bugün

özellikle akdeniz ülkelerinde salata yapmak için kullanılan bitkidir.göz kuvvetlendirici olarak kullanılır, midevi ve gaz söktürücü olarak kaynatılarak içilir. *
maydanozun uzaktan akrabası olan bir çeşit ot.mideye iyi geldiği söylenir.
bir diğeri için;
(bkz: sinameki)
bebeklerin gaz sorununu çözmek için çay gibi demlenerek içirilen bitkidir.
koca bebeklerin de mide sorunlarına iyi gelebilmektedir.
sakinleştirici etkisi olduğu da söylenir. bir nevi relax çayıdır.
kabızlık ve sindirim zorluğu çeken insanlar tarafından tüketilen hoş kokulu ve baharlı meyveleri anason gibi yemekler de ve içkilerde tat verici olarak kullanılan bitki.
Rezene bitkisinin yapraklarından,kurutulmuş tohumlarından ya da bu tohumların öğütülmesiyle elde edilir.Balık ve tavuk yemeklerine,salatalara güzel koku ve tat verir.Yöresel olarak bazı unlu ve şekerli yiyeceklerin yapımında kullanılır.Rezene bitkisinin anavatanı Akdeniz ve YAkın Doğu'dur.
- Cinsel gücü ve isteği arttırır
- Gözlere iyi gelir
- Mideyi rahatlatır
- Gaz söktürücü özelliği vardır
- Hazmı kolaylaştırır
- Açlık hissini yatıştırır
- Teskin edici etkisiyle, sinirleri yatıştırır ve mutluluk hissi verir
- Özellikle bebek ve çocuklarda mide-bağırsak sistemindeki krampları hafifletir
Sadece bebeklerin değil, yetişkinlerin de sindirim sistemine olumlu etki eden bir bitkidir. Özellikle hareketsiz kişilerde ve uzun saatler oturarak meslek icra edenlerde (kasiyer, şöfor vs.) sıkça rastlanan sindirim sistemi şişliğine karşı çok iyi gelir.
idrar söktürücü özelliği vardır efenim içtikten sonra musluklu bidon edasında sürekli helaya taşınabilirsiniz.
(#19089266)
madde bağımlısı olabilir. gaçın la gaçın. * tespit de yapıyor. tam bir sözlük yazarı işte. *
(#19089498) ezeli rakibi akhisar belediyespor olan kulübün taraftarıdır. zira bu arkadaşa göre fenerbahçe galatasaray^' ın ezeli rakibi değildir.
o zaman fenerbahçe başlığı altında ne arıyor kendisi diye bi sormak lazım. git manchester' a falan yaz işte.

bu muhteşem yazara göre uefa kupası olmayan takım galatasaray' a rakip değilmiş. e gidin başka yerde oynayın arkadaşım o zaman. lan bu kadar saçma taraftar görmedim. bir fenerbahçe galibiyetinde sevinçten çıldırırlar ama rakipleri değilmiş fenerbahçe. ne diyelim beyin önemli herkeste yok.
galatasaray takımına çingene takımı diyenleri kızdırmış yazar (#19089766) hani fransız takımıydık cemaat takımıydık bu nerden çıktı ?

her zaman sölerim her zamanda sölicem fenerbahçeyn galatasaraya rakip olması için aşağıdakileri yapması lazım

şampiyolar liginde 5 çeyrek final
1 uefa kupası
1 süper kupası
1 kere dünyanın en iyi takımı seçilmesi lazım

her şeyi geçtim 30 yılda 1 kez türkiye kupası gören takımsınız.
özellikle egelilerin bol tükettiği bitkilerden biridir.

etli olanının tadına doyum olmaz. tabak tabak yersin hiçbir şey olmaz. babannem bu otlarla 95 i gördü. * *
(bkz: trak)

Yeniden hoş gelmişşş.*
geri gelen yazar oldugu yalandır bir arkadaş trak demiş hiç alakası yok -500 olmuş yazardan kaliteli oldugumda 500 metre öteden bellidir duyuyormusun beni şit sana diyorum (#19090064) kıllı lopez.
ergen ergen cevap yetiştirmekten yorulmayan kişi. tamam galatasaray tamam. tamam uefa tamam. tetikçiler gibi koca entrydeki bi cümleden başlık açmalar falan. bi sus da motorun soğusun yahu. kafa şişirdin.

edit: hala cevap yazıyor. komik mahluk yahu. hadi burdan da bi başlık çıkar.
son girdiği entrylere bakılınca ne mal olduğu anlaşılan mahluk.
herkese saldırmalar, nickaltına atlamalar falan. be mahlukat, ergenlik yaşla olmuyor. senin gibiler 60 yaşına gelseler de ergenler işte. atla nickaltıma yaz şimdi.
tükettiğin oksijene yazık amk.
bana a sosyal diyen kişiye bak uludağ sözlükte ömrü geçmiş ergen,-563 olmuş veled hala utanmadan birde hala burda yazıyor,sanki kendi yazmayı biliyormuş gibi birde milletin yazmalarına laf atmaya kalkıyor,madem yazmayı biliyon neden uludağ sözlükte -563 oldun ? diye sorarlar adama kamil.
la kim oldugumu sölüyorum hala traksın diyor,he yavrum he trak nickindeki adam benim zorla kim oldugunu bilmedim insanı sahiplendirdiniz bana.
kokusunu sevmediğim bir bitki ve çayıdır. utanmadan birde nick diye alınmıştır. Artık nezlimde kötü kokan bir yazardır.
bu yazar (bkz: fatihintakendisi) nickli arkadaşa yakışır cevabı burda (#19141092) vermiştir bu lafın üstüne normal bi insan 1 ay laf edemez ama o kişi (bkz: fatihintakendisi) nickli arkadaşsa dediklerimi hazmedemeyip bunları der (#19141075) helal olsun ne karakter be ne utanma var ne arlanma vallaha (bkz: pes)
(#19152203)(#19152562)(#19152037) baba parası deme hastalıgı olan yazar.

- naber rezene?
- baba parası!
*
nişanlısı vefat eden adam her allahın günü sözlükte nasıl saçmalar ? biri bana mantıklı açıklamasını yapabilirmi ?

7 gün önce nişanlısı ölen fatihintakendisinin yazdıkları

24.03.2013 (#19114754)
24.03.2013 (#19118142)
25.03.2013 (#19121034)
26.03.2013 (#19134064)
26.03.2013 (#19138544)
26.03.2013 (#19139286)

neymiş nişanlısı ölmüş millette vicdan yokmuş.
kelime dağarcığı 107 yıldır real madridle maç yapmamış takımdan ibaret olan vasat yazar. dostum sen oynadın da ne oldu ? üç tane yedin oturdun hala millete laf yetiştirmeye çalışıyorsun. bu kafayla nasıl nefes aldığı incelenmeli.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar