bugün

amatör ligde sorgun belediye sporda oynayan 1996 doğumlu genç yetenek futbolcu. daha sonra siyasete girip hapis yatmasını oradan da başbakan olmasını beklediğimiz kişidir.

http://www.tff.org/Defaul...eId=30&kisiID=1196111
bu sabah itibari ile tekrardan bizleri sahil boyunca kilometrelerce yürümek zorunda bırakan siyasidir. bir kaç ay evvel henüz yeraltı marmarayının açılışı var diye sabahın altısından itibaren tüm sahil yolunu trafiğe kapattırmış ve insanları çileden çıkartmıştı. otobüs yok dolmuş yok minibüs yok ve taksilerde zaten az olanlarda full dolu geliyor. binlerce insan işe gidebilmek adına türlü türlü işkenceler çekmişti. bugünde aynısını yaptı..

lan avrasya tünelinin açılışı öğleden sonra 2 de. neden sabahın altısında yolları kapatılıyor. bugünkü miting gene öğleden sonra 2 de. gene her yer kapalı.. sadece sahil yolu değil bağlantılı tüm yollar kapalı dolayısı ile e 5 ve tem ebesinin şeyi gibi şişti patlama noktasına geldi. sahil güzergahında çalışanların işi zaten bitik yürüye yürüye ve söve söve geldik gene..

velhasılı yaptığı ve yaptırdığı hiç bir şeyde bir ayar yok. ayarı yok.. şimdi diyorlar ki evet verin her şey onun kontrolüne geçsin. ki zaten öyle ama kanunen de öyle olacak. yaptığı hiç bir şeyde ayarı olmayan bir adama sınırsız yetki verelim. neden ? istikrar içinmiş terör bitecekmiş ekonomi düzelecekmiş demokrasi ilerleyecekmiş. öğleden sonraki miting için tüm istanbulu yani türkiyenin can damarı şehri kilitleyen adam yapacak bunları...
Günlerce insanları sırf hayır diyorlar diye terörist işbirlikçisi yatırdı vatan haini kaldırdı. Politikası tükenince kandıldık, yanıldık, aldatıldık diye palavra sıktı. Hayır oyu vererek ahiretinizi tehlikeye atmayın diyecek kadar ileri gitti.

Belki Başkan olursun ama senden olmayanların bile saygı duyduğu gerçek bir lider olamayacaksın. Tabi bu benim düşüncem herkesin görüşü kendinedir.
Akşam zaplarken denk geldi tv24 de galiba. Ana muharrem ince cnntürk programını verdiler herkes gülüyor.

Bu nedir arkadaş ya metin yanımda değil istersen dışardan getirelim ama okusakta anlamaz halk zaten dedi resmen.

Lokanta kapatır lafı kimden çıktı acep.
Esad'ın zehirlediği ikiz bebeklerini toprağa gömen baba, ertesi gün Erdoğan'ı alnından öpüyor. Bu olay tarihe geçer ve bir eşine rastlanmaz.

görsel

görsel
kendisi sürekli şöyle laflar eder:
ben halktanım ve halkın adamıyım.

peki gerçekten halkın adamı oldu mu ?
tabi ki de hayır.

hatta aşağıda kanıtlarım var.

görsel

görsel

görsel

görsel

(bkz: insan neyden çok bahsediyorsa onun fukarasıdır)
Recep Tayyip Erdoğan bir dünya lideridir. Erdoğan'ı sevsek de sevmesek de Dünya'da birçok kişinin hayranlığını, sevgisini ve saygısını kazanmışıtır. Bu meziyet her yiğidin harcı değildir.
hayırlı referandumlar...
yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış.

geçen gün hemen hemen tüm medyada ve sosyal medyada paylaşılan ve sayın cumhurbaşkanı'nın torununa kuran öğretirken çekilen şu fotoğrafı hepiniz biliyorsunuz;
görsel

bir dede, torununa kuran öğretiyor ve bunu fotoğraflanıp medyaya servis ediyor.
eyvallah...
gelen tepkiler üzerine de açıklama yapıyor.
zira gelen tepkiler "referandum öncesi bu fotoğrafın paylaşılarak dini duyguların sömürüldüğü" yönündeydi.

erdoğan bu yüzden hemen bir savunma yaptı ve fotoğrafın 15 temmuz gecesine ait olduğu açıklandı.
görsel

hmm 15 temmuz, 15 temmuz...hmmm...

yahu 15 temmuz gecesi sayın erdoğan marmaris'te değil miydi?

şimdi bu fotoğraf marmaris'te otel odasında mı çekildi?

bilemedim.
gayet bir ev ortamı gibi duruyor.

şimdi bu durumda ya erdoğan 15 temmuz gecesi marmaris'te değildi.
ya da torununa kuran öğrettiği bu fotoğraf 15 temmuz gecesi çekilmedi.

hangisi?
görsel
komedyen olarak başarılı, devlet adamı olarak başarısız zevat.
Türkiyede tapılan, türkiye dışında kimsenin ciddiye almadığı şahıs. Bu aslında erdoğanın değil, millet olarak bizim seviyemizi gösteriyor.
Kılıçdaroğlu için gece 23te kaçıyor diyor ama kendisi gece 3te istanbula iniyor.o zamana kadar neredeydi neden geldikten sonra sokağa çıkmadı vatandaşlarla? Baktı ki darbe kontrol altına alındı öyle indi tabii. Bu konuşmalar ve görüntüler sizi de boka batırıyor ama beyinsiz çok olduğu için anlamıyorlar tabii böyle konuşmak o yüzden hoş olsa gerek.
(bkz: kandırılma rekortmeni).
2003'ten beri hergün konuşuyor. sayesinde 7-8 yıldır tv izlemiyorum. bana tek faydası da budur sanırsam.
bazıları asansörlerde osurmak yerine azıcık televizyon açıp siyaset öğrenselermiş keşke.

tanım: 52% oyla başa geçen cumhurbaşkanı.
a.k p genel baskanidir. Son gunlerde tamamen kontrolunu kaybetti artik agzindan cikan kelimeler hic bir suzgecten gecmeden cikmakta..

ana muhalefet liderine surekli suclamalarda ve ithamlarda bulunan ustelik bunu hicte insana yakismayacak sekilde yapan, a.k p nin gorunurdeki genel baskani olan basbakan ile miting yapan tarafsiz olacagina dair namus ve seref yemini etmis olan cumhurbaskani. ne diyebilirsin ki kafasinin icinde azcik beyin olan ve birazda vicdani ahlagi olan hic kimse savunmaz bu durumu.

burada surekli soruyorlar ya neden hayir diye..
kendisine insanlar tarafından tanınan sürede fetö temizleyeceği, işsizlik ve ekonomik sorunlarla uğraşacağı yerde muhalefet liderine yüklenip ülke rejimi değişikliği için oy toplamakla meşgul kişidir.

ülkeyi rejim değişikliği ile baskı altına alarak iktidarını devam ettirmek istemektedir ama kanımca insanların sessiz ve tepkisizliğini doğru okuyamamıştır. insanlarda birikmiş bir beklenti ve öfke var, birbirlerine de girmek istemiyorlar. gerçek sorunların ve konuların gündem olmasını, gerçek insanların gerçek cümlelerini duymak istiyorlar. bu birikim doğru yere kanalize edilirse çok enteresan günler yaşayabiliriz. ancak kendi yürüttüğü siyaset kutuplaştırma üzerine kurulu olduğu için ve koşullar tabi olduğu ayan beyan ortada olan abd liderliğindeki emperyalistlerin karşısında ülkemizin olmasını getirdiği için çıkmaza girecektir. rejim değişikliği referandumunu kabul ettirse bile bu ülke istenilen 3. dünya ülkesi kıvamına gelmeyecektir. temenni değil, hissedilen eğilimden bahsediyorum.
ülkeyi yok etmesi muhtemel insandır.
Düşünce özgürlüğüme dayanarak söylüyorum ! Bence gözünü tamamen hırs bürümüş bir insandır. Anlamıyorum zaten yaşayacağın kadar yaşadın, amacı sanırım çocuklarına ve torunlarına bir gelecek bırakmak. Ama tamamen senin getirdiğin ideoloji mi devam edecek bu ülkede ? Ya senin yüzünden çocukların, torunların işkence çekerse ileride ?
Bugun kendisinin katilimiyla, saat 19'da sinan erdem spor salonunda 15 temmuz şehitlerimiz ve gazilerimiz ile buluşacagiz.

Uzun arastirmalarim sonucu diyebilirim ki, erdogan'a düşman olup kendisi üzerinden sevenlerini aşağılayanların %99.7 si orospu çocuğu.
kahvehanede tanıdık bir kişinin "tayyip benim amcamdır" diye yağ çektiğini devlet adamı.
değişmesini istediği anayasa paketine, neden idam maddesini de eklemedigini merak ettiğim şahıs.

bir yerde, "anayasa değişikliği gerektirir, mutabakat sağlamak lâzım" demişti konu hakkında.

önümüzdeki referandum zaten anayasa değişikliği değil mi? neden o madde de yok?

ve meydanlarda idam getirecem diye bağırırken, idam gelse bile, geçmişe dönük uygulayamayacağını neden söylemiyorsun? apo, fethullah ve digerleri için bu yasanın değişmesinin herhangi bir yaptırımı olmayacağını seçmenine neden anlatmiyorsun reis?
durmak yok yola devam .

biz dostumuzu düşmanlarından tanıyoruz .
türkiye yi batıran adam.

insanlık tarihinin en kötü yöneticisi.
son fotosunun üstünde yazan yazıya baktım bir de erdoğan' ın fotodaki bakışlarına. yazıda bir güç, bir coşku var. bakışlar ise endişeliyim, bazı şeyler yolunda gitmiyor diyor gibi.