bugün

türkiye genelinde eş zamanlı çıkan/çıkarılan 30 civarı orman yangını ile ilgili; "devlet tüm imkanları ile seferber oldu..." açıklaması yapmış hazretleri.
görsel

ortada imkanı olan bir devlet bıraktınız mı?

hangi tüm imkanları seferber ettiniz acaba?

örneğin devlete ait bir tek yangın söndürme uçağı var mı yangınlara müdahale eden?

yok. çünkü devlet imkanlarını har vurup harman savururken, filistin'e, somali'ye, afrika'ya, arakan'a, dünyanın her yerine milyonlarca dolar gönderirken, 2.5-3 milyon dolar verip bir tane yangın uçağı almadınız.

devlete ait hangi imkanları seferber ettiniz söyler misin?

ne imkanı kaldı elinizde?

ihtiyat akçesini, işsizlik fonunu sıfırladınız. 15 temmuz şehitleri ve gazileri için toplanan para bile yok ortada.

devletin imkanlarını öylesine yok ettiniz ki, yandaşınız, candaşınız acun bile deprem için topladığı paraları bakanınıza teslim ederken tembih ediyordu...

hadi bize seferber ettiğiniz tüm imkanlardan bahsetsene.

neyimiz kaldı seferber edeceğimiz?

boğazımızdan kestiniz, çocuklarımızın rızkını kestiniz yandaşlar için, mülteciler için seferber ettiniz.

ormanlar için seferber edeceğiniz bir şeyiniz yok.

siz ancak seferber etseniz etseniz, hiçbir işe yaramayan diyanetin imamlarını sela okuması için seferber edersiniz...

yazık ya...

bir tek yangın söndürme uçağı olmayan türkiye ve yanıbaşımızda tam 44 yangın söndürme uçağına sahip yunanistan.

evet evet, 44 uçağı var yunanistan'ın.
(bkz: yunanistan ın 44 yangın söndürme uçağı olması)

onlar senin gibi saraylar yaptırmıyor, mercedes maybach'lara binmiyor ama adamların 44 tane yangın uçağı var.

gerçekten uyuyabiliyor musun sayın cumhurbaşkanım.

ben uyuyamıyorum bu saat oldu. sen uyuyabiliyorsan ne mutlu sana.
Devlet kriz halindeyken kılını kıpırdatmayan sözde dünya lideri.

Bir düşün şu ülkenin yakasından... anasını bellediniz ülkenin. Hırsızlar...
En son uyukluyordu. Nerelerde bu.
akp'den önce hiç orman yangını çıkmazdı z kuşağı bilmez. akp gelince başladı orman yangınları hep.

tabi lan deli misin?
Hakaret edemezsiniz. Tüm entryleri cimere tek tek şikayet ediyorum.
(bkz: ne koni beagımindan)
yangın bölgesine gidecekmiş iki gözümün çiçeği.
yanan yerlerden kupon arazi bakacak sanırım.
işe yaramaz dediği yangın uçaklarının hepsi kendi iktidarı döneminde satın alınmış.

madem işe yaramazdı bunlar neden aldınız.

yalan yok. ahanda belgesi.

https://pbs.twimg.com/med...ormat=png&name=medium
helikopterle yangın bölgelerinin üzerinden uçmuş başkan. atv başkan erdoğan diyor ona istinaden.
Çok yaşasın.
Hakkımı helal etmediğim, sadece makamına saygı duyduğum c.başkanı.

Kandırıldık dedi ya; aslında halk kaldırıldı halk!!!!
https://streamable.com/qnhv8n
kendisinden hazzedilmemesinin sebeplerinden birisi de memleket insanının aslında ne olduğunu ortaya çıkarmasıdır. "halkımız şöyle faziletlidir, böyle karakterlidir" ninnileriyle büyütülenlere o halkın aslında ne kadar cibilliyetsiz bir mahlukat olduğunu defalarca göstere göstere ispatlamıştır.
hayalleri yerle bir olan insan psikolojisi işte: gösterilene değil gösterene kızıyorlar. arkadaş, hadi bir oldu iki oldu anlarız; ama bir insanın yirmi sene orada durabilmesinin nedeni tek başına o insan olamaz, lütfen.
dünya liderimiz o bıraktı an ülke batar..
1883 doğumlu Napoleon Hill reisin sözünü kendisinin gibi paylaşan kişi.

https://mobile.twitter.co.../status/64056424690495489

https://en.wikipedia.org/wiki/Napoleon_Hill

https://www.goodreads.com...ty-awake-arise-and-assert

Şurada da kendisine gönül vermiş birisi direkt paylaşmış:

https://twitter.com/KSelenArzu1

Ne demiştik, cahillik çok kötü bir şey...
müjde...!!!

ülkesinin en güzel yerleri alev alev yanarken, afet bölgesine yüz araçlık konvoyu ile gidip milletin kafasına keyif çayı fırlatan cumhurbaşkanı erdoğan, ülkemiz yanarken etiyopya başbakanı ile telefon görüşmesi yapmış.

84 milyon ile adeta dalga geçildiği belli olan bu görüşmede erdoğan etiyopya başbakanına; "türkiye'nin etiyopya'ya her türlü desteğinin devam edeceğini" söylemiş...
görsel

ey türkiye...

işte bu...
tam sana layık olan lider bu.

bu vatanın kıymetini bilmeyen milyonlarca insan...!!!

işte siz tam da bu kişi tarafından yönetilmeyi hakediyorsunuz.

adamın ülkesi yanıyor ve etiyopya başbakanına her türlü destek vereceğini söylüyor.

bravo türkiye, tam da layık olduğun şekilde yönetiliyorsun...sen bunu hakettin....
görsel
Reis almadığımız yangın uçakları yüzünden ormanlarımız yandı kül oldu şimdi 10 sene turist uğramaz buralara kül yanmış orman mı görsün turist şimdi oldu mu bu ne bok yiyeceğiz.
18 yıl sonunda oy vereceğim kişi. Eee bunca sene kahrını çektim, dilim döndüğünce 18 yıldır haklı gerekçeleri sıralayıp niye oy verilmemesi gerektiğini anlattım. Sonuç ne oldu, yine geldi. Ülke dışına çıktığım için bende kendisini tutuyorum, halkımıza müstehaktır.

Finalde ekonomisi yorgun, halkı vergilerle ezilmiş, sınırları yol geçen hanı, ulusal kimliği alaşağı edilmiş, maden ve limanları hepsi yabancılara verilmiş, yıllarca borçlandırılmış bir ülke var karşımızda.

2023 yılında kendisini seçeceğim umarım tekrar başa gelir, yaptığı %15 zamlardan sonra sesli kahkaha atıyorum. Helal olsun reis sen sarayda otur yeterki Edirneden Karsa vatan yansa nolur.
halk haketti dogru. halka zerre aciyorsam da allah belami versin. ama su cocuklara, tecavuz edilip arkasinda durulmayan kadinlara, anasi sikilen dogaya, yaban/sokak hayvanlarina icim agliyor. milyonlarca suursuz, cahil, kafayi cennetle bozmus asalak yuzunden yillardir bu ulkede bir gune guzel uyanip, kotu haber almadan uyumuslugumuz yok. keske bi sabah uyansak emegi gecen herkes geberip gitmis olsa.
Çayı odun ateşinde seven başkan!
cia mossad gibi örgütler kendilerine tehdit olarak gördükleri devletlere kendi elleri ile bir adet diktatör yerleştirirler. bu adamlar başlarındaki ülkeleri 20-30 sene içinde zamanla içten bitirir halk ayrışır yılar ve bağlılık azalır. bu örgütlerinde istediği budur. sonunda boş teneke içi boş kabuk gibi kalan bu devleti istedikleri gibi kontrol edip yönlendirebilirler. işin kötüsü bu devletlerde büyük iç savaşlar ölüm fakirlik düzensizlik olmasıdır. acaba bu kuklayı kaç sene daha başımızda tutacaklar devlet biraz daha bitince işleri bitecek.
lütfen kendisine tarak verelim, sırma saçını tarasın.
Ne zaman kötü bir olay olsa günler sonra açıklama yapan lider.

Bir de çay fırlatıp milletin bu olayı kabullenmesi yok mu çıldırıyorum.

Ek olarak kendisine ait 13 tane uçak varken, koskoca ülkede 3 tane yangın söndürme uçağı var!
Bir insan sevilmez anlarım ama bu kadar küfür yiyen, beddua alan başka biri görmedim, duymadım.