bugün

döllenmeyen yumurtanın kan yoluyla dışarı atılması sonucu vücutta mayhoş bir kokuya,karın ağrısına,sivilceye neden olan biyolojik durum.
üşümeye, karın kasık ve şiddetli baş ağrısına, korkunç derecede aç gibi hiç görmemiş gibi tatlıya çikeletaya saldırmaya sebebiyet veren, ona buna sebepsiz sinirlendiğin hatta yer yer saçlarının elektriklenmesine sebep olabilecek kadar çok delirdiğin sağlıklı bir bağyansanız her ay yaşanan döllenmemiş yumurtanın parçalanıp dışarı atılması durumudur. rezalet!
erkeğin odun, anlayışsız, mal ve benzeri sıfatları gerçekten hakettiğini düşündürten hale girmek. bilmiyorum, erkeğim ben. ama kızlar sanki bugünlerde erkeklere hep bu gözle bakıyor gibime geliyor...
kızsal işkencedir.
korkunç bir kasık ve karın ağrısına, sonsuz asabiyete, tatlı ihtiyacının artmasına, mazeretim var asabiyim ben şarkısının dillere pelesenk olmasına neden olan durum.
asabiyetin hoş karşılandığı ve tatlı ihtiyacının giderildiği süreç.
erkeklerin de mutlaka yasayip agridan kivrim kivrim kivranmalari gereken olay.
bayanlarda görülen biyolojik bir reaksiyondur. özellikle ayaklar üşütüldüğünde o ayın regl dönemi sancılı geçebilir. genellikle havaların dengesizliği veya stres gibi etmenlerden günü geçen kişi ağrı kesici alarak hem ağrısını hafifletebilir, hem de reglinin başlangıcını sağlayabilir.
avrupa insan hakları mahkemesine başvurma nedenim olacak muhtemelen. yeter artık ama...
(bkz: mens dönemi)
hiç bir zaman bilemeyeceğim hede. bilip de bilemeyen var, o ayrı.

(bkz: bülent ersoy)
yaninda; her daim masaj kremi ile beline kibarca masaj yapan, nazını çekmeyi kendisine bir borç bilen, sürekli yanına kalıp öpüp koklayan şefkat gösteren, hiç ayağa kalkmasına izin vermeyip corbasını falan yapan yediren, bunları yaparken mutfagı bok etmeyen, birasını çekirdeğini alıp yanına uzanıp muhtesem filmler seyreden, arabasıyla okula yemeğe geziye çıkartan sevdiceği bulunan hatunlarımız için keyif dönemidir.
(bkz: reggae olmak)
erkeklerin asla anlayamayacağı sancıları çekmektir.
kızların aralarında konuşurken şifre koyduğu ve bu durumun onlara güldürü ögesi olduğu,aslında çok normal olan ama yurdum insanı tarafından hayli abartılan durum..örneğin kızın bir bakkala gider pet alır adam bunu gazete kağıdına sarar ee abi birde üzerine fiyonk taksaydın tam olcaktı dediğim olaydır...
bazıları acıdan ölürken bazılarında hiçbir ağrı sızı yoktur.bazıları gergindir o günlerde bazıları rahat.
kişinin ilerleyen yaşıyla beraber, "öff neden biz, erkek olmak vardı" serzenişlerinden kabullenmeye hatta bazen memnun olmaya dönüşen durum.
bazen mutlu olmak anlamına gelebilir. bazen işte.
arkadaş annesine ped almış çantaya koyup dershaneye gelmiş. başka bi arkadaş da bu adamın çantasından bişey alırken pedi görmüş. biz anlattı adamla dalga geçtik tabi. kanatlı falan diye. hatta abartıp tenefüste çikolata falan aldık. son günlerdeki sinirinin nedeni anlaşıldı tarzında espriler yaptık. o yüzden erkekler sakın 5 metreyakınınızda ped bulundurmayın üzülürsünüz.*
hele stresten dolayı vaktinden önce gelmişse of anam ooof dedirtir. sakın yaklaşmayın ya da son derece şefkatli davranın. öküzlüğe göstereceği tolerans miktarı oldukça düşüktür.
Gecenin bir yarısında tutan karın ağrısının sebebini, ısrarla sormakla rezil olduğum kadına has doğal durum. O değil de gerçekten çekilmiyorsunuz regl olduğunuzda be ablalar . En belirgin özelliği hasaslık her boka ağlamak.
Sen beni sevmiyorsun üüü zırllll

( bkz Regl mi oldun gulum)
(bkz: çarşambayı sel aldı) durumudur.
ergenliğe adımın fiziki anlamda ilk evresidir.
düzenli olunduğunda kıymeti bilinmeyip zaman zaman lanet ettiren artık bi bitse de kurtulsam denilen ki 9 günden aşağı sürmüyorsa lanet etmek olağandır. ama 6 ay hiç olmayınca nerde o eski günler diye iç geçirten, 9 gün değil 19 gün de sürsen razıyım gel artık gel dedirten hadise.
(bkz: ne seninle ne sensiz)
kadınların, biyolojik doğalarında bile her şeye emek verdiğinin, özenip bezendiğinin ve en sonunda döllenmek için yaklaşık 1 ay boyunca uğraşıp ortaya bir ürün çıkardığının kanıtıdır. Her kadının hayatının çoğu alanında olduğu gibi tüm emekleri çoğu zaman boşa gider, o ayrı..