bugün

günahıyla sevabıyla atatürkten sonra cumhuriyet tarihinin en çok iz bırakan siyaset adamı.
hiç şüphesiz türkiye tarihinin atatürk, özal ve menderesden sonra en çok etki bırakmış ve bırakacak lideri. girdigi her seçimi kazanıyor adam.
Söylediği yalanlar belgeli.

Çaldıkları belgeli.

işlediği insanlık suçları, yaptığı insan hakları ihlalleri belgeli.

Ülkenin geldiği durum belgeli...

Bu durumda zan altında değil de apaçık zanlı olan birine bir de ülkeyi komple teslim edecek bir dolu manyak var ülkede.

Hadi her şeyi geçtim, 17 aralık olayları falan diyelim ki varsayımdı, yine de böyle bir duruma düşmüş biri cumhurbaskanligi secimine katılamazdı bile iki gram aklı ve demokrasisi olan bir ülkede ama bu aday da oldu bide üstüne secildi. Simdi de baskan secilecek.

Oyle aptal bi ulkenin cumhurbaskanidir iste..
korkmaktadır. etrafa sataşması da o yüzdendir. "evet" bile kurtarmayacak kendisini.

yakında ne boklar yediğini bir bir çıkaracaklar ve olan bu güzelim ülkeye olacak.
atatürk'ün dubai replikası.

Adamın kalitesine her lafı ederler ama çalmadıkları lakabı kalmadı. Atatürk iphone 7 plus ise bu zat flash tv'de satılan ixperia telefondur.
Başkanlık sistemi hakkında şahsım için değil ülkem için diyen büyük lider.

Kendisi için değil Ülke için istediğini kanıtlaması çok kolay; Başkanlık sistemi referandumda kabul edilince (inşaAllah kabul ediecek) başkanlığa aday olmasın.

işte o öyle büyük bir liderdir ki, ülkeye kazandırdığı başkanlık sistemini halkına emanet edip kenara çekilecek kadar koca yürekli bir kahramandır. Ben ondan bunu bekliyorum ve yapacağına da eminim.
adam gibi adam.
(bkz: recep tayyip erdoğan)
görsel
görsel
yine ajitasyon kasıyor.

işte açıklamalar : bize muhtar bile olamazsın dediler. muhtarları ve beni küçümsediler. seçmenlerimi eleştirdiler.
akpliler 'göbeğini kaşıyor' dediler. onlara koyun dediler. biz onların zoruna gidiyoruz ve bize o sebepten düşmanlar.
hakaret etmek veya mübalağa ile sevmek bir yana, kendisi şu an ülkemizde cumhurbaşkanlığı yapmaktadır.

ülkeyi ya boka iyice sokacak, ya da hepimizi baya şaşırtıp başka bir boktan çıkaracaktır.
türkiye'yi 15 yıldır batıran adamdır.

umarım bundan sonraki seçimleri kayderde bu ülke ondan kurtulur.
"cumhurbaşkanının meclisi fesih yetkisi yok"
"cumhurbaşkanının ülkeyi seçime götürme yetkisi yok"

doğru olmayan şeyleri söyleyerek söz konusu paketi halka anlatıyor.
Dinleyenlerle sohbet eder gibi konuşan Cumhurbaşkanı. Bu nedenle söyledikleri samimi geliyor. Başkanlık sistemini ülke için istediğini söylüyor ki haklı olması büyük ihtimal çünkü bu çift başlılık er geç sorun çıkaracaktır. Geçmişte
Gazi Mustafa Kemal'in ismet inönü ile, son dönemde Turgut Özal ile Süleyman Demirel, Ahmet Necdet Sezer ile merhum Bülent Ecevit'in kavgalı olduğunu, anayasa kitapçığı fırlatıldığını, ertesi gün ekonominin adeta deprem geçirdiğini anımsamak gerekir.
görsel
bop eşbaşkanlık görevi gereği şuan ülkeyi mahvetmekle meşgul.

16 Nisan'da Türkiye varlık mücadelesi veriyor olacak.
Adamdır.
western filmlerde ciuffff diye taştan seken mermi misali siyaset argümanı oluşturan kişi. yanındakiler hep kaza kurşununa kurban gittiler.

duduf duf duduf.
büyük ortadoğu projesi eşbaşkanıdır.

en son yapılan barzani ziyaretinde asılan pkk paçavraları da buna delil.
günün 24 saati olduğu gibi şu anda da televizyonda sesi yükselmekte olan siyasidir. günde 2 milyon civarı kelime kullanıyor her birisini dinlemek hem fiziken hem ruhen sakıncalı olduğundan bazılarını duyuyor kulaklar mecburen.

şu anda söylediği onlarca cümleden en çok dikkatimi çeken "avrupaya sesleniyorum türkiye cumhuriyetinin hiç bir vatandaşı yerlerde sürüklenecek darp edilecek insanlar değildir" buyuruyor. yani bilemiyorum tabi ama şiddeti kendisi uygulatırsa türkiye cumhuriyeti vatandaşları darp edilebilir sakat bırakılabilir hatta öldürülebilir ancak hollanda almanya falan yaparsa demokrasiden nasibini almamış faşist falan oluyormuş..

gezi zamanını geçiyorum her gün bu ülkede insanlar bizzat devletin kolluk güçleri tarafından darp ediliyor. yüzlerce gazeteci sırf kendisine muhalif diye hapiste yatıyor. biraz geçmişe gidelim bugün terörist diye tanımladıkları feto örgütü için kurdukları özel yetkili mahkemeler tarafından yüzlerce insan suçsuz yere hapis yattı intihar ettirildi. yüzlerce insanın hayatı kaydı aç kaldılar kanser oldular öldüler öldürüldüler.. peki nasıl oluyor bu işler ? bunu takip edenler şu konuşmalarını dinleyince şu yukarıda yazdıklarım ile bağlantı kurabilecek zekada değiller mi. çok basit bir denklem bu şu anda mağduriyet yaratmak için söylediklerinin 100 mislini kendi vatandaşına yaptı, yapıyor ve gene yapacak..

sonra buradaki arkadaşlar diyor ki neden siyaset yazıyorsunuz sabah sabah. arkadaş haksızlığın adaletsizliğin yalanın çirkinliğin kısacası kötülüğün kitabı yazılıyor her gün bu arenada bu kadar kötülük varken güzelliğe dair yazabileceğimiz şeyler sınırlı kalıyor. gene bizler iyi dayanıyoruz dayanmak zorundayız çünkü kolayı seçip görmemezliğe umursamamazlığa meyledecek kadar insanlıktan uzak değiliz dert ediniyoruz kendimize fikirlerimizi dile getirebileceğimiz yerlerde sınırlı. daha ne diyebilirim inanın bilmiyorum insanlara bire bir zararı olmasa bile bu kötülük yüzünden umursamayı seçen insanlar hastalanıyorlar..
https://youtu.be/ofjTiX_Widg?t=54s

göreve gelirken tarafsız olucağım diyip namusu ve şerefi üzerine yemin etmiş fakat günlerdir akp genel başkanı gibi açılış açılış dolaşıp evet propagandası yapıp muhalefeti eleştiren cb. Diploması da sahte olmasa yeni anayasaya göre cb seçilme koşullarını lisanstan ön lisansa düşürmezdi.
sivri zekanın bazen o kadar da masum olmadığını kanıtlayan, bıyıkları tam karikatürlük cumhurbaşkanımız.
kaç yıldır ülkeyi değil bizi yönetiyor. e ama 15 de kısa bir zaman değil, dile kolay. biraz değişiklik iyi olabilirdi hepimizi bu karanlık ve depresif ruh halinden kurtarabilirdi tabi isterseniz.
Irite edicisin.
ota boka fetocu denildiği günlerdeyiz.
bazı gerçekleri hatırlatmakta fayda var.
öyle değil mi ?

görsel
'ama hollanda yea, çok vatanseveriz yea' diyenler okusun.
http://www.yenicaggazetes...ng-yapiyorsun-158985h.htm
(bkz: haksızlıklara karşı susan dilsiz şeytandır)
halasının oğlu hayatını kaybetmiş.

http://www.hurriyet.com.t...m_campaign=gundem_xmlfeed