bugün

Bir unom vardı eski ford tenekenin amansız tüketiminden sonra öyle iyi gelmişti ki bir yaz hiç götümün üstünde oturmadım öyle iken yaz boyu anca sekiz bin km yapmışım hakkat bu millet eğer şirket arabası değilse nasıl yapıyo o kadar km yi aburaqoyim.
önce almak istediğim sonra kağıt gibi dayanıksız olduğunu anlayıp almaktan vazgeçtiğim araba modeli.
Clio kıilyo böyle yazınca hoş olmuyor fakat söylemesi çok şirin olan araç.
2006 yılında önünde dil çıkartılmış sahiplenici tutuşla yapışılmış fotoğrafımı hatırlatan araba.
son nesilde dizel ve benzinli motorları ekonomik, otomatik şanzımanı güzel lakin kronik bir clio hastalığı olarak araç hala konforsuz, ayrıca albenili dış tasarımının aksine içeride daha sıkıcı bir tasarım dile ve sert plastiklerin hakim olduğu bir yapı var.
2017'de Fransa, Hollanda ve Portekiz'in en çok satan arabası.
yaktığını hiç görmedim.
Hem az yakıyor hem hızlı kaçıyor. Tam ilk alınacak araba modeli. Evet.
Arabamsı, 4 tekerlekli aynı zamanda frenleri olan.
Az yakar çok kaçar.
dünyanın en pahalı konserve kutusu.
Türkiye şartlarında gayet güzel ekonomik ve sorunsuz bir Renault modeli.
Bunun stationını kullandık çevre yolunda bütün ses içerdeydi. Biz kapı yada pencere açık kaldı sandık. Bi de çok savruluyor. Ben sevmedim şahsen.
istediğim araba kırmızı renk olanı hemde.
Muhtemelen clio değil clio symbol olan araçtır. clio hb bir renaulta göre iyidir. ve tabii ki full olanı.
Dolu modeli iyi. Şu sıralar kırmızı olanları göze batıyor.
Başka bi modeli daha var uzunca böyle onlar çok kötü, estetik yoksunu ve ses olduğu gibi içeride. Alelacele yapılmış sanki
Sanırım 4 sene önce kırmızı hb olanını kullandım. Rengi dışında güzel bir tek yanı yok.
Full icon 1.2 120 hp otomatik modeli gayet iyidir.
Clio 3 sahibiyken 4'e terfi ederek 1.5 dci'ına sahip olduğum araç.

Eski arabam da 1.2 benzinliydi. ''Benzinli araç fazla yakıyor, dizel olsun az yaksın ben gezen tozan adamım uzun yol da çok yapıyorum tork canavarı olsun'' dedik, dizelin neredeyse benzin fiyatını yakalamasıyla kendi sınıfında oldukça az yakan bir araçken artık pek de esprisi kalmadı, 1.6 atmosferik motoru olan lpgli arkadaşımın Golf'ü bundan daha az yakıyor, benim ortalamam da yol bilgisayarında 100 km/4.6. ilk aldığımda 4.9'du, ben biraz daha devirli kullanmaya dikkat ettiğim için en fazla bu kadar düşürebildim. Şöyle 100 km falan yol yapsam bildiğin ibrenin bariz aşağıya düştüğünü görüyorum artık, eskiden bu kadar çabuk bitmiyordu.

2016 modeli var bende, güven vermiyor falan fistan demişler ama arabada 6 tane airbag var, virajlara aşırı süratli girmedikçe de ben güvensizlik falan hissetmiyorum ki top hız 170'i gördüm kendisiyle, istifini bozmadan gayet akıcı bir şekilde gidiyordu. Rüzgar sesini +130 km'den sonra bariz içeriye alıyor fakat internette bugını bulmuşlar, o sesi ön sürücü ve yolcu camının kenarında bir yerden alıyor, oraya kauçuk ya da ufak bir kağıt parçası sıkıştırıldığı zaman tüm ses kesiliyor. Olur öyle şeyler, 500 bin tl verdiğiniz d segment bir araç değil bu.

Hız sabitleyici koymuşlar, yokuş kalkış desteği koymuşlar, aux usb girişi ve araç bluetooth kiti koymuşlar, 6 tane airbag koymuşlar bir zahmet ufak tefek kusurları da olsun. Hangi B segment arabanın en boş paketinde bile var bu donanımlar? Gidip bomboş Basicline Polo alacağınıza ya da Trend Fiesta alacağınıza Touch paket Clio alın takılın.

Küçük bir not, aracı 2017 Nisan'da aldığımda Joy paket 1.5 dci sıfırı 62.000 tlydi, şu anda sıfırı 120.000 tl. Hadi hayırlı işler.
2014 modeline biniyorum daha 25.000 i görmedi araba.
Az yakan çok kaçan otomobilimsi.
Almayı düşündüğümüz araba modeli.Sözlükten tavsiye isteyeyim dedim.Öncelikle şunu söyleyeyim;Türkiye ortalamasında;belki de Türkiye ortalamasının biraz altında bir aileyiz.Haliyle çok yüksek model arabalar düşünmek gibi bir imkanımız şimdilik yok.Elimizdeki mevcut imkânlarla Clio'dan ikinci el bir araba almayı planlıyoruz.Ama bu arabayı ulaşım amacıyla kullanmamız dışında;aynı zamanda yatırım da olsun istiyoruz.Anlayacağınız bizi zorlamayacak kadar orta,zamanı geldiğinde kötü bir fiyata satmayacağımız kadar iyi bir araç olmalı.Kullanımda ise pek fazla kriterimiz yok.Neticede araba bu;bizi istediğimız yerlere sıkıntısız götürmesi bizim amacımız;daha fazlasına lüzum yok.Pek fazla yakan bir araç da değilmiş;incelediğim kadarıyla içi de geniş olmasa da yeterli.Zaten genelde seyahatlerimizde bir tek babamla ben;yani iki kişi olacağımız için fazla bile geniş gelecek.Bizim için ideal diye düşünüyorum.Bilgili olan veya Clio sürücüsü varsa beklerim.
fransız tankıdır. hiç düşünmeden alın.
2 önceki arabam. az yakar çok kaçar, parçası ve bakımı ucuz, yakıtı üzmez, piyasası vardır, enflasyonist türkiyede arabayı 1 sene sonra karla bile satabilirsiniz. üstelik alacağınız pakete bile katlanır aynaları, anahtarsız çalıştırması, yokuş kalkış desteği, duble ekranı var. icon paketi alsan iyidir ama touch da iş görür clio4’de.
Son kasası çok güzel hatlara sahip bir araç lakin malzeme kalitesi ve güç olarak bir beklentiye girmemek gerek.