bugün

günümüzde az bira * istenilen mekanlara özgü servis şekli.
büyük bira için normal bardak, az bira için rakı bardağı.
(bkz: rakı bardağıyla viski içmek)
hemen fondip yapmak isteyenlerin, sarhoşluğa susamış olanların, hizmetine yetişen bira içme şekli..
(bkz: bira bardağıyla rakı içmek) kadar zevkli olmayan eylem.
yolluk denir buna. iyice içtikten sonra cila niyetine alınan biradır, rakı bardağında gelir. iyi bir mekanda yolluk isterseniz getireceklerdir bunu.
yolluk diye tabir edilen biranin, hesap ödenip masadan kalkildiktan sonra giderayak shot yapilmasiyla gerceklesen olaydir.. *
yolluk denebilir fakat aynı zamanda rakıya yapılmış bir çeşit hakarette sayılabilir tabi.
bazen ince bira, bazen de kalem bira içmektir.
Biranın shot bardağı denebilecek türden bir olgudur. keyif için birebirdir,yaklaşık bir 50 cl. lik biradan 3,6.5 rakı bardağı bira çıkmaktadır. Güneşli havaların vazgeçilmez aktivitesidir.
Rakıya bir hakarettir.
bir öğrenci evinde oldukça normal karşılanan durumdur. öyle olmasa bile rakı bardağıyla bira içilir. oldukça da güzel gider fikrimce. denedim, güzel oluyor. fondiplere zemin hazırlayan yapısı ve biranın hızlı tüketimi yatsınamaz bir gerçek doğurur bu bardakla. ancak bira bardağıyla rakı içilmez. yumruklarlar valla adamı.
Ankara dilinde ismi kalem bira olan biranın bir yudumda içilmesidir.
Mekanlarda genellikle ikram oldugu icin, zarar verme amacli icmeden cikmadigim buyuk zevk veren kalem biradir.
meyhanede rakı içen kişi hesabı isteyince hesapla birlikte rakı kadehinde bira gelir. bu içki ücretsiz olup müessesenin ikramıdır. ayrıca bu eyleme cila yapmak denir.

Bilmemek değil öğrenmemek ayıp amk!
Eve dönüş yolunda alkol seviyemizi korumamızı sağlayan düşünceli müesseselerin ikramıdır.
Adına da dallas denir.
sarhoşluk neticesinde sözde cila amacıyla içilir.
içtiğimi hayal meyal hatırlıyorum. yoksa içmedim mi?
meyhane kültürüne sadık insan işidir.