bugün

dizine sağlam bir tekme atarsan ayağa zor kalkar, o sırada iki büklümken bir de yüzüne tekme tamamdır, artık kaçma vakti gelmiştir.
birazcık idman gerektirir. öncelikle iki ayağın aynı hizada olmasın. solak değilsen sol ayak önde. hamle sonrası sağını vücut ile beraber patlatmalısın. tam o anda solun ile desteklemelisin. iyi vurursan zor kalkar. vücut ile vurulacak.

(bkz: kavga etmeden anlaşmak)
ondan daha güçlü arkadaşını yanına alarak dövebilirsin.
"akıllı."
hız, çeviklik, vuruş bölgesi ve sayısı önemli bu tip durumlarda.
delikanlı gibi..
karna bir yumruk atılır..
https://youtu.be/inDycI8ke5Q

Liver ko.
Bal porsuğundan hiçbir şey öğrenememiş insan sorusu.
Abi çekmeye başlıyabilirsiniz.
(bkz: kaçak dövüş)
dövüşmek şart ise daha kalabalık gelinir. evet. teşekkürler.
Burda yazanlara kulak vermeyin kardeşim, gidin alabildiğinizce aptamil alın zaten 6 ay pipetle içeceksiniz.

Ytd.
teknik bilgin yoksa kazanamazsın, bu yüzden dövüş sporlarına gitmek şart. mesela ben capoeiraya gidiyorum.
1- elinde fazladan silah bulundurursun.
2- yaklaştırmadan kaçak oynayarak rakibi yormaya çalışırsın.
3- fazladan yanında eleman getirirsin.
4- savunma sporları biliniyorsa dövüş teknikleriyle gücünü ona karşı kullanırsın.
5- açık kollayıp tehlikeli bölgelerine vurmaya çalışırsın. (bacak arası, ense, gözlere müdahale, karın boşluğu, tam kalp üzerine sert bir yumruk gibi. )
size en uygun olan dövüş sporuna gidin. güç ve refleksleriniz diğer özelliklerinizden (esneklik,güç) daha ağır basıyorsa sizden çok iyi wingchuncu ya da boksör olur. vücut esnekliğiniz ve gücünüz diğer özelliklerinize ağır basıyorsa capoeira tavsiyem mutlaka deneyin ben de gidiyorum mesela. kavgada her şey teknikten geçer.