bugün

ing canlanma
Stephen King'in 11 Kasım 2014'te yayınlacak yeni romanı.

https://www.youtube.com/watch?v=svtLry-JVa4

Kitap, küçük bir kasabadaki dini fanatizm ve sonuçları üzerine etkileyici ve karanlık bir roman olarak tanımlanıyor. Salem's Lot'ın devamı olduğunu söyleyenler de var.
altın kitaplar'dan canan kim çevirisi ile, 15.05.2015 tarinde, d&r web fiyatı 20 tl, raf fiyatı 25 tl olarak çıkacak, 392 sayfalık yeni stephen king romanı.

tanıtım yazısından;
New England'ın ufak bir kasabasında küçük bir çocuk ile kasabanın yeni rahibi arasında gizli bir takıntıyı temel alan derin bir bağ oluşur. Ancak, ailesinin başına korkunç bir felaket gelen genç rahip Tanrı'yı lanetleyerek kasabayı terk eder.

Aradan yıllar geçer. Artık bir yetişkin olan küçük çocuk, parçası olduğu rock gruplarıyla bütün ülkeyi dolaşırken eski dostu ile tekrar karşılaşır ve bu karşılaşma şeytanın bile aklına gelmeyecek bir anlaşmayla perçinlenir...

Elli yıllık bir dönemi anlatan ve Stephen King'in şimdiye dek yazdığı en dehşet verici sonla noktalanan Diriliş, King'in neden "dünya edebiyatının merkezinde olduğunu" (Margaret Atwood, New York Times) tartışma götürmez bir şekilde kanıtlayan eşsiz bir şaheser.
(bkz: diriliş)
Vasat üstü, maalesef. Yine de sadık okuyucusu olarak zevkle sonuna kadar okudum. Önceki kitabı bay Mercedes daha iyiydi. Kendisi bir metodist olan king'in kader, Tanrı, ölüm ve ölüm sonrası takıntıları kitabın özünü teşkil ediyor.
stephen king'in son romanı. öncelikle okuyacaklara tavsiyem beklentinizi yüksek tutmayın yoksa kitabı yarısında bırakabilirsiniz.
çıtayı o kadar yükseltti ki, piyasada ki aynı tarzda kitaplara on basan ancak king seviyesine çıkamayan bir kitap.
Tam tamına 4 yıl süren suskunluğuna son veren eminem'in 19 parçadan oluşan yeni albümüdür.

Beklentiler yüksek.

Ki mmlp2'de olduğu gibi ahenksiz flow ya da rhyme'lerle "sende mi brütüs?" dedirtmez inşallah bir kez daha.

Vereceğimiz paraya değsin hımka.

-azzon.
mistweaver monk'ların inanılmaz aoe healing spell'i.

"Heals all party and raid members within 40 yards and clears them of all harmful Magical, Poison, and Disease effects."

(bkz: world of warcraft)
Daha dinlemedim ama şimdiden kötü olduğunu düşündüğüm albüm. Beyonce, Ed Sheeran, Alicia Keys, pink, gibi düet listesine sahip olunca insan tahmin ediyor klasik mainstream albüm.
Hayal kirikligi nedir sorusunun cevabi olan album.
Vasat ama abartıldığı kadar kötü olmayan eminem albümü. piyasayı mumble rap tarzı gerzek insanlar ele geçirmişken bu albümü dinlemek büyük zevk. Money, car, pussy dışında rap yapabilen ender isimlerden eminem. Zaten yaşayan en büyük rapper em. Bu asla ama asla tartışma konusu bile olamaz. 50 yaşına merdiven dayadı adam sakal falan bırakmaya başladı, olgunlaşması gayet normal. Eskisi gibi sert değil falan demek doğru değil. Eski em olsa ed sheeran ile düet yapmayı bırak onu şarkılarında alay konusu ederdi cidden. Ya da gay olduğunu açıklayan ve bu albümü sevmediğini söyleyen tyler hakkında ertesi gün diss yapar kariyerini bitirirdi. Gangsta takılan ama Feminizm destekçisi olduğunu söyleyip yalaklık yapan asap rocky hakkında bir dolu verse yazardı eminem.

Believe : trap bir beat, muhteşem nakarat, ben daha ölmedim bilader diyor kısaca.

untouchable: hastası olduğumuz öfkeli eminem bu işte. Eminem gerçek rap budur diyor adeta. sınıf farkı, siyah-beyaz çatışmasını kendi tarzıyla çok güzel anlatıyor.

tragic endings: güzel bir skylar grey- eminem çalışması. Bu ikilinin yaptığı her şarkı bir şekilde on numara oluyor. Duygusal, yağ gibi akan flowlar, miss gibi.

in your head: Albümün en iyisi bu kesinlikle. bu problemlerden ne kadar uzaklaşabilirsem
O kadar uzağa kaçıyorum, ta ki tüm üzüntülerimi unutana kadar gibi muazzam duygusal sözleri olan şarkı sevilmez mi amk. zombieee, zombieeeeee zombiee diyebiliyorsun sadece.

castle, arose gibi kızına yazdığı mektuplardan oluşan şarkılarda fena değil.

heat ve offended : çoğu şeyle dalga geçtiği eğlenceli, klasik eminem şarkıları işte.

Bunları sevdim. Gerisi boş bence.