bugün

comic sans.. kankişi olduğum için yazıyorum.. facebook'ta da ekliycem..
06.01.2010 tarihinde* tnt tv'de yayınlanacak olan film.
oha lan adam tnt'de yayınlanıyomuş bi de.. kesin ekliycem facebook'ta..
imdb'de 8.9 puan almış yazar. yok yok, film. yok .... o diil de, uma thurman süfer hocu ya.
tam 4 sene oldu buralarda yazmaya başlayalı. birçok kankişleri oldu, birçok sevmediği yazarlar da oldu. kimseye ''sen komik değilsin ya da sen çok kötü yazıyorsun'' deme ihtiyacı hissetmedi. beğenmediyse (-) verdi geçti. kırmadı...
sözlük sayfasına link vereyim de formata uysun bari.

http://goo.gl/pghc
sık sık gözüme çarpan komik entrylerin sahibi. komik komik, daha ne olsun? gayet başarılı bi arkadaş. ben gülüyorum, iyi böyle iyi.

edit: kankası filan da değilim. yazılarını takip ediyorum sadece.
adam gibi sokuşma sahnesi olmayan film.
kesinlikle olduğu yeri ve kazandığı başarıyı hak eden bir film.anlaşılması zor replikleri ve olaydan olaya atlaması izleyicilerin daha dikkatli izlemesini sağladığı gizemli bir efsanedir.
philip morris'e cevapsız çağrı gelen filmdir.
tnt kanalının kese kese, kese kağıdına çevirdiği film.
Tnt'yi tebrik ediyorum oscarlı film kuşağıymış sahnelerini keserek kuşa çevirdiği oda yetmezmiş gibi rezalet bir seslendirme ile harika filmin içine etmiştir.
adamı arabada giderken arka koltukta nalladıktan sonra beraber lavabo başında temizlik yaparken:
-ben de aynı bezi kullandım ama senin gibi kanlı bı adet bezıne çevırmedım.
-tamam tamam nazik bi şekilde söylersen tabi ki tamam.
bu tnt çevirisi.
orjinali:
-tamam tamam kibarca söylersen tamam tabi lan!
şu anda the internet movie database tarafından dünyanın en iyi 5. filmi olarak gösterilen bir Quentin Tarantino filmi.
1994 yapım yılı olmasına rağmen açıp tekrar tekrar izlenilen film. diyalogları muhteşem filmdir. filmden ziyade diyalogları iyi olan bir film. insanı içine çabuk çekiyor.
erkek çocuk babası olan yazar. ben de hala olmuşum.

ailenin üçüncü ferdine yağız adını verdiler. ağzı kulaklarına varıyor, mutlulukları daim olsun.

daha dün gibi lan bu pazar beşiktaş sahilde çay içelim zirvesinde tanışmamız. "bu sessiz adam mı giriyor o komik yazıları?" gibi düşünceler vardı kafamda. şimdi büyüdün, koca adam oldun, çocuğun bile oldu. vay arkadaş ya...

bol bol eğlenceli entryler yazar artık çocuğuyla ilgili. benim de birgün oğlum olursa, bu adamın oğluyla asla iddiaya girmesine izin vermem. bununla ne zaman iddiaya girdiysek, beşiktaş hep kaybetti. ne zaman girmediysek kazandı.
Oğlunun adını benim hatrımı kırmayarak ''Bülbül'' koymayı kabul etmiş büyük insan.. size aksini ddia edebilir, inanmayın.. mütevazılıktan o..
allah bağışlasın bülbül'ü.. tebrikler..
bir erkek bebişi olmuş yazar. yerim ben o bebişi, öpsün benim yerime de e mi? yok ya da öpmesin daha küçücük, minnacık ya. *
oğlunun vaftizini konyaaltı sahilinde deep ile beraber yapacağızdır.

hayırlı olsun yeğeeeeen! unutma, herkes evlat sahibi olur ama her evlada beşiktaşlı olma şerefi verilmez yeğen. unutma yeğeeen. duydun mu beni yeğeeen?

bak gönderiyorum kartal yuvası'ndan alınmış lisanslı tulumunu? sen şu kağıda yaz adresini bakim.
çoğu entrysine ve çoğu esprisine güldüğümü hatırlarım. pek tanışmayız. bi ihtimal selmagezinir'i hatırlıyordur, o da belki.
kısacası sözlük kurulduğundan beri muhtemel zamanlarda karşılaşmışızdır. sevilen insandır.

bir oğlu olduğunu duydum. güzel şeylerin hadiselerin, ailesinin ve kendisinin peşini bırakmamasını diliyorum.

tebrikler.
quentin tarantino'nun 30 yaşında yazıp yönettiği efsanevi film. 30 yaşında... yazıp yönetti... oynadı da...
filmin diyaloglarına bittiğim kült yapım.
baba olmuş, sıcak insan. hayırlı bir evlat olsun ailesine, vatanına, milletine inşallah.
baba olmuş yazar. allah analı babalı büyütsün inşallah. çocuklarıyla bir ömür boyu mutlu ve sağlıklı bir ömür sürsün inşallah.
(bkz: pump fiction)*