bugün

bir halta yaramıyor. gitmeyin.

bana bir tane antideprasan yazıp göndermişti.
Ben prof a gidiyom 130 tl bagkurla *

Neyse. Bana mesaj at ben sana ozel devlet her turlu tavsiyeyi vereyim kardesim.
Nevzat tarhana gidin.
gitmeyin.
Sorunlarını düzgün bir şekilde anlatacaksın oda seni dinleyecek oda soru soracak ona göre ilaç tedavisi ya da konuşarak muane edecek.

Onlarda insan rahat olun yani.
Bol bol yalan söyleyin, hemen inanıyo saftirikler.
giderken kafan güzel olsun yoksa boşuna bir ton tantana dinleyip üstüne senin günde leblebi gibi kafan olsun diye yuttuğun haplardan veriyorlar antidepresan adı altında.
ilacı alır almaz mucize beklemeyin çünkü ilaçlar 1 ay gibi bir sürede etki gösteriyor, klinik psikiyatriye gideceksen gerek görüldüğü taktirde ilacını yazar, yeşil reçeteli ilaçlar sanıldığı gibi kafa yapmıyor, olman gereken hale dönüyorsun, doktorun dediklerine harfiyen uyarsan ilaç bağımlılık falan yapmaz. Son olarak git, kendi kendine yenmeye çalışma, destek almakta herzaman fayda vardır.
Gittim pişmanım. Rakı masasını tercih ederim.
derdinizi tam anlatın. sıkıntı, varsa korkularınız endişeleriniz bunları açık açık anlatın.
siz başlayın bir yerden. zaten yardımcı olmak isteyen bir doktorsa arada sorular sorararak derdinizi anlamanıza yardımcı olur.
asıl önemli olan tedaviye başladıysanız periyoduk olarak aksatmadan doktorun söyleği tarihte tekrar gidin aksi halde tedavi bi işe yaramaz.
Bunu düşünebiliyorsan gitmelisin sonra neden gitmedim diye pişman olmamalısın , ileri derecede isen ilaç önerecektir ve kullanmalısın.
Kadın olanına gidin, çok tatlı oluyorlar. Yalan söylemeyin anlıyorlar, yalan söylenildiğini anlayıp anlamadığını kontrol etmeyin, sinirleniyorlar. Sinirlenip küsmeyin, yardımcı olamıyorlar. ilaç politikalarına zaten hiç girmeyin, silahlı, sinirli ve siyasi parti sahibi olursunuz, işin içinden çıkamazsınız.

Tanım; Beş tane kadardır.
popüler dizilerden bir şeyler görüp de psikiyatriste bir şeyler satmayın. Dizilerde gördüğünüz şeyin seansla bir alakasının olmadığını bilin, öyle gidin.
sorun neyse anlatın, o da size uygun ilacı verecektir. hastalığınız ileri seviye bir ruhsal hastalıksa teşhis hemen konmaz(örn;şizofren) bir yıla yakın gözlem yapılır genelde.

edit: psikaytri bilimi nedenlerle ilgilenmez, sonuca bakar. yani mutsuzluğunun ve takıntılarının nedenine bakmaz. sonuç olarak hangi ilaç ile tedavi edeirm ona bakar. bu yüzden klinik psikiyatrinin acilen gelişmesi gerek.