bugün

sadece rahşan affıyla tanınmaması gereken merhume. modern, akılcı türk kadını figürünün ilk temsilcilerindendir.
97 yaşında vefat etmiş cumhuriyetle yaşıt hanımefendi. son derece mütevazi bir yaşamı oldu. türkiye'den böyle bir başbakan eşi geçti.
aga bee.

görsel
diğer dünyada onu çok zor günler bekliyor.

devlet eliyle ülkeye, millete en kötü şeylerden birini yapmıştır.

(bkz: rahşan affı)

bu aftan sonra hiçbir sol parti iktidara gelemedi. halk, solu çok fena bir şekilde cezalandırdı.

(bkz: hayata dönüş operasyonu)
Daha yeni mi ölmüş dedirtmiştir. 97 yaşında vefat etmiş. Allah rahmet eylesin.
Aramızdan ayrılmıştır. Allah rahmet eylesin.
Belki ömründeki tek hatası şu malum af meselesidir.

Sırf seçimlerde DSP oy alsın diye Rahşan affını çıkardı

içerde ne kadar it köpek uğursuz varsa çıktı.

Ayrıca çıkanların çoğu bir daha girmiş içeriye.
Yeniler bilmez 2000 yilinin son gunlerinde bu kadinin onerisiyle binlerce katil, hirsiz, tecavuzcu, bilimum suclu saliverildi.

Binlerce masum insanin ahi uzerinde olsun.
97 yaşında hayatını kaybetmiştir.

https://onedio.com/haber/...Etti&utm_medium=tweet
Bir Günah olarak Rahşan affı varsa şüphesiz Allah ın da yüce bir affı merhameti vardır. Bu bakımdan ve “Ölülerin arkasından kötülükleri değil iyilikleri konuşulur “ desturundan da hareketle Merhumeyi iyi bir eş ressam şair yazar ve siyasetçiydi diye analım. Allah rahmet eylesin.
Geç de olsa kavuştular Karaoğlan’la. Allah rahmet eylesin.
Son derece mütevazi, sade yaşam sürdüler. Hiç bir zaman o çoook pahalı markalarla anılmadı ya da ne bileyim alışveriş için Avrupa’da caddeler kapatmadı, öyle estetik yaptırma kaygıları da yoktu neyseler onu gördük. Vakıfcıklar kuracak çocukları da yoktu. Namuslu ve ahlaklı siyasetin olabileceğini bize gösteren Güzel insanlardı.
Bir liseli yoktur, ya da bir lise mezunu o ki rahşan teyze hakkinda ileri geri konussun, yoktur ondaki egitim, yoktur ondaki incelik bir tahsilsiz insanda.

Elestiri etmek isteyen, kibarca etsin. Yok agzini bozmak isteyenin agzina s**arim.

Tanim ii: iyisi ile kotusu ile kendisi türk politik gecmisinde onemli bir insandir.

Kimi kadın dusmani erkek bozuntularinca aldigi davranislar ve onlemler yanlis anlasilmis olabilir. Ancak kendisinin kotu niyet ile bir is ettigini sanmiyorum.

Cenazesine gidemeyecegim, iki kere uzdu beni.
Siyasî kişiliğini hiç bilmem ama ölümünden sonra ilk defa gençlik resmini görüp ne kaliteli, duru bir güzellik diye düşündüren rahmetli. Allah rahmet eylesin.
daha yeni mi ölmüş dedirtmiştir. 97 yaşında vefat etmiş. allah rahmet eylesin.
Neredeyse atatürkle yaşıt maliye memuru sağcı bir babanın solcu kızıymış.
100 senede dinci -islamcı kesimden bir tane rahşan hanım gibi girişken, atılımcı, parti kurmuş, yaşamının her alanında mütevaziliği de eksik etmezken şiirden resime kadar çok şeyle ilgilenen entelektüel bir kadın çıkmış mı ? Var var, emine şenlikoğlu var. (!) Bir de yakın zamanlarda ölen şule yüksel hanım. (!)

Bülent ecevitin ölümünden sonra b. Ecevit henüz hayattayken çekilmiş evinin bir görüntüsünü gösteriyordu, (ki son derece sade ve gösterişsiz.) rahşan hanım "pilav tavuk yaptım, yiyeceğiz." Diyordu. (Merhum nazmiye demirel de evinde yemeği kendisi yaparmış.)

Ortalık sonradan görme köylü cahillere kaldı..
Işıklar içinde uyu güzel insan.
Ülkenin ağzına sıçan insanların ölünce değere binmesi ikiyüzlülüğünden nefret ediyorum. Bir kuklayı yönetmiş bir kadın, kaç katili dışarı salmış bir kadın hadi her şeyi kenara bırak. O bıraktıkları kaç kişiyi öldürdü tekrar acaba? Siz burda rahmet okuyun sahte sahte. Ama açıp biraz da okuyun.

(bkz: rahşan ecevit affı)
Gidin okuyun.
görsel

Güle güle güzel insan. Mekanın cennet olsun ...
Bir dönem bu zalim kadının açıktan zulmüyle geçti.

Sabetayist olmasından mülhem belki de gizliden gizliye perde ardından kocasını yönetti.

Herkesin de malumu ancak kimsenin utancı değildi!

Çok zulmetti. Azabı daim olsun!

Lanetullahi alez zalimin...
Sağcılara dert olmuş kadın.
Allah rahmet eylesin!
Cenazesinde birşey dikkatimi çekti.

Tabut bayrağa sarılmış.

Bildiğim kadarıyla kimlerin üzerine bayrak örtülebilineceği 2896 sayılı Türk Bayrağı Kanunu ve 18697 sayılı Türk Bayrağı Tüzüğü'ne göre kanunen kontrol altına alınmış ve rahmetli bir politikacı eşi olmak dışında gerekli olan maddelerin hiçbirine uymuyor, yada benim bilmediğim resmi bir göreve sahipti.
Mütevazı bir hanımdır. Allah mekanını cennet eylesin, tahsilatını affetsin.
Tam adı zekiye rahşan aral ecevit'tir.
Refik halit karayın kızı olduğu söylenmektedir. eğer bu bilgi doğruysa yahudidir.
bazı konular artık sadece tarihçilerin alanındadır.