bugün

Hakkında herkese siz siz olun çok hızlı içmeyin ağırdan alın boğazınızı sikmeyin diye tavsiye verdiğim tütün ürünüdür.
Sigara içen kıroların anlayamayacagi șașılası.
Not:puroyu eleştiren sigara icicilerine ithafen.
(bkz: mutlu olma yolları/#25173197)
Hergün bir tane iyi gelir.
vişneli ve çikolatalı halleriyle beni benden alan duman yığını.
bu aralar deli dana gibi arayıp bulamadığımdır.

elinde olan varsa allah rızası için gelsin beri. parası neyse veririz.
geleneksel içeceğimizdir. nesillerden nesillere aktarılan çok büyük olanları da var. ben şu anda dedemin annanesinden kalma bi tane içiyorum, torunumun torunu da içmeye devam edecek.
türkiye'de bulması, muhafaza edilmesi, içmesi zor olan tütün mamulü.

yurt dışı sitelerden sipariş ile getiriyordum ama sürecin uzun olması ve gümrüğe takılma riski sıkıntı yaratıyor. saklamak için uygun bir humidorunuz olsa bile sürekli kontrol etmeniz gerekiyor bazen yoğunluktan unutuyorsunuz sıkıntı oluyor. içmesinin zorluğuna gelince kokusu ve dumanı herkesin hoşuna gitmemekle beraber ülkemizde ki otlakçılık gerçeği daha da zorlaştırıyor durumları.

ciddi anlamda sadece içicilerinin bileceği bir tat ve keyiftir puro kokusundan hoşlanmayanların anlayabileceği bir lüks değildir. evet lükstür çünkü temin etmek, muhafaza etmek,kesmek, içmek için ayrı ayrı masraf ve emek sarfı gerekir.
içimi sert bir tütün ürünü. filtresi olmadığı ve sert sarıldığı için ciğerinize çektiğinizde 1-2 gün öksürtür, bu yüzden dumanı ağızda gezdirerek dışarı atılır içe çekilmez. çektiğiniz taktirde birkaç dakika sarhoşluk hissi ve baş dönmesi yapar.
ilk defa içeceklerin şunu bilmesi gerekir; yanınızda kesici bir alet olsun. sigara değil bu. bir tanesini yakarsanız bir saatin sonunda emiş gücünüze bağlı olarak puronun anca yarısına gelmiş oluyorsunuz. az için, ucunu kesin. filmlerde alpaçino'ların kullandığı aletler olur ya, bazen parmak falan keserler. onunla kesin zenginlik ilüzyonu tam olsun.

bozuntuya vermeden masa altından yere sallamıştım. çek çek bitmiyor. çok sıkı.
fena ağır tütün ürünüdür.

içinize çekemezsiniz. sadece ağzınızda gezdirirsiniz. sigaradan farklıdır.

Bir yudum aldığınızda kendinizden fena derecede geçebilirsiniz. bende ara sıra denge kaybı oluyor. neyse. evet.

Ayrıca geniz akıntısı balgam falan oluyor. Net.
Sigara içmeyen biriyim lakin puroyu merak ediyorum bu yüzden ucundan bir tane alıp deneyeceğim. Tecrübeli yazarlar destek.
oğlum sigaradaki zevki bunda bulursunuz hem zehir az var hem daha tatlı var de çikolataları var bunların nasıl canım çekti şimdi.
Bugünkü sabah gazetesinin günaydın ekinde mert vidinli tarafından övülen madde.

sabah kimin?
akp'ye yakınlığıyla bilinen kişilerin.
peki rte sigaraya karşı mı?
karşı.
böyle bir gazetede peki puroya methiyeler düzmek de nedir?
?

Yazı da işte bu.http://m.sabah.com.tr/yaz...ren-ertanin-ortak-noktasi

bak bak puro içen kadınlara yan gözle bakacakmışız.bu da bize büyük bir zevk verecekmiş.trend bu kızlar diyor benden söylemesi diyerek açık açık puroyu övüyor.bu ülkede sigara kullanımını övmenin,reklamını yapmanın yasak olduğunu bilmiyorum sanırım.yetkilileri göreve çağırıyorum.
ilk kez havaalanında çalışan bir arkadaşın hediyesi olarak yeni yıl gecesi Tecrübe ettiğim tütün mamulu.

Söylediğine göre dişleri dökük dedeler gibi dudakları içe doğru çekip içilecekmiş.

Neyse aldım elime malı. Teneke kutusundan çıkardım. Götünü kestim. Güç bela ucunu yaktım. Aynen dediği gibi çekiyorum yalnız bir sıkıntı var puro büyük geliyor.

Bir de içine çekilmeyecekmiş. Dumanı ağzın içinde çevrilip üflenecekmiş. Oysa tombala oynarken monte carlo'da poker oynayan adeta bir godfather pozunda içiyordum. Ciğerlerim götümden çıkıyor şimdi MK. Benim gibi beceremiyorsanız içmeyin.
backwoods favorimdir.
Zehir gibi olan meret. Küçük boyluları var onlar kahveyle güzel gidiyo. 4yıldır sarma sigara içiyorum ama hala puro ergen gibi öksürtüyo yeminle.
hayatım da hiç sigara kullanmamış biri olarak arada sırada kullanılmasını caiz bulduğum tütün ürünü.
john fitzgerald kennedy'nin küba'ya ambargo koymadan önce 2500 adet stokladığı tütün ürünü.
en ünlüsü küba purosu'dur.

rivayete göre abd başkanı kennedy küba mallarına ambargo kararı almadan önce 1200 puro depolamıştır.

görsel

che guevara'nın ünlü fotoğrafındaki puro da küba purosu'dur.
görsel
içmesini bilmeyeni fena yapar.

o bilmeyenlerden biri de benim.
bir arkadaş kıbrıs' tan gelirken puro almış hediye olarak. "hediyedir sonuçta." diyerek o günün akşamı başka bir arkadaşla birlikte yaktık karşılıklı. bu arada ikimiz de sigara bile kullanmıyoruz.

neyse efendim bu meret iç iç bitmiyor. bir yandan öksürük tutuyor bir yandan içime çekmekten başım dönmeye başlıyor.
meğerse tek seferde içilmiyormuş bu puro. içeceğin kadarını içip söndürüyormuşsun. başka zaman tekrar yakıp devam ediyormuşsun.

bu puro sayesinde "sikerim puronuzu da tütününüzü de!" diyerekten tütün mamülleriyle arama bir mesafe koymuş oldum.
(bkz: cohiba)
(bkz: davidoff)
Bir puro, çoğu zaman nedir?

Küba mıdır; Castro mudur; Che midir?

üreticilerinin alın teri midir; bir kompradorun fiyakası mıdır; peşin satan - veresiye satan resimlerindeki peşin satanın cafcafı mıdır?

Attila ilhan'ın yanlış çizilmiş kadınlarının içtiği midir; hepsi midir; hiç biri midir ?

Bir puro, çoğu zaman nedir?
henüz orijinalini içmemiş olmama rağmen aşığı olduğum bir şeydir. sigara değildir, bağımlılık yapmaz kötü koku bırakmaz. bir kültürü simgeler. lakin acemiyim. hangisi içilmeli hangilerinden uzak durulmalı bu konuda bilen birinin yardımına ihtiyacım var.
Nerede satıldığını bilmediğim içecek türü. hemen alacağım.
güncel Önemli Başlıklar