bugün

realplayer, realmedia dosyalarını oynatmak için geliştirdiği oynatıcı programıdır.
bu program , neredeyse %90 herhangi bir sitenin videolarını indirmenizi sağlayacak enfes bir program .
Yaklaşık 5 dakikada indirilebilen program.
nokia'nın symbian telefonlara yüklediği video oynatıcı.
sayısız siteden video indirebilmenize olanak sağlayan, aynı zamanda da bir çok farklı formattaki video'yu oynatabilmenizi de sağlayan bir video oynatıcı. tek sorunu biraz kasıyor. ama değer hani. ben daha çok gom player kullanıyorum ama açamadığım videoları bunla açıp netten videoları bunla indiriyorum.
anlayamadığım şekilde indirme özelliğini google chrome için kaybetmiş program. mozilla'da çatır çatır çalışırken, chrome'da "download this zamazingo" yazısı artık çıkmıyor.
real player ile birlikte kurulan download eklentisi çok çok faydalıdır. içinde herhangi bir formatta video barındıran bir site açtığınızda, sağ üst köşede "indireyim mi abi?" uyarısı verir. sitelerden video indirmenin en pratik yoludur bence.
eskiden buralar hep dutluktu. youtube ve diğer video stream siteleri yoktu o zamanlar (2000-2005 arası dönem). az sayıda olan internet sitelerinin; alan ve bant genişliği limiti düşüktü. o yüzden videolar internete (o dönemde kaliteli olduğu düşünülen "DAT" versiyonunda değil) sıkıştırılarak "RAM" ve "RM" formatında yüklenirdi. Real Player abimiz tek açabilirdi bu formattaki videoları. Videoların çözünürlüğü o kadar kötüydü ki pixeller tetris priketleri gibi görünüyordu. Sonra "WMV" filan çıktı da gözlerimiz açıldı. Hey gidi günler.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar