bugün

vakti zamanında birisi ekip yollamış tımarhaneye sağlıklı bi ekip, rol kesmişler, yatırmış hastane bunları hasta diye. basmışlar ilacı, adamlar biz iyiyiz desede çıkarmamışlar. psikiyatri derin kuyu.
dinden emirden açacağım muhabbeti ama sikleyeceğinizi hiç düşünmediğim için sessiz kalıyorum artık. allah hidayet versin, islama yönelin biraz.
evet, bipolar, anksiyete, şizofreni gibi sözde tedavisi semptomatik olan hastalıklar, maneviyat kökenli oluyor.

çocukken, gayet normal olan bir insan; bi boşluk anında kayıp gidiyor, zihnen/fikren.

gelip/geçici olan bu fâni dünyada, asıl amacımızı unutunca kendimizi mı kaybediyoruz acaba.

ahiret denen hepimizin gideceği son durağımız hazırlık yapmak en büyük meselemiz olmalıyken, belki 1 saat sonra icin garantimiz yokken, kendimize gelmeli çeki düzen vermeliyiz.

zina, alkol, harama bakmak, anne babaya asi gelmek, namazsizlik bunlar kötü şeyler ve bizi ayağımıza bağlı taş gibi dibe çekiyor.
Tanıdığım bir kız 1 sene içinde ilaçlar yüzünden 50 kilodan 100 kiloya çıkti.
ilaçları kullanırken iyilik meleği gibiydi yüzüne kufretseniz gülümserdi şimdi yine bıraktı eski haline döndü.
ilaçla bozulmayan psikolojinin tedavisi de ilaçla olmamalı. Boş kalmayacaksın. Ha bi de takma kafaya. Psikolojik deli olup fark etmeyenlerin yanında iyileşme şansın daha yüksek.
Hiçbir faydası yok arkadaşlar. Tam tersine zararı var.
Vay arkadaş, sözlük yobazı şizofreni, bipolarlık gibi hastalıkların maneviyat kökenli olduğunu yazdı! Namaz kılınca geçermiş!

Aklıma zamanında çocuğunu ibrahim peygamber gibi kıtır kıtır kesen konyalı yobaz şizofren geldi. Gökten koç filan inmediği için ciddi ciddi kesmişti zavallı çocuğu..

Sözlük yobazını alacaksın, deliler koğuşuna kapayacaksın ki görsün ebesinin örekesini..
Farklı farklı ilaçları kullanmış birisi olarak söylüyorum. Genelde fazla uyku yaparlar. En son kullanmaya basladıgım ilaçla yarım kapsülle başladım yarım kapsül bile beni 5 dakika içinde uyutmaya yetti. ilaçlar beyindeki bozulan kimyasal dengeyi ayarlamak içindir. Kullandığım dönem fazla depresif ve kaygılı bir dönem içindeydim biraz da takıntllıydım. ilaçlardan sonra biraz daha duygusuz bir hal almaya basladım. Olaylara ne üzülebiliyordum ne gülebiliyordum ne de sinirlenebiliyordum. Ruhsuz bir insan olmusum. Kafandaki kötü düşüncelerden biraz da olsa arındırsa da duygusuz ve tepkisiz bir hal alıyorsun.
geri zekalı bir moron gibi davranmanızı önlerler.
Gayet faydalı ilaçlar olsa gerektir. Hayatında hiç şizofren veya bipolarla karşılaşmamış kişiler, bunların katlanılması ne kadar zor ve hele bazı şizofreni türlerinde ne kadar tehlikeli kişiler olduğunu bilmezler.

Aynen dendiği gibi, ilaç alınca robota dönüyorlar ama ilaçsız hallerinden bin kat iyidir.
Ben çok ağır bir psikiyatrik hasta olarak kullanıyorum senelerdir.

ilaç sizi uyumlu isyan etmeyen rahat ve huzurlu bir insan haline getiriyor. Gece rahat uyuyorsunuz içkiye uyuşturucuya kumara dışarı hayatına başvurmak zorunda kalmıyorsunuz.

Benim için muhteşem olan bir yanı ise yaşadıklarınızı hatırlamamanız. Rahat huzurlu sakin olduğunuz ve yaşadığınız kötü şeyleri kafanıza takmadığınız için unutup daha sonrasında da kötü hissetmemenizi sağlıyor.

Dürüst bir doktorun yazdığı psikiyatrik ilaçlar nimettir candır bir tanedir.
kişinin geçici olarak rahatlamasını sağlar fakat uzun vadede daha büyük sorunlara sebep olur.