bugün

dünya üzerinde beni en fazla rahatlatan ve uzaklara götüren rainbow parçası.hiçbir zaman eskimeyecek parçalardan...
ilk dinlemede insana sinir bozucu gibi gelen, dinledikçe dinlenesi gelen, daha sonra da vazgeçilemeyen şarkı.

(bkz: intihar ederken dinlenecek sarkilar)
sözlerini ronnie james dio'nun yazdığı, efsane rainbow parçası.
muazzam bir şey!?*
blackmore's night'ın da coverladığı şarkı, aslı kadar zevk vermiyor ama.
blackmore's night ve rainbow yorumları çok farklı tatlar vereceğinden kıyaslaması neredeyse mümkün değildir, ancak ikisi de güzeldir.

şarkı güzel zira, babalar yapmış.
blackmore's night cover'ini dinlediginizde, orjinalini dinlemekten ayni zevki alamayacaginiz ilahi.

(bkz: orjinalinden iyi coverlar)

(gerci ne kadar cover denebilirse artik?)
harika bir rainbow şarkısıdır, soldier of fortune'la beraber balladların efendisi olan bir şarkı.
kahkahalara boğulan bir insanı bile ağlatabilicek rainbow şarkısıdır.
ben hayatımda bu kadar güzel bir melodi dinlememişim dedirtir insana bu şarkının yan flüdü.
3:07 - 4:08 arası bir ömre bedeldir.
artık hiç açılmayacak gözlerdir.
aynı zamanda dio'nun rainbow ile çıkardığı son albümün son şarkısıdır. sanki gruba müthiş bir şekilde veda edermiş gibidir.
günlerimi güzelleştiren şarkı.
hz. dio'nun insanlığa armağanıdır.
Şarkının türkçesi yazalım da tam olsun.

O kız dünden beri yok
takmadım kafama
asla geride kalan günleri takmam
her şey güzel aslında

Of çektiğim gizli saklı bir şey değil
altın renginde yatardı güneşte
kırık bir armoni değil
ama ben yolumu kaybettim
onun gökkuşağı gibi gözleri vardı
gökkuşağı gözleri

Aşk basit bir
karışım olmalı
kumsaldaki bir fısıltı gibi
arkasinda duramayacagin suslu laflar
bir yere götürmez kimseyi

Of çektiğim gizli saklı bir şey değil
kırık bir armoni değil
ama ben yolumu kaybettim
gökkuşağı gözleri

Yaz geceleri daha soğuk şimdi
berraklığı yok ettiler
bir şekilde ölüp gitti tüm ışıklar,
ya da zaten orada hiç yoktular

Of çektiğim gizli saklı bir şey değil,
kırık bir armoni değil
gökkuşağı gözleri..

http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=VaRTocPWbhQ
sözlük camiasınca yapılan iltifatlar üzerine dinlediğim ve kırkbeş dakka sonra annemin oğlum kalk yerine yat demesiyle uyandığım şarkı.
eger ingilizceniz az cok varsa, siz duz yolda dagitabilme etkisine sahiptir. bu yaninda temple of the king su aralar favorimdir.
saatlerdir aynı sandalyede oturuyordum, bi ingiliz radyosu calıyordu arkada ama dinlemiyordum. bu şarkı başladığından beri dikkatimi çekti, farkını hissettirdi bir kez daha dinledim. bi kez daha, bi kez daha.

dio baba çok güzel söylemiştir.
yine rainbow yine mükemmel sözler. sözlerin sahibi kesinlikle şair ruhlu birisi.

danslıktır...
en güzel ballad dır bana göre, sözler çok güzel, ses güzel, çok duygusallaştırır insanı dinlemek, üstüne (bkz: catch the rainbow) dinlerse kişi çok güzel duygular yaşayacaktır.
long live rock'n roll'un son parçası*, gökkuşağı gözlere armağan edilmiş rainbow harikası. bir kez sızdı mı içeri kulaklarınızdan, artık çok geçtir. dio'nun* büyülü sesi eşliğinde kişi, kendini imha düğmesini arar ancak öyle bir şey yoktur. gökkuşağından darağacı çoktan kurulmuştur.
insanı bulunduğu yerden alıp başka diyarlara götüren şarkı.
Hoşgelmiş inşallah traverten değildir.
She had rainboow eeeeeyyeesss uuuhuuuhuhuhuuuu...

hoş gelmiş.