bugün

Ağlamak. Ben sık sık ağlıyorum yakında suratım yosun tutacak.
Alkol tabiki.
odayı toplarım düzenini değiştiririm bunu çok sık yaparım, kitap okurum ama akıcı bir roman, kahveyi söylemiyorum bile artık onu zaten yapıyorum, kedi bulursam onunla vakit geçiririm ya da bir bebek, müzik dinleyip ağlaya ağlaya uyumak uyandığımda müthiş rahatlamış oluyorum, yemek yemek zaten direk çare olur bana bunların hiçbirini yapmama gerek kalmaz ha çok çaresiz kalırsam sözlüğe dadanıyorum yazmak bir yerlere rahatlatıyor.

bu kadar şeyi nasıl keşfettim ben ya çok mu rahatsız bir insanım ne?
bırt yapmak.
Mezarlıkta yürümek. Muazzam huzurlu. Mezarlıkta bakıyorum eğer toprağın altında olmuş olsaydım şimdi böyle bir derdim olmayacaktı.
kum torbası yumruklamak.
Bira icmek.
Ben dunyadaki gizemli olayları izliyorum. Gece yatinca inanılmaz adrenalin patlaması oluyor. Korkudan uyuyamamak gibi.
Olacak veya olmayacak diye düşünmeden en güzelini hayal etmek.
tron efsanesini izlemek.

+sen...
=uzun zaman oldu.
+hem de nasıl...
wcmatikten puattt diye ses çıkarmak. acaip rahatlatıcı bir şey. pisuvarın başında elleri duvara koymak bunun muadilidir. tabii ki bu söylediklerim fiziksel rahatlama ile ilintili. aslolan psikolojik rahatlamadır. lakin böyle bir ülke bireye rahatlama hissi vermez.
psikolojik olarak rahatlık istiyorsanız. adres ülkeler belli. ha benim gibi rahatsızsanız; takılırsınız parsel parsel. takınırsınız maskenizi olur biter.
diğer türlü bir rahatlama malesef bu verilerle mümkün değil.
alkol almak.
4 tane farklı çeşit ağrı kesici içmek. nihayet saatlerdir süren kıvrandırıcı baş ağrısının sonunda gelen rahatlama ve hafifleme duygusu.
bir sahil şeridine gidip, banka oturup denizi seyretmek. ya da bir duş alıp temiz nevresimler ve pijamalarla yatağa uzanmak. evde bağıra çağıra şarkı türkü söylemek. ya da içinden ayetel kürsi ayetini tekrar tekrar okumak.
online oyun oynamak.
Çikolata yemek.
Sigara icmek, hoykurerek aglamak, bas asagi muzik dinlemek.
Sıçmak.
yastığa ağzını dayayıp tüm gücünle bağırmak.
Meditasyon. şaka lan şaka. Uyuyorum.
dışarı çıkarım, arkadaşlarımın yanına giderim. sinirli, stresliyken tek başına rahatlamam mümkün değil.
Küfür etmek. Her şeye.
Öfkeliyseniz rap dinlemek, mental olarak yorgunsanız uzun bir yolculuk, fiziksel olarak yorgunsanız uyku.
Abur cubur yemek.
Osurmak. Tavsiye ederim, çok rahatlatıyor.