bugün

Muhteşem uvertürler çalan bir radyodur. Trt'nin en güzel kanalıdır.
bir süredir.
radyo hastası oldum. ayıptır söylemesi orta halli bi ses sitemi aldım biliyon mu.
değişik müzikler arıyor insan.
şimdi biz trt fm i öğrencilik yıllarından biliriz.
ders çalışırken sabahlamak gibi bir aptuşluğum asla olmadı. o yüzden dinleyerek sabahlardık demiyorum ve kendimi akıllı hissediyorum.
tabi ülkede ortam değişip tv lerin halini görünce epey bi açmadıydım bu trt fm yani trt 3 ü.
bugün denk geldi ve sevindim. hala değişmemiş. hala kaliteli.

şimdi yabancı müzik denince, radyolar ya çok ağır rock parçalar çalıp salak salak dj ler koyuyorlar ya da tek tip müzikler.
radyo 3 öyle değil.
dj ler düzgün türkçe konuşuyor. parçalar uçlarda değil.
klasik, pop, rock ne istersen var ve anonslar emek verilmiş.
kısaca şahane.
şu an ses tiryakisi programı var. dinlenir.
Tarzdan tarza pek hoş geçişlerle bu gece bizi bizden almakta olan radyo kanalı.
An itibariyle caz keyfi yaşamak için açtığım radyo kanalı.
bu sabah çocukların katılımıyla yapılan programda sunucu ablaya sürekli ayar veren mini mini birler çalışkan ikiler güldürmüştür.
Son kale.
trt bünyesinde kalan en kaliteli kanaldır.

dinletiniz efendim, müthiştir.
Darbe teşebbüsünden beri bir haftadır haber yayınından başka bir şey olmayınca korkutmuştur. iki üç gündür normal yayına geçince ise sevindirmiştir biz müzik tiryakilerini.
Sanırım devletin henüz içine sıçmadığı son kaliteli iş. Yakında imam hatip fm falan olabilir...
Dimdik ayakta duran radyodur...

(bkz: euroradio notturno)
Özellikle haftasonu sabahlarında kahvaltı esnasında insanı huzura boğan yayın akışıyla güne başlamakta yardımcı olan frekans.

Klasik, jazz, folk ve birçok tarz rock şarkılarını playlistinde barındırması dolayısıyla ilginç yeni tınıların keşfedildiği, benim için hayatımın olmazsa olmaz yegane Radyosu.

Tebrikler diyorum.
Müzikal değer kapsamında Türkiye'nin en kaliteli radyosudur. Klasik, jazz ve rock gibi tarzlarda programlar yayınlar.

Program sunucuları her zamanki klasik TRT edalarıyla ses duyururlar, sanki her parça Türk sanat müziği veya Türk halk müziği eseri gibi; ki bence bu da ayrıca bir lezzet katar kanala, oldukça avangart bir hava estirir.

Kesinlikle herkes bilmeli ve dinlemelidir bu istasyonu. Hala keşfetmemiş olan varsa hemen bir el atsın ve çevresindeki herkese yaysın. Hazine gömülü kalmasın.
Tek kelime ile müthiş olan radyo kanalıdır. Frekansı 88.2 dir.
idil biret'ten seçmece eserler sunuyor şu anda.
akp'nin iktidara gelmesiyle birçok merkezdeki yayını susturulmuş güzelim klasik müzik ve caz radyosu.
adamlar bu radyonun vericilerinden trt haber'in sesini vermeye başladılar bu demek oluyor ki biz batılılaşmaya karşıyız.
bana radyo kavramını sevdiren, en iyi radyom. sadece müzik var. barok müziklerinden rock'a, caz'dan klasik müziğe ve pop müziğe. fakat o bildiğiniz müzikler değil be. dinlememekle büyük hata ediyorsunuz...
son yıllardaki ciddi kan kaybına rağmen, hala ve inatla Türkiye'nin klasik, rock ve caz çalan yegane radyo kanalı...istisnasız en iyi klasik müzik radyosu sıfatını hak eden radyo 3'ün, alternatif rock ve pop müzik programları da yabana atılır cinsten değildir.

Pazar günleri saat 14'te Erhan Altunay'ın 'Vanilya ve Çikolata'sı ile saat 18'te Adil Seymen Altınyeleklioğlu'nun 'Dünya Listelerinden'i, yeme de yanında yatan cinsindendir.

Muhteşem program girişleri ve vurucu metinleriyle hayranlık uyandırmasının yanı sıra zatımı, Broken Bells ve Danger Mouse gibi bir yığın müzisyenle de tanıştıran Adil Seymen'in, Çarşamba akşamları 18'de yayınlanan 80-60-80'inin ise kalplerdeki yeri daha bir ayrıdır.insan, ruhuna böyle iyi gelen şeyler varken, neden saatlerce o aptal kutusunun başında oturur,anlaşılır şey değil...
Bana jazz muzigi sevdiren kanal.
2 hafta once dinlemeye basladim ve daha once dinledigim tum radyo programlarına lanet ettim. 60ların 70lerin tüm harika rock parcalarini da barindiriyor bu kanal. Bir de almanca, ingilizce ve fransizca haber sunan tek kanal. Kimseye soylemiyorum, o kadar guzel ki kimseyle paylasmiyorum bu kanali. Kitap okurken bile dinleyebilirsiniz, o kadar harika. Sadece sabahları rabarba'yı dinlemek için ihanet ediyorum bu kanala.
arabada sürekli dinlediğim kanaldır. sabahları 8'e kadar günışığı programı çalar. akşamları da saat 6'da kadife sesli heyecanlı konuşan bir şarkı hakkında 10 dakika bilgi verebilen birinin sunduğu akşam kuşağı vardır.

her ikisini de şiddetle tavsiye ederim.

diğer zamanlarda genelde klasik müzik çalar ki bazen başka kanal aratabiliyor.
sıkıntıdan radyo frekanslarını karıştırdığım bir anda kazara denk gelip dumur olduğum radyo kanalı.

klasik müzik, jazz, blues ve rock müzik yayını yapıyorlar. ve şarkı aralarında çalan şarkılar hakkında detaylı bilgiler veriliyor.

kaliteli müzik yayını yapabilen birkaç güzide radyomuzdan birisi. çölde vaha gibi resmen.
gecenin bir yarısında verdiği güzel programlarla insanların hayır duasını almakta olan radyo kanalı.
öfkelendiğim anda beni yatıştırıp sakinleştiren tek şeydir.
caz, blues, klasik müzik ve opera'dan başka bir şey çalmadığı için, dinleyebildiğim tek radyo kanalıdır. trt ailesine sonsuz teşekkürler.
şarkı veya konuşma aralarındaki sessizlikte zzzzzz diye bir gürültü duyulan radyo. herhalde bir jack çıkmıştır. yada "biz hala 1950 sistemini kullanıyoruz, nostaljik oluyor" diye bir düşünceleri vardır.

Yine de seviyoruz bu radyoyu. Top 10 gibi saçma sapan müzik listelerinden başka bir şey çalmayan radyolardan değil. Gerçek sanatçılardan gerçek müzikler sunan bir radyo. Daha önce duymadığınız çalışmalar ile merak ettiren ve öğreten, müziğin her türüne yer veren bir radyo. *
kapatılması gündemde olan radyo kanalıdır. inşallah kapanmaz çok kaliteli bir kanaldır çünkü.
bkz: http://www.medyatava.net/haber.asp?id=87865
dinlettikleri müzik ile insanların herhangi bir iş yaparken huzurlu ve mutlu olmasını sağlayan radyo.