bugün

hormonlu clio'dur.
nissan qashqai'yle aynı platformu paylaşan araç.
bu otomobilin tanıtım yüzü olarak Gojko Kacar ve giray kaçar seçilmelidir.
clio'nun hormonlu halidir.
Reanult'un Türkiye pazarında satışa sürdüğü yeni arabasıdır. Reklamları oldukça hoşuma gitti renoya olan kötü kaporta bakış açısı yavaş yavaş kırılıyor gibi.
gittik gördük, suv görünümlü bir otomobil.
beğendik.
Tasarımı falan iyi de.arkadaş vergisi qashqai gibi otomobillerle aynı olacaksa ego tatmini için alınacak saçma ve gereksiz büyük araçtır.iç hacmi bunlar kadar geniş olan otomobiller varken.
renault'nun çok büyük eksiğinin olduğu crossover segmentindeki eksiği rahatlıkla kapatabilecek müthiş araç. qashqaiyle falan mukayese ediliyor tabii ama kullanılan malzemenin kalitesi, görünümü ve özellikleriyle onun çok üzerinde bir suv olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Yalnız şöyle bir sorun var; aracın 1.6 dizel versiyonu full donanım ile satışa sunuldu ve şu an herhangi bir renault bayiine gittiğinizde bu aracı alabileceğiniz en uygun fiyat 109 bin tl... o olmasın bu kalsın deme şansınız yok, keşif paketi, kutup paketi gibi 5'er bin tl olan opsiyonları istemiyorum dediğinizde satmıyorlar aracı size. ama 4 -5 aya kadar alt donanımları da satışa sunarlar diye düşünüyorum, şu an kadjar rüzgarının parsasını topluyorlar zaar.
Radyoda reklamda adam araba olduğunu falan söylemiyor renault kadjar'da demiyor.
"kalça" diyor bırakıyor sanıyorum meğer kadjar diyomuş.
captur bu abinin minyatürüdür. görünüm ve performans olarak... ayrıca suv piyasasında taşları yerinden oynatacağı aşikar...

bir renault bayiine gidip, milletin sırf içine binmek yakından görmek için nasıl sıraya girdiğini görebilirsiniz. o kadar başarılı bi araçtır yani. c segment crossoverlar arasında en yukarılarda yer alıyor kanımca, hatta vw tiguan'dan daha çok beğenildi tarafımdan.
Reklamında çalan şarkı;

First Aid Kit - My Silver Lining'tir.

http://youtu.be/DKL4X0PZz7M
Taş gibi .. Çok güzel tipi var.
Klasik renault. Bi boka yaramaz.
2 hafta kadar önce edc şanzımanlısını kullandığım araba.

Gereksiz heybetli.
https://www.youtube.com/watch?v=ge0cbHplMF4
clioyu alıp pompa ile az şişirseniz yeni megane elde edeceksiniz az daha pompalarsanız işte size renault kadjar.
koleos'dan(ilk versiyon) sonra renault'un tutmayacak olan ikinci jip modeli.

Markanın kompakt Crossover modeli Captur ile benzer çizgiler taşıyan yeni Kadjar daha olgun bir otomobil olduğunu hissettiriyor. Araçta 1.2 litrelik 115 hp ve 1.6 litrelik 150 hp gücünde iki benzinli motor yer alıyor. 1.6 litrelik motorun silindir hacmi 1599 cc üzerinde olduğu için Türkiye’de satılması çok zor. Dizel motor cephesinde ise beklendiği gibi 1.5 litre 110 hp ve 1.6 litre 130 hp güçlerindeki dCi motorlar görev yapacak. Bu motorlarla Hyundai ix35, Kia Sorento, Mazda CX-5 gibi modellerin önüne geçmeyi planlayan modelin otomatik şanzıman seçeneklerinin ise EDC ve Nissan’dan alınabilecek CVT modelleri olabileceğini söyleyebiliriz.
Herbokolog yurdum insanının binmeden bok attığı arabalardan.