bugün

psikologlar tarafından 10-15 kere yaşanıp alışılması gerektiği söylenen iğrençlik. ( bu konuda psikologlara katılmıyorum , salak herifler )
dünyanın sonu olmayandır. örneğin the beatles ve michael jordan defalarca reddedilmiş ancak bugün onları herkes tanıyor, çoğu kişi seviyor. vazgeçmemek şarttır.
ilk reddedilmem çok koymuştu, derslerim filan kötüleşti, dünyadan koptum
ikincisinde işe karşı soğuktum zaten daha da soğudum. kız işyerinden değildi ama.
üçüncüsünde işe karşı soğuktum, hepten koptum, kız işyerindendi 40 yaşındaydı aramızda 10 yaş fark vardı, ya beni reddetin de ne oldu kız kurusu olarak kaldın işte.
dördüncüsü de bugün oldu, çok bişey olmadı ya, kendimi çok iyi hissediyorum açılmadan da olmuyo bu işler, direnç kazandım. susarak da bir şey değişmiyor.
edit: bir tane daha vardı reddedilmem bunda iş değil de dışarı çıkasım pek gelmedi. evde takıldım boş zamanları. tesettürlü bir kızdı, "hiç kimse ile evlenmeyi düşünmüyorum" dedi. iyi dedim babanın evinde sana mutluluklar ne yaparsan yap.
eliminate your date with one press of a button videolarını izleyip kendini teselli et.
Alınma gücenme yok.

Reddedilmek bana hiç koymamıştı lan, zerre siklemiyordum çünkü.
Bu akşam yine yaşadığım şey.

Benim kadın cinsinden anladığım şey (bkz: hipergami)'nin mutlak gerçek olduğu.

Kadın cinsi kendisinden imkan çevre ve para açısından daha yüksek görmediği bütün erkekleri sadece kullanır yüksek olanlara ise bu imkanlar karşılığında kendisini teslim eder.
Üzücü bir durumdur. Ama duygularınızla oynanması kadar üzücü değildir. Mühim olan nasıl reddedildiğindir. Düzgün bir şekilde reddedilmediysen zil takıp oynaman lazım, bu karşındaki insanın ne kadar boş birisi olduğunu gösterir. Üzülmeye değmez.
Kabullenmeyi de beraberinde getirir.
çokta dert edilmemesi gerekendir. bir takım cevaplar karşısında dengeniz şaşmamalıdır. gayet normal karşılayıp yolunuza gitmeniz gerekir... reddedilmeniz reddedilecek biri olduğunuz anlamına gelmez.
reddedenin sizin dünyanızdan, frekansınızdan olmadığını da gösterebilir bu durum.
ya da gözleri yeterince iyi görmüyordur, anlayışı eksiktir. kendinizi kusurlu, çirkin, aptal, işe yaramaz olarak görmenize sebep olmamalıdır bence..
2002-2003 yıllarında gençlerbirliği altyapı seçmelerinde reddedilmiştim. Zaten bir kişi aldılar o da birinin oğlu muymuş neymiş.
son değil öğretici bir tecrübedir. bazen de vazgeçiren bir korkudur.
tecrübe açısından herkes en az bir kere reddedilmelidir.
Sözlük bugün yememem gereken büyük bir bok yedim herşeyi itiraf ettim yüzüne söyleyecektim bir daha görüşmeyiz diye acele ettim bir de mesajla söyledim görüldü yedim :(.
fazla da kötü değildir hatta erkek için iyidir. tecrübe kazandırır. daha sağlıklı ilişkiler için daha mantıklı planlamalara vesile olur. gözünüzde pek büyütmeyin yani hacı. acısı da geçicidir.
O kaybeder deyip yoluma baktım böyle durumlarda ama ikinciye geri onlar geldi tabi herkesin tek hakkı var bizim lugatımızda.
reddedilen insan bir özürlü değilse reddedildiği kişiyi ve işi aklından silerek yoluna devam eder. (özürden kasıt kafadan problemli.)
Resmi olarak 2.kez reddedildim.Tüm benliği ile hemde. Napak ölek mi diyorum şimdi ama 3 gün ağladım.Aç,uykusuz kaldım. Eşek kadar olduk hazmedemiyoruz hala.Vazgeçebilmek için sormuştum. Kırmadan kapattı konuyu sağolsun. insanlar anlamıyor neden yalnızım? Oturduğum yerde kafamı kaldırmadan aşkın bana uğramasını bekliyorum çünkü. Güya hayranlık uyandırıyormuşummm.. Hiçbir anlamı yok ben aynaya baktığımda karbon israfı görüyorum. Depresyon hep ensemde, kendimi sevemiyorum ki başkasından beklentim olsun? Çok güzeldin hep mutlu ol *
hiç yaşamadığım olay. bugüne kadar reddedilmeyi göze alacak kadar kimseden hoşlanmadım. ilişkilerim tabii ki de oldu ama bunlar spontane gelişti çoğu zaman. eğer bir ilişki yaşamak istiyorsam ilk önce karşımdakini tanımalıyım. tanıdıktan sonrası zaten kesinlikle geliyor ve reddedilecek herhangi bir pozisyon kalmıyor ortada çünkü karşımdakini tanıyor ve ona göre hareket ediyorum..
hayatın sonu değil ya yaşamımıza devam ederiz.
Doğal bir durumdur. insanımızın asıl problemi diktir etmeyi bilmemesidir.
hayatımda iki kere yaşadığım olaydır. ilk önce bir dumura uğrarsınız ve üzülürsünüz. sonra zaman geçtikçe ne kadar aptalmışım, bunun için üzülmüşüm dersiniz.
Keşke reddetseydi. Cevap bile vermedi.
Yok dese, olmaz dese binlerce sebep bulabilirim.
Yok yerine yani bok yerine koyuldum.
içime öyle oturdu ki ağlayamadan 3 gece anlamsızca tavana baktım.
Ne demek bu biliyor musun sen zaten yoksun, insan olarak bile onun gözünde.
içi rahattır şimdi. Kimlere iş atıyordur hesaplamadan.
Ben büyüyorum zamanla yok olacak mazimde
benim için mitolojik bir olay.

hiç yaşamadım. Yaşama olasılığım uçan spagetti canavarının beni kutsama olasılığından düşük sanırım.
Öldürmez süründürür.
Kız başıma yaşadığım olay. Egosu tavan tabi, sonra pişman oldu ama geçmiş olsun o gemi geçti çoktan.
Hem reddedilmek hem terk edilmek benim doğamda var.