bugün

Irvin Yalom der ki, hiç kimse danışmaya gelip yalan söylemek için para vermez.
Danışma esnasında bilinçli olarak yalan söyleyen insan zamanını ve kaynaklarını boşa harcar.
yalancının mumu'nun daha erken söneceği anlamına gelmektedir.
Yakalanacaksın.
iyilesmek istemiyorsan ne isin var adami mesgul.etme . denir.
çok kötü bir durum.Yapılmaması gereken şey.
mitomani değilse Macera arayışı.

Psikiyatrist doğruların söyleneceği anı sabırla bekler.

Bu sadece Kişinin kendini sabote etmesidir. Kendine zarar ziyandır.
Mallıktır.

Ulan Gelmişsin Zurnanın son deliğine, daha neyi gizliyorsun? Psikiyatrik rahatsızlıklar ciddi bir sorundur. Allah muhafaza yanlış bir teşhisle daha beter olursun. Her gün senin gibi yüz kişiyle muhatap olan birisinden mı utanıyorsun? Rahat ol anlat derdini, al reçeteni git.
insan Kendine bile yalan söylüyor sürekli, ha bir de psikiyatriste söylemiş ne çıkar
yapılması gereken eylemdir. elin adamına kendi kişisel sorunlarımızdan mı bahsedeceğiz?
Şakaya gelmemesi gereken eylemdir. Yapmayın gençler. Sağlık şakaya gelmez. Doktor trollemek de neyin nesi? Neyin kafası anlaşılır şey değil?
Anksiyete bozukluğunuz vardır, anlattıklarınız doğrultusunda doktor size şizofren teşhisi koydu. Yanlış bir tedavi sürecine girdiniz. Ne olacak? Yapacağınız iki şey var. Ya bu ilaçları içmeyip 'doktor bunlar bana fayda yapmadı' deyip oyunu sürdüreceksiniz. Ya da yanlış ilaçları kullanmaya başlayıp balatayı sıyıracaksınız.
Arkadaşlar psikologlar olağanüstü özelliklere sahip insanlar değil sadece bu bilim üzerinde çalışmış çabalamış bu bilimin literatüründen yardım alarak insanları belli bir ölçü dahilinde anlayabilme yetisi kazanmış insanlardır yani yalan yemezler diye bir kaide yok ama tavsiyem yalan konuşmayın utanmayın çevrenizdeki insanlarla onları bir tutmayın onlar sizin kendinizin dahi anlam veremediğiniz söylemeye çekindiğiniz utandığınız şeylere anlamlar yükleyebilir çözümler elde edebilir ve size yardımcı olabilir.
Güvenmemektir.

O da insan, iki gün sonra sivil hayatta karşıma çıkarsa zor.

Not: toplum tarafından taşlanmanıza, hatta yakılmanıza sebep olabilecek hastalıklı bir psikolojiniz olsaydı anlardınız.
Mesleki ahlaktan yoksun oldugunu dusundugunuz psikyatriste hele de para vererek gitmeyin.
Ailemin gitmeme ısrar ettiğinde, gidersem yapmayı düşündüğüm şeydi. Ama gitmedim tabiki. Ben içine kapalı, asosyal biriyim gitsem de bişey konuşmam ki boşuna gitmiş olurdum.
Tedavi olurken güzel bi eğlenme yöntemidir.
Akabinde seni doğru çözümleyememesi. Sorunun kaynağını bilmediğinden mütevellit çare arayışlarının duvara toslaması.
Iyice zıvanadan çıktığınızı gösterir. Tedavi olmak senin neyine denilecek cinsten bir durumdur. Niye bu kadar sinirlendiysem. Neyse bana ne herkes kendi işine baksın.