bugün

disneyin en begendigim cizgifilmidir. adini ogretmenin ogrencilerine tenefus arasi verirken "break" yerine kullandigi recess sozcugunden alir. karakterleri, hepsi ayri bi dunyadir. tj ve spinelli sanirim en one cikanlari ama yan karakterler de dikkat cekicidir. halen trt de gosteriliyor ayni zamanda bir kac bolumunu youtubeda bulmak mumkun. youtubedaki bolumleri ingilizce ve karakterlerin ses tonlari trtdekinden daha hos.
90 larda çocuk olan neredeyse her bünyede iz bırakan disney çizgi filmi. disney channel'da halen rastlamak mümkün*. ashley'ler, anaokulu çocukları, kral bob unutulmazlar arasındadır.
spinelli ile tj her cocugun kahramanıdır bu cizgi filmde,yetiskinler de izleyebilir konusu sıkmaz idi.
keşke halen trt de verilseydiyde izlesekdik diyecebileceğim kadar güzel bir çizgi dizidir. geçenlerde uzun metrajlı filmini gördüm, fiyatı 15 küsür ytl olunca alamadım. bizim korsan cd ci kahraman abiye de gidip "abi ben bu çizgi filmi alayım" diyemiyorum. "koca adam oldun hala çizgi filim mi izliyorsun" diyecek, utanıyorum.**
uzun metrajlı halinin bir kısmı 60'larda geçer ki bu muhteşemdir. bir de, another brick in the wall'dan bir şeyler duyduk ki bu da muhteşemdir-muhteşemdi.

gayet saykodelik bir sonu var filminin. son dediğim, harbi son, yazılar akarkenki.
spinelli ile tj nin bir bölümde zorla dudak dudağa getirildiği, 10-16 yaş arasına hitap eden çizgi film.
(bkz: disney in teneffüs zili)
halen ara sıra disney channel'da yayınlanan çocukluğumun efsanesi. atv yayınlardı bunu haftasonları. bıkmadan usanmadan izlerdik. özledim be sözlük. neden artık böyle çizgi filmler yok ?
abd'de toplam 6 sezonda 128 bölüm sürmüş, 4 sinema filmi çekilmiş çizgi film. sinema filmleri ne yazık ki ülkemizde vizyona girmemiştir.
sözlük bünyesine yeni katılmış bir arkadaşımız,hoşgelmiş*
hafta sonları atv de yayınlanan ve izlemek için merakla beklediğim çizgi filmdi. tsubasadan sonra en beğendiğim çizgi filmdi diyebilirim. ancak ispiyoncu çoçuğun adını hatırlayamadım.(arif erdem e benzemiyor mu ? ) *
sanırım bir çok kişi hafta sonları sabahın köründe bu çizgi filmi izlemek için erkenden kalkardı. *
görsel
atv de yayınlanan;* bir çocuk için okulun ve okuldaki olayların ne demek olduğunu çok güzel anlatan,çocukların hayal dünyalarını kendi tarzıyla yansıtan bir çizgi dizidir.* *
biri şunun bütün bölümlerinin türkçesini bulsun artık dediğim çizgi dizi.
skrillex in yeni albümünün adı.
skrillex in o tokatlayan şarkılarından çok az koyduğu yeni sulara yelken açtığı albümü.
http://ahtapotsanat.blogs...4/03/skrillex-recess.html burada da incelemesi var.
gelmiş geçmiş en iyi çizgi filmdir kendisi. türkçe bölümlerini yıllardır arıyorum ama bir türlü bulamıyorum. kendimi çok mutsuz hissediyorum be sözlük.
gece gece aklıma esen hadi indireyim deyip bir türlü alt yazı bulamadığım çocukluğumun çizgi filmi..
en sevdiğim çizgi filmdir. özlediğimdir.
Başka bir isimle TV de reklamını gormustum. Hatırlamıyorum ama şu an izleyen varsa çok şanslı.
Hey gidi günler ...
Muse'un hullabaloo albümünden bir parçadır. headbang sevenler için tavsiye edebileceğim güzel bir riff vardır son kısmında.
Disney'in teneffüs zili adıyla bilinir. Bayıldığım çizgi dizi. Ashley karakterlerine çok gülerdim, Aynı adı taşıyan şımarık kızlar. diğer karakterlerden spinelli'nin adını hatırlıyorum. Gözlüklü bilgiç kız çok şekerdi. o kızın adı da gretchen idi.

Ben küçükken o kasketli oğlana yanıktım, tj kod adlı eleman. Çok karizmatikti.
Çeteler, kulüpler ve krallar tarafından yönetilen bir okulun hikayesini anlatan çizgi film.

"Birçok izleyicisi için en iyi çizgi dizidir" desek yanlış olmaz. Seneler evvel TRT'de Disney'in Teneffüs Zili adıyla yayınlandığında izlemiştim ve bir daha ne altyazılısını ne de dublajlısını bulabildim.
"türkçe dublajını bulana veya getirene 100 bin lira veriyorum" dediğim efsanevi çizgi film.
şu bereli kız var ya. işte ilk aşkım o. aradığım kız tipi karakteri.