(bkz: 15 temmuz da benim milletimi vuran hayırcılardı)
Yeni kandırma politikası evet vermezsen vatan hainisin ozaman o pusulada hayır neden var hiç oylamaya gerek yok. Sadece biraz aklınızı kullanın kimse size evet veya hayır körü körüne ver demiyor.
Tam bir ahmak insan beyani.

darbeciymis te allahim sen akil fikir ver bunlara.
enteresan bir tespitimsidir.

görsel
görsel
o halde seçim pusulasında hayır seçeneği neden var? seçimde hayır çıkarsa memleketin yarısından fazlası darbeci mi olacak?
recep tayyip erdoğan sözü.

bu mantığıa göre referandum yapılmamalı ve hayır diyenler direkt fetöden içeri alınmalıdır.
başbakan erdoğan değil bizzat hayır diyenlerin kabuludür. referandum sonuçları ortaya çıkmış, herşey bitmiş. birileri hala hayır propagandası yapıyor. referandum bittiği halde hayır sonucu nasıl alınabilir? ancak darbe yaparak.

referandum bitti ve artık insanlar bazı şeyleri unutur diye bekliyorum fakat öyle mesajlar geliyor ki insan nasıl bir türkiye'de yaşadığını, yaşaması için direnişin sürdüğünü görüyor.

kimse dini ve siyasi inançlarından dolayı suçlanamaz, demokrasi ve insan hakları bunu gerektirir diyorum. evet verenleri suçlamaktan vazgeçin diyorum, birileri çıkıp şöyle diyor; " bu ülkede tonlarca cumhuriyet düşmanı var, her kim cumhuriyet kazanımı olan devrimlere düşmandır; dini, siyasi inancı ne olursa olsun bu türkiye'de yaşaması zulüm haline getirilir, defolun gidin ülkemizden" diyor.

kendine göre; evet veren insanları cumhuriyet düşmanı kabul edip, onlara zulüm uygulayacak, vatandaşlıktan çıkartacak, yok edecek bir gücün var olduğu inancında. bu yargısız infazı ve zulümü kim yapabilir. insanların son derece kutuplaştırıldığı ve bir ölüm kalım savaşı gördükleri referandum da aldıkları oy ortada. demokrasi ile zulme devam edemeyeceklerini anladıklarına göre hala böyle inancı olan birisi darbe olacağına inanıyor demek değil mi?

onun kafasında ki vatandaş devletin kulları. devletin vatandaşın hizmetini gören bir kurum olduğu görüşüne karşı geliyor. evet oyu verilmesini ise devletine isyan eden kulların nankörce hareketi görüyor. buna dur denileceğini söylüyor. kim dur diyecek? ağzında ki bakla darbe değil mi?
(bkz: referandum da evet diyenler vatan hainidir)
(bkz: ben çevrecinin daniskasıyım)
(bkz: referandumda evet diyenler şerefsizdir)
an itibariyle mhp grup başkanvekili oktay vural tarafından yapılan açıklamayla, bu sözü söyleyenlerin mahkemeye verildiğini duyurmakta ve konuyla ilgili bilgi vermektedir.
darbeciler hayır dediğine göre darbe karşıtı olan hayırcılar oturup düşünsün kime yardım ettiklerini.

(bkz: kenan evren) *
http://www.stargazete.com...ir-diyor-haber-292859.htm
güya yalanlanmış beyanat. ulan asena halt etmiş bu siyasilerin yanında.
bir başbakanın böyle bir beyanatta bulunması talihsizliktir, işgüzarlıktır.
tayyip tarafından söylenmiş, lakin tepki üzerine tayyip'in en yakınındaki isimlerden biri olan ömer çelik tarafından yumuşatılmış, inkar edilmiş söz.
http://haber.gazetevatan....ci-degil/327865/9/Siyaset

biri çıkıyor "hayır diyenler darbecidir" diyor.

sonra diğeri "hayır diyenler darbeci değil" diyor.

noluyor?
götünüz ayrı başınız ayrı oynuyor...
doğru bir önermedir. geri zekalı sözlük yazarları ilk entryi okumadan ironinin daha doğrusu ; hayır diyenlerin üstüne yapıştırılan yaftalardan olduğunu bilmemeleridir.
tamamen ironidir. okumadan yazanlar, adam gibi bir okusun önce.

editim seoviye:gerizekalı mal, senin bana verdiğin eksiden nolur. sizler sadece birer ironi faciasısınız. sikim adamlar.
12 eylül 1980 de yandan tam yiyememiş, tadı damağında kalmış, beni bir kere daha ganırtın diye de bakıyor olabilir..
(bkz: cinsellik hey yerde)
"lafa bakarım laf mı diye, adama bakarım adam mı diye" diyesim gelen rte'nin ortaya attığı tez.
diktatör olma çabasında bir başbakanın bu duruma delil olabilecek bir sözü. Birde bunlar demokrasi , özgürlük diye bağırırlar.
Esas darbeci kendileridir efendim. Milletti soyup başucuna koyup birde anayasa uydurabilecek bir boşbakandır kendileri.
bir darbeci hayır oyu atacaksa, hayır oyu atacak diğer herkesin de darbeci olduğunu savunan sıradan işlevsiz bir önermedir.
fişlemelere son vermek için evet diyenlerin hayır pankartı açanların fotogaflarını çekip listelerini yapması.
rtenin taglemeyi çok sevmesi *
(bkz: götünden başlık uydurmak)
hiç bir şeyi okumadan incelemeden sadece darbe anayasası değişsin diyerek analarını ağlatacak anayasaya evet diyenlere karşı yapılan darbedir, hayır demek darbeyse 'hükümet anayasası' nı kabul etmemek darbeyse varsın darbe olsun.