bugün

akepe iktidarı'nın türkiye'yi dönüştürdüğü trajikomik durumun öyküsü olabilecek replik...

recep baba'nın bir çiftliği var,
çiftliğinde koyunları var...

evet,
memleketimiz bir çiftlik...iktidar sahipleri de bu çiftliğin hissedarları gibi davranıyorlar malesef...

"babalar gibi satarım" ne demek?
insan neyi babalar gibi satar? kendi malını, babasından kalan malını "babalar gibi" satabilir.
ya milletin malını?
milletin malı babalar gibi satılabilir mi?

başbakan hazretleri daha geçen günlerde ameliyat oldu.
allah şifa versin, o'nu sevdiklerine bağışlasın.
ama daha hasta yatağında fetih 1453 filminin bir kopyası getirildi hazretleri'nin evine, maaile onu seyrettiler 75 milyon kişiden önce...
(bkz: rte nin fetih 1453 ü evinde izlemesi)
bu da bir çiftlik uygulaması değil mi?
koyunların ses çıkarmadığı ve hatta normal kabul ettiği bir uygulama...

hastalıktan söz açılmışken,
memlekette birşey olur başbakan talimat verir hemen, "gereği yapılsın" diye...
ibo vuruldu misal, devlet tüm imkanlarını seferber etti. gata'nın kapıları açıldı mazlum türkücü'ye...

her ama her olayın içinde recep efendi...
kimin başı sıkışsa talimat veriliyor.
libya'dan talimatla binlerce kişi getiriliyor, suriye'den gelenler kabul ediliyor, filistin'e uçaklar kalkıyor...

milletin emekleri millet için değil, milleti yönetenlerin kamuoyu yaratması için tüketiliyor.
bana ne arkadaşım libya'dan getirilecek insanlardan.
orada kazandıkları dolarlarla bir cent vergi ödediler mi bu devlete ki sen uçaklar kaldırıyor, feribotlar gönderiyorsun aldırmak için...

bu yetkiyi kim veriyor sizlere?
milletin parasını har vurup harman savurma yetkisini nereden alıyorsunuz?

enerji bakanı'nın bugünkü açıklamasını okudum az evvel.
"yunan meslektaşım aradı zor durumdayız dedi, acıdım vanaları açın talimatı verdim..."
böyle bir bakan demeci olabilir mi?
misal alman enerji bakanı böyle birşey söylese ona ne yaparlar?
sanırsın memleketteki beher metreküp doğalgaz sayın taner yıldız'ın üzerine senetli, malını bağışlıyor komşusuna...

hey allahım...
neticede herkes ve herşey bir gün aslına rücü edecektir.

bu millet kör değil.
siz çiftlik yönetir gibi davrandıkça da vergi ödeme oranları sürekli düşüş kaydediyor memlekette.
unutmayın ki bu ülkede her yaptığınızı yutan koyunlar değil, sizin gerçek yüzünüzü görebilenlerdir çoğunlukla vergilerini ödeyenler...

recep baba'nın çiftliği'ne değil, çağdaş ve modern türkiye cumhuriyeti'ne sahip olmak için vergi veriyoruz...
çifliğinde, ''koyunları'' var diye devam edebilitesi yüksek önermedir efenim.
serbest çağrışım şeysi

(bkz: atatürk orman çiftliği)

bir de atatürkten kalan miras var ki... sabahlar olmaz gençler
Ciftliginde badem biyikli koyunlari var.