. rick'in geğirmeli konuşması ve yanılmıyorsam 2.bölümde inception yaptıkları sırada bomba sahnesindeki "allahuekber" çıkışı dışında rahatsız edici bir şeye rastlamadım*.
severus snape'e bile gönderme yapabildiler şu dizide *

mükemmel ilerliyor.
toplumsal düzen üzerine hayvan gibi bir bölümü yayınlanan animasyon dizisi.

komik, eleştirel ve karanlık. izlemeyenler çok şey kaçırıyor diyeceğim ama izleyip de anlamayanlar da çok şey kaçırıyor, çok sayıda ince detay var (ayrıca (bkz: futurama)). 1 dakika içinde varoluş sebebinizi sorgulatabilir.
https://www.youtube.com/watch?v=ekP0LQEsUh0
ince espri deryası, orantısız zeka ürünü sanat eseri, kaliteli mizaha aç olduğum bir zamanda çölde vaha gibi karşıma çıktı, 1x6 şimdi izliyorum hadi bakalım.
biraz frank gallagher biraz doctor who biraz doctor emmett brown al birleştir rick olmuş.
bozdu, bozuyo, popüler olunca cozuttu diyenlere 3. sezon 7. bölümle efsane bir kapak yapmış harikulade çizgi dizidir. açık ara en iyi bölümüydü 3x07.
3x8'den yakalananlar:

Son iki bölümdür aba altından pedofiliye barnak basılıyordu yine es geçmemişler.

Bütün Dinler ve Ölüm sonrası bir hayatın varlığı inancı yalandır falan diyoruz ama aksi bir durumla karşılaştığınızda aklınızı çelişimizden asla mesuliyet kabul etmiyoruz mesajı verilmiş.

The revenant filmine epey geç kalınmış olmasına oldukça klas bir gönderme var.

Paralel evrenler teorisi temelli bir kurgudan, insan beyninin sınırsız gücü ve gizemi konulu olay örgüsüne Yavaştan bir yöneliş hakim.

Son olarak Jerry'e hala ikinci sınıf insan muamelesi yapıyorlar.

- sundu -
3x9 bölümünün C-137 evreninde (bizim bildiğimiz rick and morty evreninde) geçmediğini düşünüyorum. Neden mi? Beth ve Rick'in mutfakta konuştuğu sahnede, buzdolabının üzerinde rick ve gönüllerin efendisi mr. poopybutthole'un resmi var. bu karakteri en son evi uzaylı parazitler bastığı bölüm olan 2x4'te görmüştük. internette o bölüm için de C-137 evreninden başka bir evren olduğuna dair teoriler dolaşıyor.

kanıt: https://i.hizliresim.com/OyqGWQ.jpg

başka bir nokta: rick'in beth'e yaptığı tekliften sonra aile yemek masasında toplanır. dikkatimi çeken şey o sahnelerdeki rick'in ağzının suyunun akmamış olması. bu bizim rick'in çok ikonik bir hareketidir oysa ki. 3x1'de rick başka karakterlerin içine girdiğinde dahil ağzının suyu akmaktadır. bence beth rick'in teklifini kabul etti ve ikisi de yerlerine benzer robotlarını koyup başka evrene dinlenmeye gittiler.
3.sezon finalini vermiş efsane çizgi dizi ve 3.sezon bana göre diğer sezonlara göre daha sönük kalmış.
3. sezonu o kadar da bence olmamış dizi.

Ya çok güzel bölümler vardı kesinlikle. Özellikle 3x7 dizi tarihindeki en iyi bölümlerden olabilir. Ama genel olarak baktığınızda bence ilk iki sezona göre zayıf bir sezon geçirdi Rick and Morty.

Benim bu sezona dair en büyük hayal kırıklığım sezon boyunca Rick and Morty evrenini etkileyen olayların eskisine oranla çok az olması. Sezonun ilk bölümü ile işte bahsettiğim 7. bölüm sadece bu konuları işliyor. Diğer bölümler tamamen maceralara atanmış. Keyifli bölümler orada da vardı, Pickle Rick mesela çok keyifli bir bölümdü yine, Vindicators eğlenceliydi, ama bunların dışındaki diğer bölümler bana zayıf hissettirdiler. Başka bir dizi için başyapıt olabilecek bölümler bunlar bakın, ama Rick and Morty yaptığında açıkcası zayıf kalıyor. Ki şöyle bir ufak iMDb oymalarından baktığım kadarıyla da genel kitlenin benimle ortalama aynı fikri paylaştığını görüyorum.
Özellikle benim için son 2 bölüm çok büyük hayal kırıklığıydı. Morty's Mind Blowers yine eğlenceliydi mesela çok olmasa da fakat kesinlikle herkesin bu bölümdense Interdimentional Cable bölümü gelse çok daha çıldırabilirdi. Yapımcılar istemiyormuş onu da, yapacak bir şey yok. Ama son iki bölüm, ya bir Rick and Morty sezonu için çok zayıf bölümler ya. Beth macerası bölümü neden var ya? Karakteri sevmediğimden falan değil, tamamen bölüm "abi sezona bölüm yetmiyor yazın bir şeyler işte" bölümü. Ne bir şeyi etkiliyor, ne bir şey oluyor sırf var olması için olmuş bir bölüm. Hadi dedim son bölümde Evil Morty gelir, ordan Galactic Federation falan bir şeyler olur, sezon 4 için süper bir son bırakırlar falan. Koydular US President'i. Sezonun ana olayı da tatlıya bağlandı bitti.

Ya bu eleştirileri yapıyorum ama sebebini de gayet iyi biliyorum. Açık bir şekilde sezon, diğer sezonlar kadar uğraşılmamış bir sezon. Dan Harmon, 2. sezon bitişinden sonra özel hayatında değişikliklere gitti, eşinden ayrılmış bildiğim kadarıyla. Bunlarla uğraşırken fanlar bir yandan dizi gelsin diye çıldırdı. Bir yerden sonra muhtemelen kanalda bastırmıştır artık çıkartın diziyi diye. Onlar da ellerindeki az ya da tamamlanmamış fikirleri bölüm haline getirmeye karar verdiler bana kalırsa. Çok noktada kararsız kaldıkları için düzeltemeyecekleri şeylere dokunmaktansa biraz daha macera tarafına yöneldiler.

4. sezon için daha çok bölüm vadetmiş şimdiden Dan Harmon. Bir Rick and Morty klasiği olarakta tarih vermekten çekinmişler. Umarım orada daha çok şey görürüz.
+ rick and morty
- ve morty and rick
+ s3e4'teki breaking bad göndermesi süperdi
- evet ya. 2. sezondaki mesajı anladın mı harikaydı
+ tabi ki. sezon finalinde verdiği duygu inanılmazdı özellikle rick'in içinde bulunduğu durum düşünüldüğünde
- katılıyorum. sadece bir komedi değil içinde bir çok mesaj barındırıyor
+ göndermeleri harika
- çok iyi gönderiyor
+ s1e8'de nasıl gönderdi ama
- onu siktir et asıl s2e5'teki gönderme ve mesaj?
+ o mesajı bırak sen ona bakarsan s3e9'da onun sırrı açığa çıktı
- geç o sırrı sen onun başlangıcını s1e2'de attılar zaten
+ olur mu canım yanlış anlamışsın doğrusu 2. sezonda morty'nin yaşadığı bunalımdı
- siktir lan olur mu öyle şey ne alakası var orada başka bir gönderme var
+ ne göndermesi mesaj var mesaj!
- biz anlamadık mı o mesajı? ben başka şeyden bahsediyorum
+ ya siktir git ne biçim izliyosun diziyi
- senin ananı sikerim orospu çocuğu ben 3. sezonu 12 kez izledim
+ ona bakarsan ben de s2e9'da ağlamıştım
- ben günde 6 saat izliyorum diziyi!
+ ama göndermeleri bile anlamıyorsun
- amını ırzını sikerim senin düzgün konuş lan
+ konuşmazsam nolur?
- sen ne diyon lan
+ sen ne diyon olum!