bugün

işsizliğie çare olmayacaktır. tersini düşünün evet çıksın gene işsizliğe çözüm olmayacak. ne çıkarsa çıksın halkın cebine yansıyan birşey olmayacak. hükümetin yargıyla kavgası boş zamanlarımızı değerlendirdiğimiz siyasi konuşmaların malzemesi olmasından öteye gidemeyecek...
akp ye ciddi anlamda zarar vermez ama fetullah gülen cemaatine tokat olur.
uykudan uyanılması halinde sonlanacak durumdur. bir bardak soğuk su içilmesi halinde her şey daha güzel olur.
otuz yıldır yaşanılan şeyin bir müddet daha ertelenmesi anlamına gelir, hepsi bu.
akp nin genel seçimlerden en fazla koalisyon ile çıkmasıdır. erdoğan istifa eder. parti dağılır. kılıçdaroğlu başbakan olur. işte en önemli olan, can alıcı kısım burasıdır ki biz uyanırız zira işe gitme vakti gelmiştir.
Dokunulmazlıklarla ilgili maddenin de sonraki referanduma eklenerek, daha adam gibi bir şekilde halkın önüne konulmasını sağlayacak sonuçtur.
huzur havasının ortama hakimi olduğu durum.
sayın paşa bıyık altından gülmesi ve darbelerin yeniden ülkemize 15-20 sene geri bırakmasıdır ve daha kötü kemalizm daha da baskı rejimi olarak dönüşmesine yarar.
akpnin durmak yok yola devam diyerek bastırmaya çalışacağı durumdur..
olacağı ihtimali azdır da hayali bile güzeldir.
böyle bir şey yok. ama olabilir de.

mesela:
referandumdan evet çıkması
referandumdan evet çıkmasını içine sindirememek
referandumdan evet çıkmasından korkan insanlar
hayır çıkarsa darbesevicilere bayramdır. faili mechullerden tutun da banka hortumlamaya kadar bir çok faaliyet için bahar mevsimi olacaktır.
maskelerin altındaki gerçek yüzleri görebilen insanların çoğunlukta olduğu gerçeğidir.
bu salakça, akılsızca, sapıkça, tamamen akılsız insanların ve cahillerin onayladığı, istediği ve darbeyi savunurmuşcasına bu anayasaya göt vermekten vazgeçmeyen insanların bayramı olur.

Mantıklarının uç noktalarına pandik atan insanların, zarlarının yırtıldığını düşünmesine yol açar, ancak ruhundaki bakireliğin bozulmuş olduğunun farkına varılması üzerine, 82 kanlı ve kara lekeli anayasasıyla berduşca yaşamaya devam edecek olan ayaktakımının merhametsizliğini kanıtlayan bir sonuç olacağı apaçık ortada.
zordur ama eğer çıkarsa büyük ölçüde ferahlayacağımız kesindir. * *
oyun bozulacaktır.
rte nin fena sinirlenip, bıyıklarını keseceği ayrıca verdiği sözü unutmazsa eğer koltuğunu bırakacağı andır efenim. lakin dün öyle demiyordu. "eğer hayır çıkarsa, milletime saygı duyarım."diyordu. hassiktir diyoruz, kimi kandırıyor acaba?
internet ortamındaki anketler öyle demese de imkanı yok. **
keşke evet diyenler iyi bir araştırma yapıp maddeleri güzelce araştırması ve ona göre oy kullanması isterdim. yok mu araştıran? var. ama çoğunluğu araştırmıyor efendim. araştırıp da evet diyeceklere saygımız var buyursun desinler. ama ne yazık ki tutturmuşlar bir türkü gidiyorlar. darbeci anayasasına son diye. hayır efendim alakası yoktur. ne darbeci anayasasına son verecektir ne de daha özgürlük bir türkiye yaratacaktır. zaten yer alan maddeleri tekrar tekrar öne sürdüler. çocuklar,şehitler,engelliler vs. ile ilgili olan madde zaten anayasamızın 61. maddesinde yer alıyor. ama halkımız bunu göremiyor tabiki. amerika'nın 2009'da ilerleme raparunda yer alan ''anayasa değişmesi'' yemeğinin halkın önüne sundular bakalım. bakalım kimler yemek isteyecek bunları bakacağız. evetde çıkarsa diyeceğiz ki buyrun halkım hak edildiğiniz gibi istediğiniz gibi yönetilin. inşallah sonradan bunu eleştirmez, yargılamazsınız neden böyle diye. bunları bütün maddeler için söylemiyorum tabiki. bazı maddeler evet kabul görür maddeler. keşke madde madde oylasa idik ama malesef canım iktidarım istemiyor. paketi toptan oylayalım. neyse bu saatten sonra pek bişey de söylenmez aslında. hayırlı referandumlar. sn. kırca'nın dediği gibi tekrar tekrar söylüyorum. *
erken seçim mevzunun gündemden düşmeyeceği referandum sonucudur.
mevcut hükümete güvenin sarsılacağına dalalettir.
türkiye de basketbolda şampiyon olursa bayramı 4 gün yapacak olan hadisedir.
akp yeni yasa tasarıları için çalışmalara başlar.
sonar'ın yaptığı ankete göre çıkmaması neredeyse imkansız olan sonuçtur.**
Tüm seçimlerde umudum sıfırdı.Akp kesin götürür diyordum.Öylede oldu.

ama bunda nedense bir umudum var, bizim halkımız bu kadar vurdum duymaz olamaz,tek adam yönetimini kabullenemez.