bugün

Anlamadığım bir şey var. Bu oluşumu geçen yıl ilk kurduğum zamanlardan bu yana binlerce insanın içerisinde bulunduğu bir oluşum oldu radyo. Çok kavgalar yaşandı, çok tartışmalar geçti vs. ama yinede "bizim" radyomuzdu. Sözlüğün çay bahçesiydi belki de, dinlenme yeri...

Birileri bişiler yaptı..

birileri cevap verdi...

Ve radyo uludag linki sözlükten kaldırıldı.

(bkz: teşekkürler sözlük)
herşeyden kıllanan moderatörlerin işgüzarlığı olsa gerek.
modlarin bir aciklama yapmasi beklenilen durum.

gece boyunca orada link yoktu ama yaklasik 10 kisi yayini dinliyorduk. radyo kapatilmadi yani.
ama neden link kaldirildi?
arkadaşlarımın da radyoda olması sebebiyle ses etmedim ama yazmakta yarar var:

radyo ne mp3'tür ne de sizin müzik arşivinizdir, filhakika radyoda o sırada ne çalıyorsa onu dinlersiniz. dinlemek istemiyorsanız başka bir kanala geçersiniz.

gelgelelim radyo uludağ dinleyicileri arasında yer alan (ve hatta birçoğu çok sevdiğim) arkadaşlar aynı servisten aynı radyo hizmetini alıp bununla ilgili ileri derece reklam içeren entryleri de sözlükte yazmaları, radyo konusunda çift başlılığa neden olmuştur.

ha ayrıca başka şeyler de var kulağımıza gelen. bekleyelim görelim.

(bkz: pusudayız memati)
uludağ sözlük moderasyonunun aldığı en önemli kararlardan biri. bu gelişimden dolayı kendilerini tebrik etmek gerekiyor, sözlüğün yararına olacaktır.

on air yazılarının dolup taştığı bir başlığa sahipti. umarım o da sol frame e gelmesi engellenen başlıklar listesinde yerini alır..
hakkinda hala bir aciklama yapilmamis olan durumdur.

isin ilginc tarafi. radyoyu actiginizda radyonun altinda da uludag sozluk linki bulunurdu. dun dikkat ettim o da kalkmis.

modlar radyoyu neden gozden cikariyolar boyle, anlamadim?
mustafa kemal'in osmanlı devleti adına anafartalar'ı * kazanmış olmasına rağmen, anadolu'ya geçtiğinde hakkında idam kararı çıkartılıp ali galip tarafından takip edilmesi gibi sözlükte de yazarların eğlencesine vesile olan radyo linki kaldırılmıştır.

şimdi atatürk'le radyonun ne alakası var, di mi ? *
bugune kadar sozlukte yapilmis olan en sacma olay. hatta linkin kaldirilmasi yetmemis, radyo uludag basliginin da sol framee gelmesi engellenmistir.

zallcim, e o zaman radyoyu kapatalim mi? ya da apayri bir radyo falan bir sey olsun radyo uludag? onerin nedir?
"tekrar ortamdan link vercez" deme sakın. iki aydir bu dedigini yapacaksın diye beklemekten sıkıldım.