bugün

mezarında ters dönmüştürü rusça mı söylemiş?

uçağımız da düşeyazdı deseydi keşke.
"mezarında ters dönmek" deyiminin sadece türkçe bir deyim olduğunu sanan bazı kişilerin beyanlarına istinaden açıklama gereği duyulmasına sebebiyet vermiştir. hayır efendim sadece türkçede kullanılmaz. yaygın bir deyimdir.
putin'in çok ağır salladığı röportajından sadece bir kesit.
türk düşmanı bir gavurun sözleridir. Bu sözü üzerine bu adamı savunmak isteyen varsa, putin'in bizden istedigi iç karışıklıgı ona vermemiz an meselesidir. Yapmayın etmeyin.
Oda biliyordur ki içimizde böyle bir dönemde islam dan kurtulmak için vatanı milleti satacak hain ler var. Şimdi onlara pas atıyor. Burdaki haınlerde hemen pası alıp organizeye başlıyor. Bu hainler bu ülkeden kaçacak. Aynı fetocular gibi.
Putin in chp nin basina gecmeye hazirlandiginin isaretidir.
bir rus bile bu durumu görebilirken ülkemin çok zeki! insanları bunu göremiyor ya daha da birşey demiyorum.
stalin de uzun atlama yapıyormuş ateşi bol olsun.
Putin in akp hükümeti ile baş edemediğinden dolayı zırvalamaya başladığını gösteren açıklama. Tabi atatürk ve partisi olsaydı istediğini yaptıracaktı Türkiye ye. Uçaklarını istediği yerde gezdirebilecekti. iyi ki akp hükümeti var.
diplomatik anlamda diğer ? ülke ile sorun yaşayan devlet adamının, sorun yaşadığı ülkedeki muhalefetin desteği alma girişimdir sadece. hdp (rusların herzaman desteğini almıştır pkk-hdp) veya mhp'nin izlediği politik anlayış üzerinden bir açıklama yapmamıştır mesela. kürtlere özerklik verilsin veya türklerin barışçıl politikalarını günümüz Türkiye'sinde görmüyorum dememiş. aslında Türkiye'nin tamamını ilgilendiren (m.kemal atatürk) ama siyasi açıdan bakıldığında sadece chp ve seçmenini etki altına alacak bir söylemdir.

putin hala saçmalamaya devam ediyor.

korkunç ivan, deli petro ve stalin de olduğu gibi mutlaka bir gün seninde mezarına kendi slav halkın tükürecektir putinciğim.
stalin çocuğu.
Türkiye'yi islamlaştırıyorlar diyen adam da iran islam cumhuriyeti'nin en büyük müttefikinin lideri.
gitsin açsında leninin mezarına baksın o putin denilen kişi. demek ki türkleri müslüman görmüyor ateistler sevinmeli bu işe. demek ki islamı kendine tehlike görüyor. demek ki layt müslümanlar putinin işine yarıyor. demek ki islam güçlü olsa putin gibileri varlıklarını sürdüremeyecek. bu açıdan bakılırsa doğru söylüyor.

iyide size ne oluyor ki bunu putin söylemiş yoksa sizde rus kafalı mısınız. tespitin alasıymış breh breh breh.

putin kendi fikirlerini kendine saklasın. onun da sonu stalin ve lenin gibi olucak mutlaka.
Çakma atatürkçü ve solcuları kendi bloğuna çekmek için yaptığı bir hamledir. Lan babasız! Sana mı kaldı atamızın durumunu düşünmek? Sen şu an yaptığın hareketleri atamıza yapsaydın moskovadan sibiryaya kadar her yer bağımsız türk yurduydu amk. Ezeli ve ebedi düşmanının mezarda ters dönmesi seni mutlu etmeli. En azından güzel bir yanı var bu açıklamanın. Bizim atamız belli, senin anan, baban belli değil amk piçi!
normalde olayın başına döndüğümüzde putin'in yaptığı bir sınır işgalidir ve bunun bedelini de düşen uçakla ödedi. (RTE karşıtıyım bu arada)

ancak şöyle bir gerçek var ki, dikkat ettiğime göre putinin şimdiye kadar abd harici kimseyle bir kavgası olmamış. kendi halinde ve kendi ülkesini, özellikle eğitim, askeri ve istihbarat olarak geliştirmiş gibi. demem o ki bu adamla oyun olmaz arkadaş. o adam gelip sırf biz uçak düşürdük diye gelip bize saldırmaz. ilişkisini ve dostluğunu keser olur biter. çünkü gerçekten çok dikkatli ve nerde ne yapabileceğini bilen bir adam.
objektif olmak gerekirse haklı söylemdir.

ama şunu da soruyorum sevgili putin'e; "iktidar için başka alternatif var mı?"

bahçeli'yi mi getirelim, kılıçdaroğlu'nu mu getirelim, bunlar mı yönetsin ülkeyi? ha, cevap ver pampa?
Putin burada doğru söylüyor seversin sevmezsin ama öyle.
Gizlediği yada gizlemeye çalıştığı islam alehtarlıgı ve düşmanlıgı kin ve garezi rusyanın içinden taşmış kusmustur .her kap icindekini sızdığı vakadır Atatürküde siyasetine alet etmiştir . Malum laikci sol kemalistlerin damarına hitap etmiş yandaşlarını harekete geçirecek sihirli formül olan Atatürkü kullanmıştır .
kadim dostlarımız rusların devlet başkanı olan vladimir putin'in türk dostlarını düşünerek söylediği sözdür.

adam resmen bizim inançlarımıza, değerlerimize dil uzatmış, iç işlerimize burnunu sokmuş, değerli insanlarımızı kullanmış; bizim moskov piçlerimiz de atlamış bu sözlere tabi. ne mal olduğunuzu belli ediyorsunuz. merak etmeyin bu ülke sizin gibi çakallara kalmayacak evelallah.
açıp düzeltiriz yolumuza devam ederiz.
böylesi açıklamalardan sonra bunların gazına gelip "bok poton no kodor gozol" diyen,

saftorik ötesi solcuları kışkırtmak için yapılmış girişimdir.
putin'in nihat hoca mertebelerine geldiğinin kanıtıdır. mezarda olup bitenleri sadece nihat hoca iyi bilir çünkü.
bazen ben bile kendimi anlamıyorum..
bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösterir..
güncel Önemli Başlıklar