bugün

Don kişotluktur.

Gerek yok, hayat kısa.
Uzun zaman önce bunu bıraktım.
insanın kendini boşa yorma durumu.
psikolojik bozukluk diye bir şey yoktur. normal olan ne ki bozuk olanı tespit edesin. bunlar modernizmin oyunları. fuko okuyun biraz. çocukluğa inip duruyorlar, zaten eşelesen herkesin çocukluğunda birtakım travmalar vardır. e so what yani. bunlar yönetim yönetim zihniyetinin dönüşümü ile ilgilidir. kaldı ki belli mental durumları sıradışıı tanımlasak bile bundan kime ne? neden 19 yy öncesinde kimsenin umrunda olmamış da sonradan bunu dert etmişler. ya da işte o sanatoryumlarfalan bunlar üzerinde düşünmek lazım. bu açık.
çabalarım ama sonrasında tatmin edici birşey bulamazsam bırakırım. şulops diye.
Çabalamayın. Böyle kişilere yapabileceğiniz en büyük yardım profesyonel bir yardım alması için yönlendirmektir. Bunu ailenizden biri için demiyorum ama kimse için kendinizi üzdüğünüze değmez ve bazı sorunlar boyunuzu aşar. Halledemeyeceğinizden çok daha büyüktür.
gereksizdir. profesyonel destek almadığı sürece ne yaparsan yap yardımcı olamazsın.
En yakın arkadaşlarımdan biriydi.psikiyariste götürdüm, maddi manevi yanında oldum.simdi çalışıyor hayatından çok memnun.
Psikolog değilseniz asla girismemeniz gereken eylemdir. Adı üzerinde ortada bir bozukluk varsa siz de bu kişi için fedakarlık ediyorsanız, karşınızda normal düşünen biri olmadığı için ne size minnet duyacak, ne sözlerinizin bir tesiri olacaktır. iyileştiremediğiniz için yavaşça siz de hastalanacaksınız. Zararı en aza indirmek adına, ya destek alması için ikna edin ya da çabalamaktan vazgeçin.
10 senedir çabalıyorum ömrüm yettiği kadar çabalayacağım.
Basıp geçmeniz gereken insanlar için çabalamak sadece kendilerine başka bafici bulmalarına neden olur. Önünüzdeki ekmeği yiyin.
herkes de psikolog mübarek. psikolojik sorun olduğuna dair teşhisler falan.
(bkz: vay anam serhat)
(bkz: Bana iyi geliyorsun)
Şu an benim başıma gelendir. Çok yakında pes edeceğim sanırım. Profesyonel yardım al deyince çok büyük hakaret algılıyor
Yapmayın manyak olursunuz.
Ruhani açıdan hasta olan insanlar sizi de hasta eder hisler bulaşıcıdır uzak durun. Şifa olayım derken dengeniz bozulur bir bakarsınız sizde hasta olmuşsunuz.
sorunu olan için profesyonel danışman çabalayacak, siz de doktorun size biçtiği rolü oynayacaksınız.
profesyonel danışman bu işi yapabilmek için en az 4 yıl eğitim alıyor. herkes yerini bilecek.
en yakınlarımın psikolojik sorunları var ve küçüklüğümden beri çabalıyorum. yıpratıcı bir durum.