bugün

bir an önce beklediğim tavsiyelerdir. sanırım anksiyete bozukluğu var.
Format at.
Montla zıç.
Yan yat.
toplumun %90'ında anksiyete bozukluk vardır. nevrotik haller de vardır. ama kimse üstüne gitmez.

edit: bi saniye bi saniye, kardeşim bak sakın terapi almadan ilaca başlama. beynini rölantiye alma, bu sana sadece zamanı geçirtir. futbol maçı esnasında bacağına soğutucu sıkılan futbolcu gibi eve gidince ağrıdan duvara kafa atarsın. narkoza hiç gerek yok. önce terapi. önce farkındalık.
Aynından bende de var tam bir baş belası malesef..
kimse senden üstün değil unutma.
lustral 50mg. ilk bir ay hapı kırarak 25 mg olarak ondan sonra 6 ay boyunca 50 mg olarak devam et. doz aşımı veya azaltırken doktoruna danış.
internette dolaşan gerekli gereksiz şeylere tenezzül edilmemesidir. ne burada ne başka bir yerde. ha bilinçlenmek için tabi ki yazılanları okuyabilirsiniz. ama yapmanız gereken şey, eğer sizi bu durum son zamanlarda (bu sorunun türüne göre değişir ama ortalama 1 ila 6 ay arası hemen hemen her gün) başınıza geliyorsa, öncelikle yapmanız gereken bir tıp doktoruna başvurmak.

fiziki bir rahatsızlık bulunamazsa daha sonradan bir psikoloğa/psikiyatriste gidilebilir. ama "yapmamanız" gereken şey ise, aynısı kaynımda da var edasıyla size teklif edilen "al abi şu ilacı iç çok iyi geliyormuş bak" tarzı önerileri reddetmenizdir.

böyle şeylerin şakası olmaz.
Pi sik olamıyoruz böyle. Evet beyler espri. ince. Kelime oyunu. Hayat zor anlayacağınız.
(bkz: acilin ben psikologum)

Bu yazarı bekliyoruz buraya.
Çok içinize atmayın.
insanlar dertleri konuşarak çözer o yüzden dertlerinizi içinize atmayın. içinize ata ata o dert büyür ve sizde karşı koyamayacağınız bir üzüntü yaratır, bu da depresyona sebep olabilir.
yani siktir et be oğlum sende ki de dert mi milletin ağzına sıçılıyor.
sıkıntılarınız varsa yanlız kaldığınız zaman popo deliğinizi kaşıyın. hayatın değerini anlamak isterseniz Çişinizi 40 dakika tutun. bide demleme Çay iÇin önemli.
cipralex al. dünya sikine minare götüne yaşa.
Prozac çok güzel gelsenize.
anksiyete bozukluklarının görülme prevalansı da yüzde doksan değildir, anksiyöz bir semptom ortada olduğunda ilaç ya da terapi kullanımının gerekliliği de psikofarmakoloji bilgisi "ben de kullandım lustral, ama çok uyutuyor", psikoterapi bilgisi "takma kafana" seviyesindeki bireylere bırakılamayacak kadar önemli konulardır.
sözlükten gördüğünüz ' şu ilaç çok güzel yeaa iç bişeyin kalmıyor ' cümlelerine kesinlikle inanmayıp kullanmayınız. adı üstünde ilaç doktor tavsiyesiyle alınıp dozajında kullanılır.
görsel ne verim abime.
Sabah uyandığın zaman yapmak isteyipte yapmadığın eylemleri yap.
Somurtma. Her zaman gül.
Insanları mutlu etmek güldürmek bile bazen mutlu edebilir seni.
Burası türk dil kurumu değil. Bizim işimiz insanların ruh sağlığı kelimelerin yazım yanlışı değil.
Keşke kusur aramak yerine birsz dinlemeyi bilseniz.
kendinize küçük sürprizler yapın.

not: sevgilim psikolog. şu an yanımda, ne mi yapıyoruz aaa çok ayıp, beni tedavi ediyor, bana iğne yapıyor, ama o iğne öyle olmaz güzelim deyip iğneyi şimdi ben ona yapıcam,, aaa bunları ne ara yazdım lan ben, hep benim yüzümden.
bir saniye saati kurayım. buyrun.
Burayi aydinlatmaya geldim. Psikolog, psikolojik danisman tavsiye vermez.
Psikoloji okuyanlar kisisel gelisim kitaplari okumadigindan basligi bastan sona tavsiyelerle doldurmuslardir.