bugün

bölücü, terörist, aç köpekleri gerim gerim germiş real madrid gerçeğidir.
çakma katalan köpeklerin kabusu, mahvoluşudur.
http://galeri.uludagsozlu...-amk-çok-komikmiş-173094/
kürdistan diye kuduran köpeklere morinho nun verdiği cevapla gerilmesidir.

--spoiler--
al sana kürdistan...
--spoiler--

görsel
adonisli ronaldo şaklatınca gerçeklerle yüzleşen çakma ve öz katalan oğlanları gerilmekle kalmamış bertaraf olmuşlardır.
ispanya ülkü ocaklarınca desteklendiği düşünülebilecek ifadedir.
franco nun askerleri tarafından hadleri bildirilecektir.

(bkz: madrid merkez akıllı olsun herkez)
gerilen...
bölücü...

koşun lan ipneler. gerilla kelimesinin kökenini buldum.
katalandır bu hibinolar. ispanya krallığındır ve gerçek madridliler franconun askerleridir ve ebediyen öyle kalacaktır.

(bkz: viva la madrid)
bilerek ya da bilmeden "neşteri tam yerine vuran" bi iddiadır bu da...

şöyle ki;

ispanya´ya güney fransa tarafından arabayla gittiğinde girişte -gümrükte- " ispanya´ya hoşgeldiniz", levhalarıyla karşılaşırsın. sonra bu olay "katalanya" olayına döner. güney ispanya´da kavga konusu olmuştur.

çok güzel bulduğum bi olaydan dolayı -orada gezdiğim bi şehirden dolayı- çok güzel bi şehirdi- "viva espanya" dedim....adamlar bozuldular. "viva katalunya" diyceksin, dediler... dedim, "ne demek? senin yolunu ispanya yapıyo, doktorunu öğretmenini ispanya atıyo, trenini ispanya getiriyo, niye katalunya, diyeyim"..dediler "öyle".."böyle diyeceksin"...

ondan sonra bi kavga ettik bu katalanlarla... bi görceksin...neymiş, franco bunları ezmişmiş...iyi de kardeşim, o olay olalı 60 yıl olmuş. bugüne kadar kaç km yol, kaç km trenyolu yapılmış, kaç okul yapılmış, kaç hastane, köprü, tünel - ki güney ispanya resmen sarps dağlıktır, ne kadar da çok karayolu, trenyolu tüneli vardır- yapılmış, niye ispanya diyemeyeyim ki, dersin... "aforoz" ederler adamı. çok kötü çok. aynı bizdekine benzer bi sosyolojik problem.

bak, hiçbir katalan, madrid´in ne kadar güzel bi şehir olduğuyla övünmez, nefret eder madrid´ten. ama her normal ispanyol sana madrid´i gördükten sonra "barcelona´ya da git, orası da çok güzel bi şehirdir" der.

ama sen barcelona´da kazara bi bar da falan "burası güzel şehir ama madrid´te çok güzel bi şehir canım" falan dersen, büyük ihtimalle dayak yersin.

bu başlığın iddiası, o yüzden, hiç de öyle abartılmış falan değildir, ve gerçeğe yakındır.
ETA ve Katalanyayı kendilerine rol model seçen bölücülerdir.dolayısıyla real camp nou'da geçirince inim inim inleyen bölücülerdir.
barcelona ispanya'nın zenginlerinin yaşadığı ve genelde kültürel açıdan diğer ispanyol şehirlerinden üstün olan bir şehir. yani barcelona'nın ispanya'dan ayrılması ispanya'yı ekonomik olarak zor duruma sokabilir.
birde güneydoğu var bizde adamlar elektriği kaçak kullanıyor parasını biz ödüyoruz. kültür konusuna girmiyorum bile. evet genel olarak eşitlikten yana bir insanım yani hiç bir insan kürt diye ezmem ancak bunlar gerçekler. güneydoğu'nun türkiye'den ayrılması ekonomik ve kültürel açıdan zarar yerine yarar sağlar.
yani kısacası güneydoğu istese bile bir barcelona olamaz.
(bkz: isponya bize bokmir)