bugün

Adolf Hitler'in Almanya'nın başına geçişine kadar Alman parlamentosunun toplandığı yerin ismidir.

(bkz: reichstag yangini)
1999'dan itibaren alman parlamentosunun toplandığı yerdir. kapısının üstünde "dem deuschland volke" yani "almanya halkı için" yazar. ikinci dünya savaşının sonlarında tepesine dikilen sovyet bayrağı dikilmiş resmi ile de ünlüdür.

resmi görmek isteyenler için link: http://en.wikipedia.org/w.../Image:Reichstag_flag.jpg
(bkz: berlin)
6.nesil silik.
Bilmiyorum Almanlar tarihlerinden utandırıldığı için Bu binaya ne anlam yüklüyorlar ama 2.dünya savaşında Askeri açıdan kahramanca savunulmuş binadır. Reicshtag ve genel olarak berlin savunmasındaki kahramanlık fedakarlık avrupalının sittin sene göremeyeceği bir durumdur.

Nazi almanyasının ağır SS tank birliğinin elinde kalan son iki King tiger modeli muhteşem tanktan biri tekrar ediyorum biri Sovyetlerin 30 tane T34 tankını yok etmiştir.

Kim ne derse desin yüzbinlerce hatta milyonlarca askerin sizi öldürmek vatanınıza tecavüz etmek istediği bir savaşta bir avuç asker olarak kanınızın son damlasına kadar savaşmak ve savunma görevini yerine getirmek Takdir-i şayan bir durumdur.

Buradan bu kahramanlığı gösteren 1 e 5, 1 e 10 kayıp verdiren, sonunda da Ölen askerleri Askeri açıdan selamlamak bize düşer.

gerizekalılara not: Ben vatan için fedakarlığı, ölümün geleceğini berlinin düşeceğini bile bile canını veren Alman askerlerini selamlıyorum siyasi görüşü veya da başka bir şeyi değil. Almanyanın sovyetleri işgali zamanı zorla ve techizatsız bir şekilde alman askerine yem olarak atılan Sovyet askerlerinin Haleti ruhiyesiyle Bu haleti ruhiye arasında dağlar kadar fark vardır. Stalingraddaki gönüllü şehrini savunan ve büyük işler başaran askerlerle bu askerler arasında yine dağlar kadar fark vardır.
sonu rivayete göre $öyle olmu$tur.

http://farm1.static.flick...4/72536640_8c5a493abb.jpg

edit: bayrak renklendirmesi ve renk koyultması dı$ında ba$ka bir kozmetik düzenleme yoktur.
(bkz: reichstag yangını)
görsel
görsel
komünistlerin bayrak sallandırdığı fotoğrafların dışında avrupanın anasını sikerken verilen kararlarda vardır unutmayalım. Rusların götlerinden kan alan alman askerleri sonuna kadar savunmuştur ve el kadar çocuk 8 tane rus t34 ünü hurdalığa çıkarmıştır ve daha nice kahramanlıklar yapılmıştır berlin savunmasında. o izlediğiniz rus yapımı stalingrad filmi gibi değil her şey.
berlinde bulunan merkez binasi. brandenburg kapisina yakindir. guzeldir hele o kubbesi brni benden alir.
Nazi almanyasının parlemento binasının adı.