eski bayramlardan bir o kadar uzak ve aynı zamanda buruk geçecek olandır. He bu arada iban şeklinde harçlık almaya asla hayır değiliz bilginiz olsun.
bu sene itibariyle tarihi bir bayram olmuştur. burukluğu ile diyebiliriz. şimdi buraya, bayram namazını kılıp, annemin babamın da elini öptükten sonra sizin de bayramınızı tebrik ederim yazmak vardı. esasında yine öyle yazılabilir ama o hissi elimizden alan covid 19'a selamlarımı iletirim. en azından bayram için. tekrar hayırlı bayramlar olsun.
Bugün 1 şevval 1441 Ramazan bayramıdır. şirkin, yalanın, fuhuşun, içkinin, faizin, kul hakkının aynen ramazan ayında olduğu gibi yasak olduğu mübarek 11 aylar gelmiştir(!)
Müslüman aleminin ellerinden, yetim ve öksüz çocukların gözlerinden öpüyorum.
TaqabbalAllah minna wa minkum. Eid mubarak.
zaten eski bayramların tadı yoktu çoğu kişi tatil olarak görüyordu. bu sene tam oldu buruk, mahsun ve boynu bükük bir bayram oldu.
görsel
Neden bilmşyorum ben gelenel görenekler hep yaşasın isterim.
100 yıl sonra bile çocuklar şeker toplamaya gelsin, küsler barışsın büyük küçük herkes en yeni en güzel kıyafetlerini giysin.millet tatil yerine köylerine gitsin ve bayramda en çok çocuklar sevinsin.
Allah bize bu bayramları aratmasın sözlük.
Hepinizin bayramı mübarek olsun. Küçüklerim gözlerinden büyüklerimin ellerinde in öperim.
Sağlıklı nice bayramlara dileklerimle, ramazan bayramınız kutlu olsun.
Osmanlı'dan beri süregelen şeker festivalimiz kutlu olsun.
Bayramımız kutlu olsun.
sözlük trollerinin dahi gözlerinden öpeceğim, açık oylayacağım gündür. gün küslüklere son verme, özlü sözler söyleme günü.

ramazan bayramınızı kutlarım.
iyi bayramlar.
(bkz: iyi bayramlar)
görsel
tüm sözlük ahalisinin bayramı mübarek olsun.

bu efekt çok uydu fotoğrafa.
sonunda kahvaltıma kavuştum.
görsel
Bayramınız kutlu olsun yusırlar, sıraya geçtik.

görsel
Bayramınız mübarek olsun arkadaşlar. Allah sağlıkla huzurla sevdiklerimizle beraber nice bayramlara erişmeyi nasip etsin.
Ramazanın getirdiklerini götürmemesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ettiğim güzide bayramımız. Mübarek olsun!
arap bayramıdır. kutlamalar islam aleminin diye başlar.
yaşadığımız andır.

tüm sözlük ahalinin ramazan bayramını tebrik ederim.
iyi bayramlar...
evden uzakta, yabancı ülkede, aileden yoksun buruk bir güne merhaba dediğim bayramdır. daha önceden de dışarıda bayram geçirmiştim ama en azından kendi öz vatanımda olurdum. memleketimizin kıymetini bilin ipneler.
tekrardan iyi bayramlar, esen kalın.
Babasız ilk bayramımız. Daha önceden bunu yazanların ne hissettiğini anlamazdım. Bazende umursamazdım. Başa gelmeden bilinmiyormuş. Sabah kalktığınızda odada oturan bir babayiğit görmediğiniz zaman aslında bayramın bayram değil hüsran olduğunu anlıyorsunuz. Yinede kavuşturana şükür olsun. Bayramımız mübarek olsun.
bu bayram telefonla konuşmaktan başımızı çatladı bee .
Bizim bayramlarımızın, Noel kutlamalarından, yortulardan, karnavallardan çok farklı bir anlamı vardır. Bizde
her bayram önce ruhlarda başlar; ruhlardaki coşku ve yükseliş madde alemine akseder. iki dînî bayramın da ruhlarımızı arındıran iki önemli olaydan sonra kutlandığını göz önünde bulundurmak gerekir.

Ramazan bayramı oruç gibi, nefsi terbiye ederek ruhu inkişaf ettiren ulvî bir ibadetten sonra kutlanır. Ramazan orucuyla bir tövbeyi, bir arınmayı gerçekleştirmiş ardından da bir yükselişe geçmiş olan ruhlar Ramazan ayının sonundaki bayramın gerçek hazzına ve coşkusuna ulaşabilir ancak.

ifade etmeye çalıştığımız tarzda bir arınmayı, bir yükselmeyi gerçekleştirememiş bir ruha sahip bedenlerde ise sahte bir duruşu vardır bayramın.
Ne kadar da hiçbir heyecanı olmayan bir bayram.
ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, sağlık ve mutluluk dilerim.
Nam-ı diğer şeker bayramıdır.