bugün

olan biteni değil dayatılanı anlayan milletin göremediği durum. buyrun başarı listesi
+ cumhuriyet dönemine ait ne varsa fahiş fiyata satılması veya yok edilmesi
+ yüksek karlı kurumların araplara peşkeş çekilmesi
+ sünni komşularla sıfır sorun !
+ kürt sorununun kangrene dönüşmesi
+ orta doğu nun lideri olacağım derken orta doğu ya kan kusturmak ( bizzat recep bey eliyle )
+ terör örgütü elemanlarının hatay ve civarını boka çevirmesi
+ tamamen itibarsızlaşan dış politika
+ esat politikasının çöküşe doğru hızla ilerlemesi
+ pkk karşısında diz çökmüş bir türkiye cumhuriyeti
+ feto efendiye karşı dik duramama
+ eğitim sisteminin allak bullak olması
+ paranın alım gücünün inanılmaz düşüşü değerli tl ile geçinemeyen aileler
+ haciz dosyalarının artık arşivlere sığmaması
+ kangren olmuş yargı ( en güvenilir kurumlardan biriyken resmen sıçtı)
+ akp li belediyelerde ki yolsuzluklar
+ tek başına melih gökçek
+ sporda ki inanılmaz çöküş
+ 18 aylık içişleri bakanı
+ prompter olmadan konuşamama
+ tarımın tamamen çökmüş olması
+ chp li belediyelere yapılan baskınların inandırıcılığını yitirmesi
+ ulus tan millete geçiş
+ uludere
+ çözülemeyen faili meçhul cinayetler
daha sayamayacağım yüzlerce başlık. bunlardan bir tanesi bile adam gibi ülkelerde tüm kabineyi auta gönderir bizdekiler yüz yerine astar taşıdığı için durmak yok ...halkta ne koysan yiyor zaten ...sen sağ ben selamet.
bu sorunlar önceden de vardı ve tayyip bu sorunları çözmeye kalkıştı ki bir kısmını eline yüzüne bulaştırmış olabilir. tayyipçi değilim ama türkiyenin en zor sorunlarına el atma isteğini "cesaret" olarak görüyorum.
Tamam bok etti ortalığı ama 2 tane var hakkını vermek lazım. 1- nükleer santral projeleri 2- minik CERN.
ülkenin yüzde 45' inin oyunu hala kazanamaması başarısızlık olabilir.
(bkz: önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan zordur)
tek parti döneminden sonra en uzun süre iktidarda kalan parti olması oldukca saglam bir başarıdır.
yanlış önermedir karayollarını düzene sokmakta çok başarılı olmuştur.
lan daha düne kadar anne babalarımız hastanelre gidebilmek için ne sıkıntılar çekiyordu şimdi elinizin altında istediğniz zaman gidebiliyorsunuz, kaç devletin önünde israilin canını okudu ( DAVOS ki sonra ayağımıza geldiler ) daha napsın kendi uçagımızı bile yapıyor adam ecevit , bahçeli ve daha niceleri bunların kaçını yaptı!!!
ne kadar çok bilmiş insan var. Hala daha rte'yi bir şey yaptılar diye savunmaları yok mu? Ülkede satılmadık yer kalmadı yakında elimizde bir şey kalmayacak. O zaman da tayyip'in evinde kalırsınız artık yalakalar.
yanlış bilgi paylaşımıdır.

misal bugünlerde eşlerine şiddet uygulamaktan cezaevine konmuş olanlar tahliye ediliyor.

daha önce de hizbullaçılar salınmıştı.

kayıp trilyon davası- deniz feneri olayları hiç gündeme gelmiyor.

ülkede satılmadık yer kalmadı.

ataması yapılmayan öğrtmenler

ben daha çok başarı sayarım da gerek yok.
belediye başkanıyken daha iyiydi. mesela o zaman istanbulun son yeşil alanlarını düşünüp 3.köprüye kaşı çıkardı, başbakan olunca köprüye evet dedi.
Yüzbinlerce kilometre duble yol

Ha bi de gemicikler.
sağlık reformu sayesinde ailem hastanede gereksiz angaryalarla uğraşmıyor ya ben bunun için bile oy veririm.
ama çok eleştirilen özelleştirmeler yoluyla zarar edip kamuya durmadan borç bindiren ve ekonomik krizlere yol açan kit leri özelleştirmesi sayesinde ve yabancı paraları ülkemize çekebilmesi sayesinde bu ülke bütün batı nın battığı 2008 krizinde ayakta durabildiyse bu adama yürü ya kulum denmelidir.
son olarak ilk entry de sayılan tüm sorunlar hemen hemen bu adamdan önce de vardı ama ne alaka ise çözmesi için başa getirilenler teşebbüs bile etmezken bu adam eline neşteri alma cesaretini göstermiştir. sıradan bir vatandaş olarak bu adamın bana direkt etkileri ve görebildiklerim bunlardır.