bugün

Pop dinleyecek kadar aptal olmaktan yeğdir.
baska zevkleri seni ilgilendirmez. biz sana neden siyah rengi seviyorsun diyor muyuz? Diyelimki biz maliz sanane. Bizim mal olmamizi neden tartisiyorsun? Biz baskalarin malligini tartisiyor muyuz?
Rap müziği sadece "ma ma ma ma ma ma ma ma ma ma ma microphone show ma ma ma ma microphone show" dan ibaret sanan şahıs söylemidir. Diğer müzik türlerine göre daha yoğun söz içerdiği için anlamak zordur. sanatçı açısından ise mesajını daha rahat verebileceği için kolaylıktır. kelimeden tasarruf etmek zorunda kalmaz.
Aslında müzik ikiye ayrılır rap ve diğerleri. Çünkü şarkılar duyguları anlatırken, rap düşünceleri anlatır. Bu yüzden çok söz vardır.
Edit: Fanatik Rock dinleyicisiyim.
eziklerin zoruna giden durumdur.

mal mal mal mal mal mal mal mal mal microphone show. hahahasiktir. evet.
Gerçekten neyi dinlediklerini anlamıyorum. Söz falan çok güzel diyecekler; ama kaldıramıyorum bu kadarını. Müziğimsi.
Savunanlar power türk top 40ını ezbere bilirler.
mal olmamaktır.

"Gözlerinde bir kumsal biriktirdiginden bu yana,
Eksik onca kenti tamamladigindan beri yani
Birkaç öpüsünle binlerce düsü açiklarken hani
Ölüm kendini asti hiç silah sesi duymadim ben"
Saian SS

sen git pop dinle. ben de eskisi kadar rap dinlemiyorum ama doğru sanatçılar dinlendiğinde rap gerçektende harika bir müziktir.

doğru sanatçılar için;

(bkz: m4nm) (bkz: saian) (bkz: karaçalı) vb.
(bkz: arabesk rap dinleyecek kadar mal olmak)
eminem in no love, not afraid, bad guy, space bound, hailie's song, stan şarkılarını, sagopa kajmer in galiba, düşersem yanarım, gölge haramileri gibi şarkılarını dinlememiş kişi beyanı. insanların zevklerine az saygı duyun, hele ki büyük bir kesime hitap eden sanatlara ! öyle ki, facebook da en çok hayranı olan sayfalar, eminem in lil wayne in kanye west in sayfalarıdır (ilk 3 bunlardan oluşuyor demiyorum), kısacası siz dinlemiyorsanız rap i, o sizin mallığınızdır.
Bir rock değil ama. çok iyi parçaları olan bir müzik türü bana göre en iyi temsilcisi 2pac.
Rap müziği mamimi mikrofon Show sanan şakirt heriflerinden olmamaktır.
Abartılmasa dinlenilebilirdi.
Bir turkce rap dinleyecek kadar mal olmak degildir.
ısrarla mallığa devam etmektir. ayıp gerçekten. evet.
sene olmuş 2014 hala devam eden mallık. evet.
--spoiler--
şu blueslar cazlar mahvediyor beni
--spoiler--
düşüncelerin müziğini dinliyor olmaktır. top10 da demetler, handeler, minili mankenler varken sokaklarda frestyle kapışmaktır, başına çektiğin bir kapşonluyla popüler kültürün beyninin allak bullak etmesine direnmektir. direnmek, işte bu doğru kelime. öğretmenin egosuna kurban giden, ellerinde cetvel izi olan çocuğun müziği raptir, maaşından pahalı telefon kullanan özentilerin değil kenidini bozmak istemeyen insanların müziğidir. filistinli bir çocuğun hikayesini bana murat boz anlatsaydı bende pop dinlerdim. iki sert iki yumuşak bas vuruşuna sıkışan bir barda bile verilen tonlarca mesaj var. anlamaya beyin birazda yürek lazım. vicdansız betonarme yüreklerin müziği değil. sen zaten dinleme senin akıllı olduğun yerde bırak biz mal olalım.

edit: gerçek bir sanat eserini dinlemektir. bir nesli, toplumu harekete geçiren öğretmenler, politikacılar değil sanatçılar. rapi küçük göremeyecek kadar alçakken satılık cümlelerinizi uzak tutun.
insanı hayrete düşüren durumdur. evet.
Türk sanat müziği dinlemek ile farkını anlayamadığım mallık.
insanı şaşırtan bir o kadar kızdıran durum.
hiç o kadar mal olmadım çok şükür diyebilirim.
Rap bir müzik turu değildir. Sabit ölçülü bir alt yapı üzerine yazılan düz yazıdan farkı yoktur.muzikalite olarak hiçbir değer taşımaz teknik açıdan. Ama dinleyene saygım vardır.
anlam verilemeyendir. eğitim verilse bunları kurtarabiliriz bence. evet.
eminem dinliyorsa tamam da evet gerisi maldır.