bugün

Allahım sen akıl fikir ver şu kullarına.
görsel
Söyleyen güzel olduğu için söylediği her şarkı da güzeldir. Resmini öptüm de bunlardan biridir.
derdime dermanı bulayım diye,
bir parça mutluluk duyayım diye,
rüyamda seninle olayım diye,
dün gece resmini öptüm de yattım.
bir cengiz kurtoğlu şarkısıdır.
bir cengiz kurtoğlu şaheseridir.
ah be gençliğimizin şarkılarıydı bunlar, yaş o zaman 17 filan, seviyor özlüyor saf sade kalple yollarını gözlüyorduk aşkımızın, sadece ama sadece gülmesini istiyorduk gözlerimize, seksmiş koymakmış bedenmiş sikimizde miydi sanki yok, ah ulan amk dünyası sevdik ulan be, adam olduk yaranamadık be, gel de içip içip eski sevgiliye sitem küfür etme be, olmadı bu dünya yapmayacaktın bu adama bunu, bize bunu yaomayacaktın ulan it.

https://www.youtube.com/watch?v=LB4y9rUI2VM
--spoiler--
http://sketchtoy.com/45104360
--spoiler--

kendim çızdım. *
senin için kandiller tutuştu kendisinden
Resmine sürme çektim kandillerin isinden,
Şeklinde faruk nafiz çamlıbel versiyonu vardır.* *
--spoiler--
"pis sapık" türk kızı
--spoiler--
cengiz abinin muhteşem bir şarkısıdır, ya da öyleymiş gibi hissederdim küçükken annem sürekli arabesk dinleyince zaten siz doğal olarak ezberlemiş ve sevmiş oluyorsunuz.
arabesk- fantezi tarz müziği sevmeyen ben bile, arşivinden bu şarkıyı eksik etmez. girizgahı muhteşemdir herşeyden önce. o nasıl bir melodidir?
yalamaktan hallice.
her insanın içindeki o arabesk ruhu ortaya çıkaran şarkıdır. kendinize yabancılaşsanız da, bi nevi kendinizi de bulursunuz. "bi de rakı sofrası olaydı şimdi ne iyi olurdu" dersiniz.
Gece vakitleri efkarın dozunu yükselten, duygulandırıcı etkiye sahip harika cengiz kurtoğlu parçası.
de yattım..
(bkz: intihara sürükleyen başlıklar)
sevgiliye duyulan özlem bu olsa gerek.

bir de sevgiliden böyle mesaj geliyorsa paha biçilemez.
boş öpücük.
not: bir kağıdı öptügünüz düşünülünce boşuna kullanılan öpücüktür.
derdime dermanı bulayım diye,
bir parça mutluluk bulayım diye
resmine gerek yok her gece seni öpüp yatıyorum aşkım.
elimde bir tek resmin bile yoktu sevdiceğim, ben de dün gece avatarını öptüm de yattım.
(bkz: sabah sabah yapılır mı bu be)
yılların fantezi- arabeskçisi cengiz kurtoğlunun damar şarkılarından biridir. bir de ardından okul yılları dinlendi mi tadından yenmez.
yalnızdım bir tanem yine dün akşam
hep seni düşündüm hep seni andım
dayanılmaz birşey oldu hasretin
dün gece resmini öptüm de yattım

derdime dermanı bulayım diye
bir parça mutluluk duyayım diye
rüyamda seninle olayım diye

düşlere daldıkça doldu gözlerim
elini aradı bomboş ellerim
gönlümü avutmak için sevgilim

şeklinde sözleri olan, cengiz kurtoğlu'nun süper seslendirdiği şarkı, söz ve müzik kime aittir bilmiyorum.
insanı kahreden ve tam beenim gibi platonik aşk yaşayanların şarkısı...tanrım nasıl kurtulacağım bu belirsiz ve karmaşık duygulardan...bazen dünyanın en mutlusu olabiliyorum buda çoğu zaman hayallerim ile oluyor...ama çoğu zaman sevgimin bilinmemesi sebebi ile belki inanılmaz ama kalbim eriyor...içim yanıyor...birde bu şarkıda elini aradı bomboş ellerim derken anlatılması imkansız ancak yaşayanların bileceği acılar yaşıyorum....off...off
(bkz: her gece öpüyorum)*