bugün

1 nisan günü yayına ba$layan, trt'nin 24 saat kürtçe yayın yapacak olan radyo istasyonu.
şaka gibi radyo. bir sen eksiktin diyesim var. hatta ekleyesim.

zamanında ahmet kaya'nın kral tv'de ödül alırken kürtçe şarkı yapıcam.. dediği yılları hatırlıyorum. kendini ülkenin bütünlüğüne adayan serdar ortaç kişisinin bu devirde kimse sultan değil..bla bla.. olarak cevaben şarkının sözlerini değiştirdiği ve ahmet kaya'nın bir gün sonra sürgün edilmesi olayı. onu hatırladım durduk yere. o zaman ülkemizi korumak isteyen kürtçe şarkı söylemek isteyen ahmet kaya'ya kin kusan ve arkasından laflar söyleyen serdar ortaç ve o'nun silah arkadaşları nerede acaba sormak istiyorum şu an. ahmet kaya neden sürgün edildi ya da kürt şu bu değil sorum. zamanında ayar verdim zanneden ve ülkenin tanınmış simaları şu an trt 6 ya da albümünde kürtçe şarkılar söyleyen herhangi birine neden o gün ki gibi ateş püskürüp kin kusmuyorlar. işin ilginç tarafı asker kaçağı idi o ülkesini korumak için yanıp tutuşan karabiber. şu an neredeler, neden susuyorlar. alttan alttan radyo televizyon gibi kanallarda tek dil olması gereken yayınlar şu an ingilizce, almanca, kürtçe yayın yapmakta. bu mudur yani, bu duruma mı geldik. hepinizi kutluyor, ülkenizi hala o gün ki gibi koruduğunuz için teşekkür ediyorum. umarım 1 nisan şakasıdır ayrıca.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar